Išmanieji įrenginiai

Vidutinioku besimaskuojantis flagmanas: Samsung Galaxy S10 Lite apžvalga

2020 gegužės 6

Esame įpratę, kad jei telefono pavadinime yra žodelis „Lite“, jis yra gerokai silpnesnis, prastesnis ar bent mažesnis už modelį be šio žodelio. Tik panašu, kad Samsung Galaxy S10 Lite kūrėjai apie tai nebuvo girdėję. Kelios dienos bandymų atskleidė, kad šis įrenginys – gerokai daugiau nei atrodo išgirdus pavadinimą. Kitaip nei daugybė kitų „laitų“, tai ne flagmano vardu prisidengęs vidutiniokas, o vidutinioku besimaskuojantis flagmanas. Ir dabar paaiškinsime, kaip priėjome tokios išvados.

Kuo išsiskiria S10 Lite dizainas?

Pradėkime nuo akivaizdžiausio – šiuo atveju „Lite“ tikrai nereiškia „mažas“. Atvirkščiai – 6,7 colių ekranu besipuikuojantį S10 Lite galima priskirti prie didesnių telefonų. Tų, kurių ekranuose vaizdą sekti labai malonu, bet juos valdyti viena ranka kai kam gali pasirodyti nelabai patogu.

Kitais atžvilgiais, bent jau iš pirmo žvilgsnio, Galaxy S10 Lite praktiškai niekuo nesiskiria nuo bet kurio naujo Samsung flagmano. Tiesa, dizaino kalba labiau primena naująją S20, o ne S10 seriją – Infiniti-O asmenukių kameros akutė per patį vidurį, smarkiai išsikišęs kamerų modulis nugarėlėje paslinktas link krašto, o ir pats korpuso briaunų lenkimas byloja, kad tai 2020, o ne 2019 m. modelis.

Telefonas flagmaniškai lakoniškas: tik trys mygtukai – du garso ir vienas komandinis – dešinėje briaunoje. Piršto atspaudo jutiklis ekrane, SIM bei microSD lizdas kairėje korpuso pusėje. Tiesa, vietoj atminties kortelės galima įdėti antrą SIM kortelę. Dar viena iš flagmanų pasiimta savybė ne tokia džiuginanti: ausinių lizdo nėra – apačioje tik USB-C jungtis ir garsiakalbio grotelės. Garsiakalbis vienas, be stereo efekto.

Surinkimo kokybė bei precizika be priekaištų – nieko kito iš Samsung ir nesitikėtume. Net liečiant sunku patikėti, jog nugarėlė yra ne stiklinė, o iš specialaus polikarbonato. Ką tai reiškia? Ji pigesnė, kiek elastingesnė, tad mažiau duži. Dar vienas kompromisas – S10 Lite nėra atsparus vandeniui.

Ar S10 Lite procesoriaus galia pakankama?

Dėl šio modelio galios Samsung nesileido į jokius kompromisus. Telefone sukasi galingiausias 2019 m. procesorius, aštuonių branduolių 2.84 GHz dažnio, Snapdagon 855 ir 8 GB RAM atmintis. Tad teoriškai S10 Lite netgi šiek tiek greitesnis už visus S10 flagmanus, kuriuose sukasi Exynos procesoriai. Žodžiu, daugybę užduočių vienu metu, sudėtingus skaičiavimus, vaizdo failų apdorojimą, imlius vaizdo žaidimus šis telefonas gliaudo nė nesušilęs.

O pakankinti šį telefoną galėsite į valias – įdiegta net 4500 mAh talpos baterija (vėlgi, talpesnė net už didžiausio flagmano s10+) leis neatsitraukti nuo ekrano bent 5-6 val. Tad realiame gyvenime įkrovimo pakaks gal ir dviem paroms, o įkrovimas truks mažiau nei valandą. Telefonas palaiko super greitą 45 vatų galios įkrovimą, bet komplekte rasime tik 25 vatų įkroviklį, kuris irgi greitesnis už S10 serijos flagmanų kroviklius. Telefonas neturi belaidžio įkrovimo bei energijos dalinimosi funkcijos, bet tai nedidelis kompromisas.

Dosni 128 GB vidinė atmintis, kuri dar ir išplečiama microSD kortele, leidžia duomenis saugoti netaupant ir taip pat prisideda prie produktyvumo. FullHD+ raiškos Super AMOLED Plus ekranas kitaip ir vadintis negalėtų, nes jis ir yra super ekranas – tiesiog fantastiškas, ryškiaspalvis ir kontrastingas. Tad kalbant apie galią, „Lite“ gal turėtų reikšti „lengviau“ ar „be jokio vargo“?

Ką gali S10 Lite kameros?

Kameros paliko dvejopą įspūdį. Viena vertus, visas galinių kamerų modulis yra atnaujintas ir gerokai modernesnis, nei kitų S10 serijos modelių, kitą vertus – flagmanų S20 kokybės ar S10 funkcionalumo jos nepasiekia. Bet tai nereiškia, kad S10 Lite kamera veikia prastai.

Kamerų galimybėmis ir funkcionalumu šis modelis labiausiai primena mūsų jau apžvelgtus Samsung vidutiniokus Galaxy A51 ir A71. Gale – trys kamerų akys. Pagrindinė, 26 mm kamera turi 0,5 colio, 48 MP raiškos vaizdo jutiklį. Su optiniu vaizdo stabilizavimu ir fazės aptikimo fokusavimu, ji savo darbą atlieka puikiai. Filmuojant vaizdas optiškai stabilizuojamas puikiai, galima įjungti ir superstabilizavimo režimą, kuomet jį papildomai stabilizuoja ir elektronika. Nuotraukų kokybė šiek tiek prastėja tik prietemoje.

Antroji, itin plataus kampo kamera yra 12 MP raiškos. Čia viskas aišku – sutalpinsite į kadrą daugiau nei telpa į dažno butą. Trečioji kamera tai 2020-ųjų metų Samsung naujovė – makro kamera. Ji 5 MP raiškos ir telefonas jos padedamas tikrai gali daryti labai dailias makro nuotraukas iš itin nedidelio atstumo.

Teleobjektyvo šiame modelyje nėra ir tai, ko gero, yra didžiausias šio telefono kamerų modulio skirtumas nuo flagmanų. O asmenukių kamera puiki. 32 MP raiškos jutiklis su taškų apjungimo technologija leidžia fotografuoti 8 MP raiškos kadrus, kuriems priekaištų sunkiai ras net priekabūs kritikai.

Tiek įprasta, tiek itin plataus kampo galinė kamera gali filmuoti 4K raiška, fotografuoti nakties režimu, automatiškai įsijungia HDR režimas. Taip, S10 Lite kameros nėra geriausios, kokias kada teko bandyti, tačiau ar jos gadina nuotaiką naudojantis kiekvieną dieną? Tikrai ne.

Ar verta įsigyti Samsung Galaxy S10 Lite?

Kaip minėjome, Galaxy S10 Lite – tai telefonas, kuris siūlo gerokai daugiau nei tikiesi išgirdęs pavadinimą ir tikrai taps labai maloniu siurprizu kiekvienam nusprendusiam jį išmėginti. Ir akivaizdu, kad jį, kaip ir daugelį kitų maloniausių siurprizų rasite Tele2 salonuose ir internete – www.tele2.lt