Gyvenimo būdas

Viaplay žiūrovų dėmesiui – legendinio serialo Twin Peaks sugrįžimas

2017 birželio 1

Ilgas_Twin peaks.jpgPirmieji kultinio režisieriaus Davido Lyncho serialo „Twin Peaks“ sezonai buvo sukurti 1990 m. ir 1991 m. „Twin Peaks“ tapo populiariosios kultūros dalimi ir prekės ženklu, kuris išskyrė naujosios kartos žiūrovą – kritinio mąstymo, aštraus proto ir sąmojo. Sakoma, kad „Twin Peaks“ buvo tarsi klubas, kurio nariu labai norėjosi tapti.

Kiekvienas, žiūrėjęs serialą, tikrai prisimena Lauros Palmer žodžius raudonajame kambaryje, skirtus agentui Cooperiui:  „Pasimatysime po 25 metų.“ (“I’ll see you again in 25 years.”). Žodžiai buvo pranašiški – serialas sugrįžta į ekranus, tiesa, praėjus ne 25, o 26 metams nuo antrojo sezono pasirodymo. Nors pagrindinė siužetinė linija sukasi aplink klausimą „Kas nužudė Laurą Palmer?“, „Twin Peaks“ visada buvo daugiau nei įprastas detektyvas – jis išėjo iš visų tuo metu egzistavusių ribų: pradedant scenarijaus įvairialypiškumu ir įmantriais detektyvinės siužeto linijos vingiais, baigiant kompleksiniais personažų charakteriais ir garso takeliu, kurio norėjosi klausytis vėl ir vėl.

 

 

Įdomus faktas: trečiasis „Twin Peaks“ sezonas buvo nufilmuotas kaip vienas ištisas filmas. Vėliau, jau montavimo metu, jis buvo „supjaustytas“ smulkesnėmis serijomis. Davidas Lynchas su Marku Frostu visada garsėjo tuo, kad savo didžių filmų kūrėjų ambicijas mokėjo perkelti į mažąjį ekraną. Serialo gerbėjai nudžiugs: naujajame „Twin Peaks“ sezone didžioji dauguma aktorių išliko tie patys. Tai Kyle MacLachlan (Deilas Cooperis), Sheryl Lee (Laura Palmer), Sherilyn Fenn (Audrey Horne), Dana Ashbrook (Bobby Briggs) ir kiti. Aktorių sąraše rasime ir naujų solidaus kalibro aktorių pavardžių, tokių kaip Naomi Watts, David Duchovny, Amanda Seyfried, Monica Bellucci. Neliks nusivylę ir muzikos fanai: skelbiama, kad žiūrovai išgirs Nine Inch Nails, Pearl Jam, Sky Ferreira, Trent Reznor ir Moby kūrinius.

Ką kritikai sako apie pirmąsias serialo serijas? Serialas pribloškiantis. Keistas. Juokingas. Ir toks, kokio praktiškai neįmanoma aprašyti. Nors „Twin Peaks“ visada garsėjo stipriu siužetu, pagrindinis jo koziris visgi buvo ne scenarijaus detalės, o ryški, stipri, kartais ant absurdiškumo ribos balansuojanti nuotaika. Šios savitos nuotaikos naujajame sezone tikrai neturėtų pritrūkti. Ir taip, galite neabejoti: naujose serijose Deilas Cooperis ir toliau vilkės juodą kostiumą ir gers juodą kavą, užsikąsdamas vyšnių pyrago gabalėliu.

Serialo kūrėjas, režisierius Davidas Lynchas, intriguoja: jei turite daug klausimų ir tikitės, kad serialas į juos atsakys, galite likti nusivylę. Tikėtina, kad nebus atsakyta nė į vieną iš jų. Atvirkščiai – naujosios serijos pažers dar daugiau klausimų.

Kad „Twin Peaks“ yra vienas įtakingiausių visų laikų televizijos kūrinių, neabejoja niekas. Jo sugrįžimu mėgaukitės ir jūs – Lietuvoje naujasis serialo sezonas, kurį sudarys 18 dalių, rodomas išskirtinai per internetinę video turinio transliacijų platformą „Viaplay“.