Išmanieji įrenginiai

Video Apžvalga: Samsung Galaxy S20 FE – fanų įkvėptas biudžetinis flagmanas

2020-09-28

Jau įprasta, kad, išleidę metų flagmaną, telefonų gamintojai netrukus pristato ir „lengvesnę“ jo versiją. Dažniausiai tai būna panašaus dizaino, bet paprastesnių parametrų, kiek pigesnis modelis, pavadinime turintis žodelį „Lite“. Tačiau šiemet Samsung nutarė pasielgti kiek kitaip ir vietoj lengvesnės, pristatė linksmesnę savo stulbinančiai gero flagmano Galaxy S20 versiją. Tai šviežiai iškeptas Samsung Galaxy S20 Fan Edition. Jei praleidote jo pristatymą, technologijų naujienų tinklaraštis Engadget jį suspaudė į 8 minutes – žiūrėkite čia.

Kuo Samsung Galaxy S20 FE dizainas yra kitoks?

Šį telefoną Samsung skiria savo fanams, kurie panoro pigesnės flagmano versijos. Taip, S20 FE nugarėlės yra plastikinės, tačiau būtent dėl to jos ir atrodo fantastiškai dailios. Plastikas kokybiškas, malonus liesti, neslysta iš delno, tačiau svarbiausia – ant jo beveik nematyti riebalinių pirštų atspaudų. Galima rinktis iš kelių spalvų, geriausiai apibūdinančių jūsų charakterį. Spalvotas plastikas sukuria netikėtą gelmės efektą – spalva atrodo esanti kažkur giliau, o ją tarsi gaubia rūkas. O juoda nugarėlė atrodo solidžiai matinė.

Briaunose mygtukų tik trys – du garso ir vienas funkcinis. Visi išdėstyti taip, kad būtų patogiai pasiekiami nykščiu. Apačioje – USB-C jungtis, viršuje – SIM kortelės lizdas. Beje, jo laikiklio konstrukcija šiek tiek pakeista. Dabar jis daug kompaktiškesnis, tačiau vis tiek talpina SIM ir mikro SD korteles. Arba, jeigu yra toks poreikis, vietoj pastarosios galima įdėti antrą SIM kortelę. Beje, visos jungtys yra sandarios, kaip ir pats telefono korpusas – T-mobile apžvalgininkai netgi išpakavo jį po vandeniu.

Ar Galaxy S20 FE ekranas pakankamai geras?

Samsung‘iškai puikus 6,5 colių ekranas dengia visą telefono priekį, tačiau nelipa iš jo kraštų – jis nėra lenktas, ekraną juosia matomas juodos spalvos rėmas. Na, o paties telefono rėmas, kurio spalva priderinta prie nugarėlės, yra iš aliuminio. Dėl to telefonas lengvas, bet tvirtas ir neatrodo pigus.

Antra – šio telefono ekranas taip pat palaiko 120 Hz vaizdo atnaujinimo dažnį. Tai yra kur kas svarbiau ir akivaizdžiau juntama nei, tarkime, 2K ar 4K raiška. Naršymas, greitai kintančių vaizdų peržiūra, žaidimai vyksta itin sklandžiai. Be to, didesnis dažnis mažiau vargina akis. Na, o SuperAMOLED ekrano spalvas ir kontrastą jau ne kartą gyrėme.

Fan Edition garso sistema jūsų taip pat nenuvils. Šis telefonas muziką atkuria tiesiog puikiai: turi stereogarsiakalbius, Dolby Atmos sistemą, ekvalaizerį, pritaikymo režimus. Nėra tik ausinių lizdo, bet jo turbūt jau nebelabai kas ir tikisi. 

Ar S20 FE galia prilygsta brangesniems telefonams?

O kokios linksmybės slypi po smagesniu ir spalvotesniu S20 FE korpusu? Atsakymas trumpas ir aiškus: visos. Neapsigaukite – po žaisminga plastikine nugarėle Samsung paslėpė brutalią tikro flagmano galią.

Pirmiausia ir svarbiausia. Čia sukasi tas pats galingiausias šių metų Samsung procesorius – Exynos 990. Kartu su 6GB RAM ir 128 GB vidine atmintimi (kurią galima dar labiau išplėsti) jis užtikrina, kad šis telefonas lengvai susidoros su visomis užduotimis, kurias jam skirsite. Net ir imliausius grafinius žaidimus be jokių kliūčių bus galima žaisti pasirinkus aukščiausius vaizdo kokybės parametrus.

Kaip ilgai laiko Galaxy S20 FE baterija?

Antra – telefonas palaiko tiek greitąjį, tiek belaidį įkrovimą ir pats gali be laidų įkrauti kitus įrenginius. 4500 mAh baterija tikrai pakankamai talpi, kad be didesnių problemų bent parą maitintų net ir tokią galią su 120 Hz ekranu.

Aišku, čia puikiai veikia ir visi naujausios Samsung vartotojo sąsajos privalumai – valdymas braukant, dviejų programėlių naudojimas vienu metu, krašto ekranas, saugi erdvė vaikams, Knox saugus aplankas bei kiti saugos sprendimai. Galų gale, ekrano ikonėlių, fonų, bei valdiklių įvairovė leis susikurti būtent jums patogiausią įmanomą individualią darbo aplinką.

Ką sugeba S20 FE kameros?

Galaxy S20 FE kameros turi visas funkcijas, kurias matėme ir Galaxy S20 bei Note 20 flagmanuose, o naktinio fotografavimo režimas, atrodo, net šiek tiek geresnis.

Nei 108, nei 64, nei bent 48 MP jutiklių šio telefono kameros neturi. Kokį režimą bepasirinktume, galinės kameros visuomet darys 12 MP nuotraukas. Asmenukių kamera, nors 32 MP, daro iki 10 megapikselių raiškos asmenukes. Tačiau žiūrime juk ne į pikselius, bet į nufotografuotą vaizdą, o juo skųstis neteks.

Telefonas turi tris galines kameras – dvi 12 MP (itin plataus ir įprasto plataus kampo) ir 8 MP su triskart optiškai vaizdą artinančiu teleobjektyvu. Hibridiniu būdu vaizdą galima priartinti iki 10 kartų. Telefonas turi profesionalaus, naktinio, maisto, panoramos fotografavimo funkcijas. Gali fotografuoti ir filmuoti tiesioginio fokusavimo režimu, su sulieto fono efektu. Ir tų sulieto fono efektų yra ne vienas. 

Yra ir vieno fiksavimo režimas, kurį rasite ir brangesniame Galaxy Note 20. Pasirinkus jį, telefonas pats daro keletą nuotraukų, parinkdamas skirtingus rakursus ir režimus, o po to pasiūlo pasirinkti iš, jo manymu, labiausiai vykusių. Beje, visus tuos pačius režimus, net naktinio fotografavimo ir vieno fiksavimo, turi ir asmenukių kamera.

Filmuoja telefonas praktiškai be priekaištų. Tiek galinė, tiek asmenukių kameros gali filmuoti 4K raiška, 60 kadrų per sekundę, o filmuojant Full HD 30 k/s sparta, veiks visos vaizdo stabilizavimo bei artinimo funkcijos. Dvi iš trijų galinių kamerų turi autofokusavimą bei optinį vaizdo stabilizavimą, o norint galima įjungti ir itin stabilų filmavimą su papildomu elektroniniu stabilizavimu. Profesionalaus filmavimo funkcija leidžia viską valdyti rankiniu būdu, parinkti ar garsą įrašinės telefono, ar susietų Bluetooth ausinių mikrofonas. Puikias kamerų savybes pripažįsta ir Tech Spurt apžvalgų kanalas.

Kam labiausiai tiktų Galaxy S20 FE?

Tad kokia išvada viską susumavus? Na, taip – tai tikrai šiek tiek palengvinta ir gerokai palinksminta geriausio Samsung flagmano versija ir skirta ji toli gražu ne tik fanams. Galaxy S20 FE išsaugojo viską, kas S20 serijos flagmanuose kėlė daugiausia džiaugsmo, tik atsisakė perdėto rimtumo ir užsimetė žaismingesnį rūbą.

Tad, jei ieškote galingo ir gerai fotografuojančio telefono, kuris tarnaus jums, o ne vers tarnauti jam, šis visus flagmano raumenis turintis įrankis tikrai vertas jūsų dėmesio! Ir įsigyti jį jau galite visada jums tarnaujančios Tele2 salonuose ir internetu – tele2.lt.