Inovacijos

Žaidimų sostas ir visa kita kuo nustebino IFA2019

2019-09-16

Kol vieni skundėsi, kad technologijų naujovės nebėra tokios naujoviškos, kokios buvo prieš dešimtmetį ir mynė kilometrus po milžinišką Berlyno Expo Centrą, ieškodami trikampių ekranų ir suvyniojamų šaldytuvų, kiti ten atrado apčiuopiamą ir realią ateitį, kurią europiečiai parduotuvėse ras jau šiais metais. Netikėtų technologinių stebuklų tikrai netrūksta. Arnoldas Lukošius apžvelgia naujienas, kurios garsiojoje parodoje labiausiai krito į akį.

Taip – tikrų tikriausias sostas, net ir kainuojantis atitinkamai. Jo norintiems teks pakloti mažiausiai 12 tūkstančių eurų. Tiek kainuoja pati pigiausia Acer Predatos Thronos versija. Prieš pusmetį parodos CES lankytojai galėjo išbandyti daug prabangesnį jos variantą už 18 tūkst. Šis  kosminio laivo kabiną primenantis „sostas“ – tai patogi žaidėjo kėdė su reguliuoja tris monitorius laikančia metaline „ranka“ ir pelės bei klaviatūros laikikliu. Sunku pasakyti, ar už galimybę patogiai vairuoti virtualų automobilį verta mokėti praktiškai tiek pat kaip ir už tikrą, bet nustebinti šis sostas sugebėjo. Jei kilo noras tokį įsigyti įsigyti, ilgai laukti nereikės – prekybą Acer Predatos Thronos planuojama pradėti dar šiemet.

Nori sukurti lankstomą telefoną, kuriam negresia sulūžti? LG G8X ThinQ siūlo paprastą išeitį. Vietoj vieno perlenkiamo, jis turi du atskirus ekranus. Tai jau antras toks LG kūrinys. Tad tikrai  galima tikėtis, kad ir pradinuko klaidų jau bus išvengta. Modelis turi galimybę tiesiog atjungti ir nuimti antrą ekraną, nes jis prie pagrindinio telefono prisisega lyg dėkliukas. Žodžiu, tikras telefonas-transformeris. Visais kitais parametrais LG G8X yra tikras flagmanas su aukščiausio lygio aparatine įranga ir atnaujinta vartotojo sąsaja.

Ne, tai tik permatomas Vitrine Panasonic Rybakken OLED televizorius. O gal netgi greičiau televizoriaus koncepcija. Šis dailus daikčiukas išties yra šiek tiek baldas, tiek meno kūrinys. Net sukurtas jis bendradarbiaujant su šveicarų baldų gamintojais Vitra, skandinavų dizaineriu Danieliui Rybakkenui bei Panasonic dizaino komandai iš Kyoto. Šis unikalus televizorius įrodė bent du dalykus. Pirmas – ekraną supantis rėmas gali būti kiek nori storas, jei jis dailiai pagamintas iš medžio. Antras – permatomas OLED ekranas labiau tiktų akiniams nuo saulės, negu lango stiklui. Televizoriaus nugarėlę dengia tamsintas stiklas, todėl permatomas ekranas gali rodyti net ir sodrią juodą spalvą.

Kaip bepavadinsi startuolio OnTracs gaminį – pirštinėmis, antpirščiais ar įmautėmis – esmės tai nekeičia. Tai GPS navigacija aktyviems, kuria galima naudotis nežiūrint į jokį ekraną ir neklausant balso pranešimų. Sprendimas idealiai tiks dviratininkams, motociklininkams ir bėgikams, panorusiems palakstyti po nepažįstamas vietas. OnTracs veikimo principas genialiai paprastas. Kai navigacijos sistema siūlo jums pasukti, prie abiejų rankų prisegami išmanų laikrodį primenantys įrenginiai tiesiog suvibruoja ir ekranėlyje parodo posūkio rodyklę.

Samsung Galaxy A90 turėtų tapti pirmuoju vidutinės klasės telefonu, palaikančiu 5G ryšį. Tačiau panašu, kad vidutinė tik šio modelio kaina. Kitomis savo savybėmis jis iš tiesų išskirtinis. IFA parodoje pristatytas naujokas turi milžinišką 6,7 colių įstrižainės ekraną, galingiausią Snapdragon 855 procesorių, tris galines kameras, tarp kurių ir viena 48 MP raiškos, ir net 32 MP raiškos asmenukių jutiklį. Be to, tai pirmasis A serijos telefonas, kurį galima prijungti prie kompiuterio monitoriaus, naudojant Samsung DeX įrankį. Europoje telefonu žadama pradėti prekiauti jau spalį, o siūloma kaina – 749 Eurai. Tai 450 eurų pigiau nei bet kuris kitas Samsung 5G telefonas.

Asus kompiuterius žino daugelis, apie telefonus daug kas girdėjo, o štai išmanieji šios kompanijos laikrodžiai dažnai nepelnytai užmirštami. Tačiau IFA parodoje parodyta Asus VivoWatch SP sporto apyrankė turėtų tai pakeisti. Džiaugiatės, kad jūsų laikrodis matuoja pulsą? Niekai! Asus VivoWatc“ matuoja ir ECG ir PPG, tad pridėjus pirštą gali padaryti elektrokardiogramą, pamatuoti kraujotakos jėgą. Be to, jis gali stebėti autonominės nervų sistemos aktyvumo indeksą, kraujo prisotinimą deguonimi, na ir aišku visus įprastu dalykus – širdies ritmą, miegą, aktyvumą ir t.t.

Na gerai, Samsung Air Dresser iš tiesų nėra spinta. Tai išmanus sauso valymo salonas jūsų namuose, kuris tik apsimeta spinta, o iš tikrųjų labiau primena šaldytuvą veidrodinėmis durimis. Kaip ten bebūtų, įsigijus tokį, niekuomet daugiau nereikės rūpintis drabužių gaivumu. Pakaks prieš einant miegoti pakabinti šioje spintoje iki penkių aprangos vienetų ir AirDresser juos idealiai išvalys: prapūs vėju, apdoros garais, išdžiovins ir iškvėpins. Ryte išsitrauki iš spintos drabužį, apsirengi ir uždaręs duris gėriesi savimi viso ūgio durų veidrodyje, po kuriuo paslėptas valdymo ekranas.