Gyvenimo būdas

Top 10 nuotraukų redagavimo programėlių

2018 rugpjūčio 15

Ne vienam yra pažįstama situacija, kai pradėję atrinkinėti geriausius atostogų kadrus nusiviliame: vienai nuotraukai reikėtų ryškesnio apšvietimo, kitai trūksta stipresnio kontrasto, trečiai – aiškesnio fokuso. Išrinkome top 10 nuotraukų redagavimo programėlių, kurias siūlome išbandyti – jos nemokamos ir turi užtektinai funkcijų, kad  atostogų kadrų imtų pavydėti visi. 1. AIRBRUSH

AirBrush programėlė padės nesunkiai pašalinti net mažiausius  jūsų nuotraukų trūkumus – padailinti odos tekstūrą, pašalinti dėmeles, spuogelius ir paraudimus, balinti dantis ir išryškinti akis. Be to, galėsite naudotis ir daugybe filtrų, kurie leis asmenukę dar labiau stilizuoti.

PRIVALUMAI: paprasta naudotis, daugybė funkcijų, lengva dalintis socialiniuose tinkluose.

TRŪKUMAI: norint naudotis visomis funkcijomis, teks įsigyti 1 Eur kainuojantį aplikacijos papildinį.

Bendras įvertinimas: ★★★★★★★★★☆

Atsisiųsti

Atsisiųsti

2. SNAPSEED

Snapseed programėlė siūlo ne tik įdomių įrankių ir filtrų, bet ir video paaiškinimus, kaip jais naudotis. Jei nuotraukų redagavimo srityje esate naujokas ir nežinote, nuo ko pradėti, Snapseed aplikacija gali būti puiki pradžia.

PRIVALUMAI: nemokama (be reklamų ar mokamų parsisiuntimų), ypač lengvai valdoma, turinti daugybę įdomių funkcijų.

Bendras įvertinimas: ★★★★★★★★★★

Atsisiųsti

Atsisiųsti

3. VSCO

Visos Instagram’inės funkcijos nenaudojant Instagram – būtent taip juokaujama apie šią programėlę. Čia rasite ypač kokybiškai atrodančių filtrų ir visus svarbius redagavimo įrankius, įskaitant išlaikymo nustatymą (angl. exposure), kontrasto keitimą, temperatūros koregavimą ir pan. Galėsite norimas nuotraukos detales išblukinti, nuotrauką ištiesinti arba iki valios eksperimentuoti su skirtingais atspalviais.

PRIVALUMAI: filtrai atrodo itin profesionaliai, galėsite prisijungti prie VSCO fotografijos entuziastų bendruomenės.

TRŪKUMAI: užtrunka šiek tiek laiko priprasti, filtrų galėtų būti dar daugiau, nuotraukų negalima išsaugoti tiesiai telefone.

Bendras įvertinimas: ★★★★★★★★☆☆

Atsisiųsti

Atsisiųsti

4. PIXLR

Pixlr yra ypač tvarkinga programėlė, kuri patiks ieškantiems „švaraus“ dizaino su svarbiausiais funkcionalumais. Šioje programėlėje viskas labai aišku: nekyla klausimų, ką koks įrankis daro. Nuo filtrų iki kosmetinių pagražinimų, šioje aplikacijoje kiekvienas ras sau kažką naudingo. Beje, būtinai išbandykite Pixelate įrankį, leidžiantį akimirksniu išlieti bet kurią nuotraukos dalį.

PRIVALUMAI: nemokama, ypač intuityviai valdoma, turinti daug naudingų įrankių.

TRŪKUMAI: nemažai funkcijų reikalauja narystės, transformacijos dažniausiai daromos visai nuotraukai, o ne atskiriems objektams.

Bendras įvertinimas: ★★★★★★★★★☆

Atsisiųsti

 Atsisiųsti

5. AVIARY

Aviary pasižymi draugiškumu vartotojui – net pirmą kartą atsidarius ja naudotis išties nesudėtinga. Be įprasto nuotraukų tvarkymo, aplikacija siūlo ir papildomų pagražinimo funkcijų: galėsite nuotraukai parinkti rėmelius, priklijuoti lipdukų etc. Ypač patogi yra Enhance funkcija, automatiškai patobulinanti spalvas ir pakoreguojanti pagrindinius šviesumo bei sodrumo nustatymus.

PRIVALUMAI: lengvai valdoma.

TRŪKUMAI: ne visi efektai nemokami, labiau patyrusiems siūlomos funkcijos gali atrodyti pernelyg paprastos.

Bendras įvertinimas: ★★★★★★★☆☆☆

Atsisiųsti

Atsisiųsti

6. LENS DISTORTIONS

Ši aplikacija išsiskiria iš kitų tuo, kad leidžia pridėti nuotraukoms specialius efektus – pvz., papildomą šviesos šaltinį, lietaus lašus, rūką ir pan. Nustebsite: šie efektai atrodo išties kokybiškai, lyg iš realaus gyvenimo. Smagu ir tai, kad efektus galima dėti sluoksniais, taip nuotrauką iš tikrųjų smarkiai pakeičiant.

PRIVALUMAI: nemokama, siūlanti platų efektų ir jų variacijų pasirinkimą.

TRŪKUMAI: už premium funkcijas ir efektus teks sumokėti papildomai, kartais pasitaiko strigimų.

Bendras įvertinimas: ★★★★★★★★☆☆

Atsisiųsti

Atsisiųsti

7. ADOBE PHOTOSHOP EXPRESS

Paprastas ir minimalistinis dizainas ir sklandus veikimas yra būtent tai, ko ir galima būtų tikėtis iš Photoshop. Iškirpti, ištiesinti, pasukti, pakeisti spalvas, panaikinti akių raudonumą ir uždėti norimą efektą čia ilgai neužtruksite. Verta išmėginti filtrus, kurie patys „protingai“ taiso įprastas klaidas nuotraukose (spalvų temperatūrą, išlaikymą etc.). Dailių meniškų efektų čia taip pat rasite užtektinai. O norintiems sumažinti „grūdelių“ skaičių nuotraukose tikrai pravers Noise Reduction funkcija.

PRIVALUMAI: nemokama, be reklamų, funkcionali, galėsite lengvai dalintis nuotraukomis socialiniuose tinkluose.

TRŪKUMAI: nors aplikacijų atsisiuntimas nieko nekainuoja, reikia turėti sukurtą Adobe ID.

Bendras įvertinimas: ★★★★★★★★☆☆

Atsisiųsti

Atsisiųsti

8. PICSART PHOTO STUDIO

Su šia programėle galėsite paprastai ir patogiai kurti koliažus, piešti, pridėti lipdukus bei rėmelius ir atlikti daugybę kitų veiksmų įdėdami minimaliai pastangų.

PRIVALUMAI: didelis efektų skaičius, įdiegta kamera, galimybė patogiai dalintis nuotraukomis. 

TRŪKUMAI: nors aplikacija nemokama, teks susitaikyti su iššokančiomis reklamomis.

Bendras įvertinimas: ★★★★★★★★☆☆

Atsisiųsti

Atsisiųsti

9. YOUCAM PERFECT

Ten, kur yra asmenukių, yra ir YouCam Perfect. Su ja pagražinti savo nuotrauką užtruksite vos kelias sekundes, o rezultatas tikrai nenuvils. Čia rasite tiek paprastesnių funkcijų (fono išblukinimas, vinjetės ir HDR efektai), tiek sudėtingesnių, tokių kaip veido formos koregavimas, maišelių po akimis pašalinimas ar kūno proporcijų keitimas – juk kartais išties smalsu išbandyti ir dramatiškesnius pokyčius.

PRIVALUMAI: gausybė naudingų funkcijų, veido atpažinimo galimybė, paprastas dalijimasis soc. tinkluose.

TRŪKUMAI: yra reklamų.

Bendras įvertinimas: ★★★★★★★★★☆

Atsisiųsti

Atsisiųsti

10. PHOTOLAB

Per 800 skirtingų efektų – būtent tai jums pasiūlys PhotoLab. Čia rasite visko, ko užsigeidę: realistinių fotomontažų, stilingų filtrų ir koliažų, artistiškų efektų ir dailių rėmelių. Naudotis programėle paprasta, ji intuityvi. Be to, bus pateikiamas pagrindinių įrankių rinkinys, su kuriuo galėsite nuotrauką apkirpti, pasukti ir pakeisti svarbiausius nustatymus.

PRIVALUMAI: įspūdingas efektų skaičius, lengva naudotis, paprasta išsaugoti nuotraukas galerijoje ir jomis dalintis.

TRŪKUMAI: reklamos ir didžiausias trūkumas – vandens ženklas ant nemokamos versijos.

Bendras įvertinimas: ★★★★★★☆☆☆☆

Atsisiųsti

Atsisiųsti

Už Google Play įsigytas programėles galite atsiskaityti kartu su Tele2 sąskaita. Išbandykite!

Sužinokite daugiau

 

 Prenumeruokite technologijų naujienas: