Išmanieji įrenginiai

Xiaomi Mi 11 flagmano video apžvalga

2021-04-16

Nustebinti, priblokšti ir džiuginti – Xiaomi gamintojas tai sugeba. Ir netgi labai gerai! Neseniai pristatytas naujausias flagmanas Xiaomi Mi 11, tikėtina, kai kuriais savo parametrais nubrėžė naujas tobulumo ribas, tačiau apie viską nuo pradžių.

Pradėkime nuo kamerų

Taip, šiame telefone rasime puikią 108 MP pagrindinę kamerą, 13 MP ultra plataus kampo kamerą ir trečiąją… 5 MP makro kamerą. Su ja makro nuotraukas galima daryti ir iš arčiau, ir iš kiek toliau. Tai ypač efektyvu kartu su profesionaliu režimu įjungus rankinį fokusavimą. Kas iš to? Turėsite vienas kokybiškiausių makro nuotraukų, kokias tik įmanoma padaryti telefonu. Tikro teleobjektyvo nėra, tad telefonas vaizdą gali artinti skaitmeniniu būdu iki 30 kartų, o 20 MP raiškos asmenukių kamera darbą tikrai atlieka – visai neprastai daro portretines nuotraukas su sulieto fono efektu bokeh. O kaip tos kameros iš tikrųjų veikia? Čia yra ne tik optinis vaizdo stabilizavimas. Galima papildomai įjungti ir stabilų, ir itin stabilų pro režimus. Galima filmuoti su bokeh režimu, pasitelkti dirbtinį intelektą kadro atpažinimui, o supermakro režimas filmuojant atvers mikro pasaulį. Filmų filtrai padės sukurti tinkamiausią spalvų nuotaiką, HDR režimas – atskleisti visą kontrasto gelmę, o ieškančius netikėtų sprendimų, nudžiugins telefone įdiegti filmų efektai.

Stebuklingas mastelis, lėtas užraktas, laiko sustabdymas, analogiškas pasaulis – nors kai kurie jų gana kaprizingi ir reikalauja tinkamos aplinkos, atrodo tikrai įspūdingai ir demonstruoja, ką išties gali aukščiausios klasės telefono procesorius bei dirbtinis intelektas.

Kuo stebina išorė?

Tai didelis telefonas – 6,81 colio įstrižainės ekranu, bet delne jis guli stulbinančiai patogiai ir maloniai. Xiaomi Mi 11 atrodo fantastiškai. Aliuminio rėmas, stikliniai tiek nugarėlės, tiek ekrano šonai. Ekraną saugo tvirčiausias ligi šiol sukurtas stiklas Gorilla Victus, o nugarėlę galima apsaugoti telefono komplekte esančiu permatomu silikono dėkliuku. Taip pat viršutinėje briaunoje slypi infraraudonųjų spindulių siųstuvo akis. Taigi, šis telefonas gali pakeisti daugelį namie besivoliojančių nuotolinio valdymo pultų, o tuo pasigirti gali itin retas flagmanas.

Xiaomi Mi 11 ekranas – vienas įspūdingiausių, kokį galima rasti telefone. Čia yra viskas! 120 Hz atsinaujinimo dažnis ir maksimalus, net 1500 nitų šviesumas. Būtų galima pagalvoti, kad čia ne ekranas, o švyturio prožektorius. Jau įpratote, kad geriausių flagmanų ekranai yra 2 K raiškos? Ramiai – šio raiška dar didesnė – siekia 2,5 K. To, kad 10 bitų ekranas atkuria milijardą spalvų, galima ir neminėti – nesiblaškykime dėl smulkmenų. O tai, kad į lietimą reaguoja net iki 8 kartų greičiau nei įprasti ekranai – jau svarbiau. Rimti žaidėjai turėtų įvertinti – daugiau jokių skundų, kad tau reakcijos pakako, o telefonui – ne.

Viską susumavus, tai bene geriausias ekranas, kokį galima įsivaizduoti flagmane. Ir kažkas mums kužda, kad šiais metais tai ir bus auksinio standarto kartelė, kurią iškėlė Xiaomi Mi 11.

O kas slypi viduje?

Šio telefono širdis iš ateities. Tai tikrai vienas sparčiausių telefonų, parduodamų Lietuvoje. 8 branduolių 5 nm naujausias Snapdragon 888 procesorius su 5G modemu. Galios pakaks viskam – ir filmavimui 8K raiška, ir dirbtiniam kameros intelektui, ir bet kokioms darbinėms, multitaskingo užduotims ir, aišku, žaidimams. Beje, žaidimams šis telefonas tinka tiesiog idealiai. Galingiausias procesorius ir naujausias grafikos procesorius – yra. Stereo garsiakalbiai, beje, netikėtai kokybiški ir galingi – yra. Iš koto verčiantis ekranas – taip pat yra. Ir jei esate užkietėję žaidimų mėgėjai, turėtumėte žvalgytis būtent šio, Xiaomi Mi 11, flagmano.

Akivaizdu, kad kai telefone sutelkta tiek galios, tiek atnaujinimų ir patobulinimų, tas telefonas turi ir žvėrišką apetitą. Ir šiuo parametru Xiaomi Mi 11 nenustebino. Įjungus visą galią, visą ekrano raišką, atsinaujinimo dažnius, žaidžiant ir filmuojant, didžiulė 4600 mAh baterija senka greičiau, nei norėtųsi. Tačiau, prieš liūdnai atsidūstant ir įjungiant energijos taupymą, žvilgterėkime į telefono įkroviklį. Taigi – dar vienas siurprizas. Dėžutėje įdėtas 55 W galios laidinis įkroviklis visiškai išsekintą bateriją iki 100 % įkraus per 45 minutes! Neįtikėtina? Niekai! Šis telefonas palaiko ir itin greitą 50 W belaidį įkrovimą, tad turint tinkamą įkroviklį, gali būti pilnai įkrautas be laidų per 53 min.

Verdiktas

Panašu, kad Xiaomi ir vėl tai padarė. Preciziškai sudėliojo telefoną, kuris yra tikras flagmanas iki paskutinio varžtelio. Ar tai reiškia, kad turime idealų telefoną? Ne – turime realų telefoną, kuriame dar galima tobulinti vartotojo sąsają, kamerų funkcijas, energijos sąnaudų valdymą. Tačiau tai, kad jis vertas užimti garbingą vietą tarp geriausių šių metų Android flagmanų – jokių abejonių. O žinant Xiaomi kainas, Mi 11 turi bene realiausius šansus iš įrenginio, apie kurį svajoji, virsti įrenginiu, kurį turi. Tereikia užsukti į tele2.lt ar artimiausią TELE2 saloną ir pasirinkti šią galią.