Gyvenimo būdas

Virtuali realybė tavo telefone

2017 gegužės 26

Virtuali_realybe_mobilieji_telefonai.png

Prieš keletą metų virtuali realybė (VR) skambėjo tarsi reiškinys iš mokslinės fantastikos knygų. Šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame technologijos vystosi greičiau, nei fantastinių knygų siužetai, VR netruko tapti tikrove. Šiandien visame pasaulyje į virtualios realybės erdvę žengia tūkstančiai IT kompanijų, kurios kuria įdomiausias virtualias patirtis ir įrenginius.

Pirmuosius virtualios realybės populiarumo ženklus galime įžvelgti jau dabar. Nors kai kurie įrenginiai, gebantys perkelti vartotoją į skaitmeninį pasaulį, kainos prasme „įkandami“ tikrai ne kiekvienam, egzistuoja ir pigesnė alternatyva — jūsų išmanusis telefonas! Pakankamai nebrangius VR akinius, kuriuos galima pritaikyti savo išmaniajam telefonui, siūlo galybė kompanijų, tokios kaip „Google“, „Acme“, „Samsung“ ir daugelis kitų.

„Google“ turi bene pigiausią ir paprasčiausią VR įrenginį — „Google Cardboard“. Tai paprastas, sulankstomas telefono laikiklis su dviem lęšiais. Akinių konstrukcija gali pasirodyti primityvi, tačiau tai — tik pirmas įspūdis, nes akiniai ypač kompaktiški, o kartonas, iš kurio jie pagaminti, yra gana patvarus. Žinoma, toks daiktas daug papildomų funkcijų nesiūlo, tačiau jei niekuomet nebandėte VR patirčių, tai bus puikus įvadas susipažinimui su pačia technologija. Su „Google Cardboard“ labai patogu peržiūrinėti 360 laipsnių nuotraukas ir vaizdo įrašus, tačiau tuo metu įrenginį reikia ranka prilaikyti prie akių, o norint pakeisti VR patirtį, telefoną teks išimti.

Šiek tiek tobulesnį VR sprendimą išmaniesiems telefonams prieš keletą mėnesių pristatė ir įvairių kompiuterių priedų gamintoja „Acme“. „ACME VRB01 Virtual Reality Glasses“ akiniai yra plastikiniai, tad dingsta pigumo jausmas, kuris apima su „Google Cardboard“. Taip pat šis telefono laikiklis leis pasimėgauti ryškesniu vaizdu, nes akiniuose galima reguliuoti atstumą tarp akių, o fokusavimo galimybė leidžia nusistatyti geriausią matomumą. Akiniai gan patogūs ir taikosi prie vartotojo galvos dydžio su slankiojamais tvirtinimo dirželiais.

Geriausia „ACME VRB01 Virtual Reality Glasses“ savybė ta, kad telefonui skirtas laikiklis yra paslankus, tad įrenginys puikiai pritaikomas beveik visiems šiuo metu rinkoje esantiems išmaniems telefonams ir jų dydžiams.

Vis tik „Acme“ gaminys turi tą patį trūkumą, kaip ir „Google Cardboard“ — akiniuose nėra papildomų valdymo mygtukų, kurie leistų valdyti telefoną neišimant jo iš akinių. Tokį funkcionalumą turi „Samsung Gear VR“.

Skirtingai nuo kitų išmaniesiems telefonams skirtų VR akinių, „Gear VR“ jungiasi prie pačio telefono micro USB jungtimi. Jums tereikės ant telefono uždėti jungties modulį, kurį gausite kartu su akiniais, ir galėsite mėgautis papildomu funkcionalumu. „Samsung Gear VR“ akiniai dešinėje pusėje turi plokščią jutiklinį kilimėlį, leidžiantį baksnojimais ir braukymais tiksliai valdyti prietaisą. Šalia jo įtaisyti 2 papildomi mygtukai, kurių vienas grąžina į pradžios ekraną, o kitas skirtas atšaukti prieš tai duotą komandą.

Negana to, „Samsung“ akiniai taip pat nukreipia į atskirą „Oculus Home“ vartotojo sąsają. Joje galite naršyti po žaidimų sąrašus ir potyrius, peržiūrėti ir įsigyti naujus potyrius „Oculus Store“ parduotuvėje ir panašiai. 

Įsigykite internetu

Daugiau apie akinių veikimą galite sužinoti šiame vaizdo įraše:

Šie pavyzdžiai nėra vieninteliai virtualios realybės akiniai išmaniesiems telefonams, tačiau jie patys populiariausi Lietuvoje. 

Virtualios realybės akinių rinkoje rasite ir daugiau variantų, kuriuos galite rinktis pagal savo poreikius, patogumą ir, žinoma, pagal savo išmanųjį telefoną. 

Mes, savo ruožtu rekomenduojame nepamiršti ir Youtube 360 vaizdo įrašų, kuriems žiūrėti prireiks tik interneto.

Nuolat pildomą oficialų Youtube kanalą su VR vaizdo klipais galite rasti čia.