Išmanieji įrenginiai

Kaip valyti ir dezinfekuoti savo telefoną?

2020 kovo 16

Kiek kartų per dieną jūs patikrinate savo telefoną? Kitaip tariant, išsitraukiate jį iš kišenės, įsijungiate, trumpai panaršote ir įsidedate atgal. Jeigu jūsų įpročiai yra panašūs į daugumos (o greičiausiai taip ir yra), tai šį veiksmą atliekate daugiau nei penkiasdešimt kartų per dieną. Taip, kai kam tai galėtų signalizuoti, jog esame priklausomi nuo savo prietaisų. Kita vertus, egzistuoja ir kita problema. Telefonus mes dažnai čiupinėjame vietose, kuriose pilna mikrobų (įskaitant galybę žalingų bakterijų bei virusų): viešajame transporte, virtuvėse, tualetuose ir t.t. Skaičiuojama, kad jūsų telefonas, greičiausiai, yra maždaug septynis kartus purvinesnis už klozeto sėdynę. Skamba bjauriai ir pavojingai? Žinoma. Todėl ir būtina pasirūpinti savo telefono higiena. Kaip tai padaryti?

Kodėl reikia reguliariai valyti telefoną?

Mūsų telefonai tapo, ko gero, intensyviausiai naudojamu kasdieniu įrankiu. Tai reiškia, kad mes nuolat prie jų liečiamės. Skaičiuojama, kad statistinis žmogus savo telefoną kasdien paliečia bent 3000 kartų. Ne tik naršant. Čia įskaičiuoti ir paprasčiausi prisilietimai jį tiesiog sukinėjant ant stalo ar vartant tarp pirštų. Be to, telefonai reguliariai liečiasi prie mūsų veido, dažnai net burnos. Net jeigu esate ypač higieniškas žmogus, kuris prieš valgydamas kruopščiai nusiplauna rankas, bet tarp kąsnių mėgstate naršyti po socialinius tinklus, iš esmės visiškai nubraukiate savo pastangas. Dar keistesnis įprotis – neštis savo telefoną į tualetą. Kai kam tai kone poilsio ritualas ar meditacija, bet, jeigu jums nuoširdžiai rūpi higiena, tokią praktiką reikėtų pamiršti. Kodėl? Tiesiog pabandykite apie tai pagalvoti maždaug taip: sėdint ant klozeto naudotis telefonu – tai tas pats, kas po tokio pasisėdėjimo paprasčiausiai nenusiplauti rankų.

Telefono valymo atmintinė

Taigi, reguliariai valyti ir dezinfekuoti savo telefoną ne tik patartina, bet netgi ir būtina. Tačiau ne ką mažiau svarbu, kad savojo modelio nepradėtumėte šveisti su pirma pasitaikiusia priemone. Net ir aukščiausių IP įvertinimų nusipelnę telefonai visgi yra pažeidžiami tam tikrų chemikalų, tad valymo priemones reikėtų pasirinkti pakankamai kruopščiai bei atsakingai.

Tinkamos ir netinkamos priemonės telefono valymui

Jeigu planavote savo telefoną dezinfekuoti su langų valymo arba netgi vonios valymo skysčiu, kol kas atidėkite jų butelius į šoną. Jūs tikrai norite vengti stiprių chemikalų. Jeigu kažkokia medžiaga efektyviai pašalina kalkes ir panašius nešvarumus, ji tikrai nėra tinkama telefonui. Galite būti tikri, kad tokios priemonės pažeis jo ekraną, o gal netgi ir vidaus komponentus. Ką tuomet derėtų naudoti? Geriausiai tiks izopropilo alkoholio pagrindu pagamintos priemonės. Pageidautina, kad jo koncentracija neviršytų 70 proc. Tiesa, tai nereiškia, kad savo telefoną galite tiesiog imti ir panardinti. To daryti negalima net jeigu modelis ir yra atsparus drėgmei. Pačia geriausia jūsų pagalbininke turėtų tapti paprasta mikropluošto šluostė. Tiesiog suvilgykite ją dezinfekciniu skysčiu ir švelniai valykite telefono korpusą, būdami atsargesni aplink jungtis. Jeigu naudojate kokį nors apsauginį dėklą, išimkite telefoną iš jo ir kruopščiai nuvalykite abiejų paviršius.

Geriausi telefono valymo įrankiai

Jeigu telefono paviršiaus valymas iš tikrųjų yra labai paprastas procesas, tai tam tikrų jo zonų švarinimas pareikalaus šiek tiek delikatesnio priėjimo. Kalbame visų pirma apie jungtis, mygtukus ir pan. Šios vietos labai svarbios, mat būtent jose dažniausiai susikaupia daugiausiai nešvarumų. Čia nepakeičiamu pagalbininku taps paprasčiausia ausų valymo lazdelė. Tiesiog paimkite ją ir šiek tiek suvilgykite dezinfekciniame skystyje. Tik per daug nepersistenkite – mirkyti lazdelės tirpale tikrai nederėtų. Užteks vieno kito lašelio. Lazdele švelniai perbraukite USB-C, ausinių jungtis, taip pat mygtukus. Dar kartą: nepersistenkite – pernelyg dramatiški judesiai gali ką nors pažeisti. Telefonų, kurie atsparūs drėgmei, savininkai kartais sugalvoja ir tokį švarinimo būdą: panardina modelį į vandenį. To daryti irgi nereikėtų. Vien tik vanduo mikrobų tikrai nepražudys, o jeigu į jį įlašinsite muilo ar panašių medžiagų, rizikuosite pakenkti telefono mikroschemoms ir kitiems svarbiems elementams.

Ką reikėtų žinoti apie telefono švarą

Visi telefonų savininkai turėtų pagalvoti apie apsauginio dėklo įsigijimą. Jis naudingas ne tik dėl to, kad suteikia daugiau apsaugos nuo smūgių. Patys dėklai juk nebijo drėgmės, tad juos valyti galima daug drąsiau, nebijant kažko sugadinti. Tas pats galioja ir apsauginėms plėvelėms bei stikliukams. Jie suteikia ir šiek tiek papildomos apsaugos nuo drėgmės, tad ir ekranus tokiais atvejais dezinfekuoti galima drąsiau. Galų gale, atsiminti reikėtų ir dar vieną taisyklę, kuri su pačiu telefonų valymu tarsi ir nėra tiesiogiai susijusi. Tai rankų plovimas. Jeigu darysite tai tinkamai ir reguliariai, ant jūsų telefono paprasčiausiai pateks mažiau mikrobų, tad ir pati jo dezinfekcija bus efektyvesnė.