Gyvenimo būdas

Viskas, ką turite žinoti apie Instagram TV

2018-07-05

Turbūt jau girdėjote, kad vienas populiariausių socialinių tinklų Instagram smarkiai atsinaujino. Nuo šiol Instagram labiau primins televiziją, nes įkeliamų vaizdo įrašų trukmė gerokai pailgėjo, o jų formatas taip pat pasikeitė. Dabar YouTube turės rimtą konkurentą, o negalintys gyventi be socialinių tinklų gaus dar vieną būdą surasti aktualų ir įdomų turinį. Susipažinkite iš arčiau.Kas yra Instagram TV (IGTV)?

igtv2Iš esmės Instagram TV yra nauja vaizdo įrašų platforma, kurios akcentas – lengvesnė turinio paieška ir jo peržiūra, pritaikyta specialiai išmaniesiems telefonams. IGTV egzistuoja kaip atskira programėlė ir kaip papildoma funkcija Instagram programėlėje, tereikia pastarąją atsinaujinti. Matomas vaizdas užima visą telefono ekrano plotą ir jis žiūrimas tik vertikalioje ekrano pozicijoje. IGTV veikia panašiai kaip įprasta televizija – tiesiog įjungiate ir žiūrite. Be to, anksčiau Instagram leisdavo įkelti ir žiūrėti vaizdo siužetus, kurių trukmė neviršija vienos minutės. IGTV tai pakeičia – dabar galite įkelti iki 10 minučių (kol kas) trukmės vaizdo įrašus, o turinio kūrėjams, turintiems daugiau nei 10 tūkst. sekėjų, šis limitas siekia vieną valandą. Tiesa, tokios trukmės siužetus kol kas galite žiūrėti tik per IGTV programėlę ar Instagram IGTV funkciją. Naujienų sraute maksimali įrašų trukmė išlieka 1 minutė.

Kaip naudotis IGTV?

igtv1

Norėdami peržiūrėti IGTV per Instagram programėlę, paspauskite televizoriaus ikonėlę, esančią dešiniajame viršutiniame ekrano kampe, šalia žinučių siuntimo ikonėlės. Ten matysite atsitiktinai parinktą vaizdo įrašą iš jūsų sekamų Instagram profilių, taip pat  siūlomus populiariausius vaizdo įrašus (spauskite Popular) bei rekomendacijas iš kitų profilių (spauskite Following). Norėdami paslėpti ar vėl matyti šiuos pasirinkimus, tiesiog brūkštelėkite pirštu per ekraną žemyn arba aukštyn. Kitos naudingos IGTV funkcijos:

  • Continue Watching (angl. Tęsti Peržiūrą) – spustelėję šį pasirinkimą tęsite paskutinio matyto įrašo peržiūrą nuo tos vietos, kur sustojote.
  • Paieškos laukelis – naudokite jį greitesniam naršymui po kanalus. Tiesiog suveskite savo mėgstamiausio Instagram profilio pavadinimą ir atraskite jus dominantį turinį.
  • Nustatymų meniu – šalia paieškos laukelio rasite žiedą vaizduojančią ikoną. Iš čia galėsite sukurti ir savo IGTV kanalą. Jis bus matomas jūsų Instagram profilyje šalia istorijų, kurias pasirinkote rodyti ilgiau nei 24 valandas (vadinamosios Story Highlight).

IGTV valdymas tiek dedikuotoje, tiek įprastinėje Instagram programėlėje yra identiškas.

Ką dar galima nuveikti su IGTV?

Dar daugiau IGTV turinio rasite pagrindiniuose Instagram profilių puslapiuose, surasdami juos per įprastą Instagram paiešką. Tiesiog spustelėkite televizorių vaizduojančią ikonėlę profilyje ir pradėkite vaizdo įrašų peržiūrą. Kaip ir su trumpaisiais Instagram vaizdo įrašais, IGTV siužetus taip pat galite komentuoti, paskirti širdelę (Instagram „patinka“ atitikmuo) ar nusiųsti juos savo draugams. IGTV vartotojams sukuria alternatyvą vaizdo įrašų peržiūrai, kuri organiškai įsilieja į jau ypač populiarią Instagram platformą. Turint mintyje tai, kad Instagram priklauso Facebook socialiniam tinklui, galima teigti, jog taikomasi aplenkti YouTube. Ar ši nauja platforma prigis socialinių tinklų naudotojų tarpe, sužinosime netrukus.

 

Parsisiųskite IGTV programėlę:
Atsisiųsti

Atsisiųsti

Arba atnaujinkite savo Instagram programėlę:
Atsisiųsti

 Atsisiųsti

 

Prenumeruokite technologijų naujienas: