Gyvenimo būdas

Virtualaus sporto transliacijos, kurių nevalia praleisti

2020-06-02

Dar prieš kokį pusmetį niekas nebūtų patikėjęs, kad vieną rytą nubusime pasaulyje, kuriame nebėra praktiškai jokių sporto varžybų ar čempionatų transliacijų. Tad ką daryti azartiškai sielai, kai televizoriaus ekrane neliko nė vienų nematytų varžybų. „Inovacijų biuro“ eksperto Arnoldo Lukošiaus atsakymas paprastas – įsijungti YouTube! Ten galima rasti daugybę virtualaus sporto transliacijų, kurių metų patiriamos aistros visas netektis atpirks su kaupu.

Virtualus F1 Grand Prix

Nors garsiausiose pasaulio trasose dabar nematyti nei Formulė 1 bolidų, nei aistruolių minių, lenktynės tęsiasi. Na ir kas, kad pilotai kol kas negali įsikurti savo automobiliuose, komentatoriai savo ložėse, o aptarnaujančių komandų nariai nedemonstruoja šveicariškam laikrodžiui prilygstančio suderinto darbo tikslumo. Lenktynės tęsiasi virtualiai, o žiūrovas prie ekrano sunkiai atskirs jas nuo tikrų. Kovo mėnesį F1 YouTube kanale startavo virtualus Grand Prix, kuris atkartoja visas realiame pasaulyje atšauktas varžybas. Kas antrą savaitgalį vyksta tiesioginė transliacija – tikri pilotai, prisijungę nuotoliniu būdu, varžosi vairuodami virtualius automobilius oficialiame F1 kompiuteriniame žaidime. Vienintelis skirtumas nuo realių varžybų – reikia apsukti dvigubai mažiau ratų ir net didžiausios katastrofos atveju niekas nenukentės. Tiesa, virtualaus pasaulio Grand Prix pergalės į realų kol kas neperkeliamos – ne visi geriausi lenktynininkai taip pat gerai valdo ir kompiuterį.

ePremier futbolo lyga

Na, o kaipgi be jo didenybės futbolo? Pirmieji į virtualią aikštelę išbėgo ispanai – La Liga komandos „Sevilla“ ir „Real Betis“ vietoj atšaukto realaus mačo susigrūmė internete. FIFA 20 interneto turnyre už savo komandas žaidžiusių Sergio Reguilonės bei Borja Iglesiaso kovą stebėjo 60 tūkst. žiūrovų. Tuo pat metu daugybė Europos klubų prisijungė prie virtualaus FIFA 20 turnyro, pavadinto „Ultimate QuaranTeam“. Komandos pačios išsirinko, kuris žaidėjas ar įžymybė žais už jas ir transliavo rungtynes tiesiogiai per Twitch platformą. Tačiau bene patogiausia stebėti „ePremier League Invitational“ rungtynių transliacijas YouTube. Čia netgi galima peržiūrėti ir jau įvykusius mačus. Gegužės pradžioje visų 20 Premier lygos komandų žaidėjai bei įžymūs gerbėjai susikovė internete dėl garbės tapti antraisiais ePL Invitational čempionais. Visas varžybas galima pamatyti Premier League kanale.

Stiklo rutuliukų lenktynės

Jei dar nieko negirdėjote apie „Marble Run“ sporto lygą, žinokite, kad pakanka vieną kartą kelias minutes pažiūrėti bet kurią šių lenktynių rungtį, kad užkibtum visam gyvenimui. Patikėkite išbandžiusiais – tai įtraukia labiau negu kačiukai. Iš esmės čia viskas paprasta – įvairiaspalviai stikliniai rutuliukai ridenami įvairiausiais paviršiais, komplikuotomis bei įmantriausiomis trąsomis ir labirintais, o komentatorius vaizdžiai pasakoja, kas įsiveržė į prieki, kuri komanda turi labiau patyrusių „sportininkų“, kas yra favoritai, kol nugalėtojas kerta finišo liniją. Čia ir humoras, ir sarkazmas, ir kuo rimčiausias lenktynių azartas. Sekant rutuliukų susistumdymus nesitiki, kad tai nėra gyvi sportininkai, o nugalėtojas visada būna netikėtas. Bet kaip ir visada, geriausia tiesiog vieną kartą pamatyti – žvilgtelėkite į Jelle Marble Runs kanalą ir suprasite, kodėl jį seka daugiau nei milijonas aistruolių.

Keisčiausios sporto varžybos internete

Visokie virtualūs turnyrai gerai, tačiau YouTube juk yra ir tikras netikėčiausių bei beprotiškiausių žmonijos pasiekimų lobynas. Tad čia galime valandų valandas stebėti varžybas, apie kurių egzistavimą gal net niekada nebūtumėte įtarę.

Ekstremalaus lyginimo varžybos

Taip, pasaulyje jau daugybę metų vyksta ekstremalaus lyginimo varžybos. Idėja gimė dar 1997 m. Anglijoje, o pirmasis pasaulio čempionatas įvyko 2002 m. netoli Miuncheno (Vokietija). Taisyklės labai paprastos – imi lyginimo lentą, lygintuvą ir susiglamžiusį skalbinį, pasirenki pačią nepatogiausią, kokią tik sugalvojai, vietą lyginimui, nusidangini į ten ir… na, taip, lygini, lygini, lygini. Kokie kriterijai apsprendžia pergalę – neaišku, bet akivaizdu, kad ne lyginimo kokybė. Norite sudalyvauti? Štai jums keli pavyzdžiai įkvėpimui.

Kojų pirštų imtynės

Kojų pirštų imtynių idėją taip pat sukūrė britai – ji gimė 1976 m. Derbyšire.  Keli turistai, vakarodami Ye Olde Royal Oak viešbutyje, Wettone, netikėtai suprato, kad anglai yra beviltiškai prasti sportininkai, kurie pralaimi visus tarptautinius turnyrus. Čia pat buvo iškelta užduotis sukurti sportą, kuriame triumfuotų tik britai. Nuo to laiko kojų pirštų lenkimo čempionatas kasmet vyksta Derbyšire. Ir laimi jį tik britai. Nes tik jie ir varžosi.

Arklių sportas be arklių

Arklių sportas mums visiems puikiai žinomas. O ar girdėjote apie arklių sportą be arklių? Suomijoje gimęs Hobbyhorsing ir yra būtent tai. Žmonės susirenka į parengtą sporto areną, su kliūčių ruožais, barjerais ir kitais elementais, kurių tikėtumėte, apžergia žaislinius arkliukus ir rimčiausiais veidais kovoja dėl čempiono taurės.  Tai kuo rimčiausios konkūro varžybos be nė vieno gyvo arklio. Ir tikri suomiai sugeba tai daryti nė nesišypsodami.

Ekstremalusis olandų Fierljeppen

Fierljeppen  tai seniausias olandų ekstremalus sportas (pirmosios oficialios varžybos vyko 1771 m.). Jis toks ekstremalus, kad ne tik kojas nusilaužti gali juo užsiimdamas, bet ir liežuvį jo pavadinimą tardamas. Realybėje viskas ne taip jau ir nesuprantama. Girdėjote apie šuolius su kartimis? Tai čia ir yra šuolis su kartimi, tik į tolį. Per didelę balą, kurioje ta kartis ir įsmeigta. Ir nusileisti reikia į smėlį. Sporte jokios lyčių diskriminacijos, dalyvauja visi. Taisyklės suprantamos, lieka sumušti rekordą savo baloj – 22 metrai 21 centimetras, kas toliau? 

Triušių šuoliai su kliūtimis

Galiausiai, kokia gi kelionė po YouTube be kačiukų video? Tik šį sykį pakeiskime kačiukus į triušiukus, o beprasmį vertimąsi – į tarptautines sporto varžybas. Kaninhoppning – triušių šuolių su kliūtimis – mada prasidėjo Švedijoje dar 1970-aisiais, o nuo to laiko išplito visame pasaulyje. Taisyklės labai panašios į analogiškas arklių sporto rungtis, tik, akivaizdu, raitelis ant triušio nugaros nesėdi – bėga šalia prilaikydamas  pavadėlį, kad „sportininkas“ į mišką neišskuostų.

Legendinių sporto varžybų archyvas

Triušių šuoliavimas su lygintuvu apžergus žaislinį arkliuką, aišku, šaunu. Bet ką daryti, jei norisi per daug nesijuokiant ir neeksperimentuojant pasinerti į įprasto sporto aistras? Pamatyti geriausius įvarčius, apstulbti nuo neįtikėtino tritaškio, išgyventi nokdauno skausmą ir gyvos komandos pergalės siautulį? GO3 vaizdo turinio platformoje sporto entuziastas ras tikrą lobyną. Tai milžiniškas sporto kanalų ir įrašų pasirinkimas, geriausi visų laikų mačai, 2880 valandų sporto archyvas! Tai ir istorija, leidžianti iš naujo išgyventi šviesiausias akimirkas bei karščiausias aistras, ir visos įmanomos naujienos. Ir tai labai paprastai! Ir bandymo periodu dar ir visiškai nemokama!  Žodžiu, kai televizoriuje nėra krepšinio –  YouTube valdo. O YouTube kartu su GO3 – tiesiog kitas lygis.