Inovacijos

Viešieji tualetai, NASA ir desertai – kuo tai susiję su „Android“?

2018-11-28

Android yra populiariausia operacinė sistema pasaulyje – skaičiuojama, kad ji praėjusiais metais buvo įdiegta daugiau nei 80 proc. visų išmaniųjų telefonų. Nors ši Google kuriama sistema vartotojams yra pažįstama jau 11 metų, tačiau kai kurie faktai apie ją vis dar stebina. Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalijasi 6 neįtikėtinais faktais apie „Android“ sistemą.

Tele2_IB_www_antraste_img_201810311-1

Nors Android priklauso gigantei Google ir būtent ji pasauliui pristatė šią operacinę sistemą 2007-aisiais, tačiau viskas prasidėjo nuo kompanijos Android Inc. bei jos įkūrėjo Andy Rybino. Jo 2003-iaisiais pradėta kurti operacinė sistema iš pradžių buvo skirta skaitmeniniams fotoaparatams – ji turėjo leisti belaidžiu ryšiu prijungti juos prie kompiuterių ir debesyje išsaugoti nuotraukas. Šį Android startuolį Google įsigijo tik po dvejų metų.

Tele2_IB_www_antraste_img_201810312-1

Google jau beveik dešimtmetį laikosi smagios tradicijos – po pirmųjų „0.1“ ir „1.1“Android versijų, bendrovė kiekvienai naujai operacinei sistemai suteikė konditerijos gaminio ar deserto pavadinimą. Nuo keksiuko, zefyro, čiulpinuko iki šį rugpjūtį pristatyto pyrago (angl. Android 9.0 Pie). Be to, kiekvienam pavadinimui yra sukurta ir jį atvaizduojanti statula – jų parkas yra įrengtas priešais Google būstinę Kalifornijoje esančioje vejoje.

Tele2_IB_www_antraste_img_201810313-1

Žaliasis Android robotas yra atpažįstamas visame pasaulyje, tačiau ne tik dėl operacinės sistemos populiarumo. Kai 2007-aisiais tuometinė Google dizainerė Irina Blok naujajam produktui kūrė logotipą – ją įkvėpė visiems žinomos moters ir vyro piktogramos ant viešųjų tualetų durų. Anot dizainerės, sujungtos į robotą ir antenomis papuoštos figūrėlės turėjo užtikrinti prekinio ženklo atpažįstamumą.

Tele2_IB_www_antraste_img_201810314-1

Android kūrėjai gali pasigirti įspūdingu laimėjimu – būtent jų operacinę sistemą kosmose naudoja NASA (liet. Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija). 2010 metais Google kartu su Samsung sukurtas Nexus tapo pirmuoju komerciniu išmaniuoju, kurį agentūra patvirtino kaip tinkamą naudoti Tarptautinėje kosminėje stotyje.

Tele2_IB_www_antraste_img_201810315

Visame pasaulyje populiariausia operacinė sistema turi net atskirą naujienų portalą – Phandroid. Ši svetainė pradėjo veikti tą pačią dieną, kai 2007-aisiais Google oficialiai pristatė pirmąją Android versiją. Dabar šiame internetiniame portale rašoma ne tik apie operacinės sistemos naujienas, bet ir visą Google kompaniją bei jos produktus.

Tele2_IB_www_antraste_img_201810316

Nuo kitų operacinių sistemų Android skiriasi savo atvirumu. Google inicijuojamas projektas Android Open Source Project (AOSP) leidžia kiekvienam sistemos vartotojui prisidėti prie jos kūrimo. Android gerbėjai gali ne tik pranešti apie trukdžius, bet ir prisidėti prie programėlių kūrybos ar net naujų sistemos versijų programavimo darbų.