Patarimai

Telefonų ekranai: kuo jie skiriasi?

2017 lapkričio 29

Inovaciju_Biuras_telefonu_ekranai_ir_kuo_jie_skiriasi_1.jpg
Į ką pirmiausia atkreipiate dėmesį rinkdamiesi naują išmanųjį telefoną? Žinoma, didelę reikšmę turi telefono dizainas. Tačiau funkcionalumas irgi nelieka užmirštas – o viena svarbiausių techninių charakteristikų yra telefono ekranas. Trumpai apžvelkime, ką reiškia ekranus apibūdinantys terminai LCD, LED, AMOLED ir kiti – juk norisi pasirinkti telefoną su ekranu, kuriame visos nuotraukos ir vaizdo įrašai atrodo ypač kokybiškai ir ryškiai.

LCD IR LED – gerai žinomi pirmtakai

Net jei pernelyg nesidomite išmaniosiomis technologijomis, apie LCD (Liquid Crystal Display – angl.) ekranus tikriausiai esate girdėję. Skystųjų kristalų ekranai ilgus metus buvo naudojami kone visuose elektroniniuose įrenginiuose iš eilės: pradedant skalbimo mašina ir mikrobangų krosnele, baigiant rankiniu laikrodžiu ir plokščiaekraniu televizoriumi. Inovaciju_Biuras_telefonu_ekranai_ir_kuo_jie_skiriasi_1Inovaciju_Biuras_telefonu_ekranai_ir_kuo_jie_skiriasi_1-1.jpg

LCD ekranai sudaryti iš daugybės spalvotų pikselių, o veikimo principas nėra sudėtingas: tarp dviejų plokščių suspausti kristalai yra iš galo apšviečiami šviesos šaltinio; apšvietimas bei kristalus veikiantis elektros impulsas leidžia susidaryti vaizdui. LCD ekranai yra matiniai ir atspindi nedaug šviesos, todėl gera vaizdo kokybė galima tik esant geram apšvietimui. Didžiausi pliusai? ir LCD ekranai yra ploni ir efektyviai vartoja energiją, todėl mėgautis jų privalumais galite ir neplonindami piniginės.

LED (Light Emitting Diode) ekranai yra iš esmės panašūs į LCD – jie sukurti LCD ekranų pagrindu, tik čia kaip šviesos šaltinis naudojami specifiniai LED šviesą skleidžiantys diodai, kurie yra mažyčiai ir dar taupiau vartojantys energiją. Šviesos diodai veikia prieš juos esančius skystuosius kristalus, o tam tikras elektros impulsas lemia spalvą. Dėl tokios technologijos įrenginių vaizdo kokybė yra labai aukšta.

AMOLED ir jų ryškumo magija

Inovaciju_Biuras_telefonu_ekranai_ir_kuo_jie_skiriasi_2.jpg

Pastaraisiais metais išmaniųjų telefonų rinkoje žaibiškai išpopuliarėjo AMOLED (Active Matrix Organic Light Emitting Diode) ekranai. AMOLED patrauklūs tuo, kad vartoja žymiai mažiau energijos nei LED ekranai. Kitas pliusas – gabaritai: ekranai gaminami dar plonesni, lengvesni ir atsparesni išoriniam poveikiui. Verta paminėti ir žymiai geresnę atvaizdavimo kokybę, spalvų sodrumą bei didesnę spalvų gamą. O ir kainuoja jie dar pigiau.

Atrodytų, tobulas variantas, tiesa? Ne visai. Didžiausias AMOLED ekranų trūkumas – tiesioginiuose saulės spinduliuose šio tipo ekranai praranda ryškumą ir juose labai sunku kažką įžiūrėti. Turbūt ir jūs prisiminsite, kaip saulėtą vasaros dieną, norėdami perskaityti draugo žinutę, primerkę akis sukinėjote telefoną rankose, vartėte ir pridenginėjote delnais.

Kas toliau?

Ieškant dar geresnių alternatyvų, sukurti SUPER AMOLED ekranai. SUPER AMOLED mažiau atspindi saulės spindulius nei paprasti AMOLED ekranai. Lyginant su paprastu AMOLED ekranu, čia yra pašalinta lietimui jautri plėvelė tarp stiklo ir paties ekrano. 

Inovaciju_Biuras_telefonu_ekranai_ir_kuo_jie_skiriasi_3.jpg

Kadangi prisilietimus aptinkantis sluoksnis yra integruotas į pati ekraną, o atspindžius generuojantis oro tarpas yra pašalintas, telefone matomas vaizdas atrodo kone stebuklingai: spalvos stebina ryškumu ir sodrumu, praplatėja matymo kampas ir t.t.

Pastaruoju metu populiarėja ir SUPER AMOLED PLUS. Jie sunaudoja 18% mažiau energijos nei SUPER AMOLED ir pasižymi dar didesne raiška. 

Norite telefono ne tik su puikiu ekranu, bet ir su kokybiškiausia kamera? Šiame straipsnyje apžvelgiame, ką geriausio šiuo metu galite įsigyti Lietuvoje: „Kokį telefoną su geriausia kamera galima įsigyti Lietuvoje?“ 

Skaitykite

 

 

Ar atkreipėte dėmesį, koks ekranas yra jūsų išmaniajame telefone? Pasidalinkite komentare.