Patarimai

Telefono higiena: kaip apsisaugoti nuo virusų ir kitų nemalonumų?

2020-01-16

Mažiausiai ko norisi naudojantis savo išmaniuoju telefonu, tai galvoti apie įvairius virusus, slaptažodžius, duomenų apsaugas ir t.t., ir pan. Tačiau nuo šios temos niekur nepasislėpsime. Vis daugiau savo kasdieninių reikalų mes tvarkome būtent savo išmaniuosiuose – atsakinėjame į laiškus, peržiūrime su darbu susijusius dokumentus, apmokame sąskaitas, pervedinėjame pinigus ir pan. Natūralu, kad ir grėsmių mūsų telefonai bei juose esanti informacija patiria vis daugiau. Virusai ir tiesiog kenksmingos „internetinės šiukšlės“ juose neišvengiamai kaupiasi, tad kiekvieno iš mūsų užduotis – pasirūpinti savotiška telefono higiena. O tai padaryti tikrai padės keli paprasti įrankiai.

Android

Clean Master

Tai viena populiariausių tokio pobūdžio aplikacijų, išsiskirianti savo patikimumu ir galimybėmis. Pagrindinė šio įrankio funkcija – valyti telefono atmintyje besikaupiantį šlamštą (jeigu nebereikalingus duomenis reguliariai ir ištrinate, jų pėdsakai vis tiek kažkur lieka).  Taip ne tik užtikrinamas sklandesnis ir greitesnis telefono veikimas, bet ir šiek tiek prailginama baterijos tarnavimo trukmė. Tuo pačiu Clean Master veikia ir kaip antivirusinė programa, padedanti Android operacinei sistemai efektyviau taisyti įvairų broką ar atsikratyti kenksmingais failais. Aplikacija ir pagrindinės jos funkcijos nemokamos, bet už kelis papildomus eurus atrakinsite dar daugiau galimybių.

CCleaner

Galbūt šios aplikacijos pavadinimą jau netgi ir žinote – jau nuo seno egzistuoja asmeniniams kompiuteriams skirta jos versija. Mobilioji programėlė veikia iš esmės taip pat. Ji leidžia lengvai bei efektyviai išvalyti telefone susikaupusias šiukšles, atlaisvina jo RAM atmintį, o taip pat gali padėti jums vienu ypu ištrinti net kelias jums nebereikalingas aplikacijas. Be to, aplikacijoje esanti Storage Analyzer funkcija pateiks labai naudingų įžvalgų apie tai, kaip jūs naudojate telefono atminties resursus. Dar vienas naudingas CCleaner sugebėjimas – sistemos stebėsena. Įrankis leis jums matyti, kiek procentų procesoriaus galios ar RAM valgo viena ar kita aplikacija, o taip pat matuos paties telefono temperatūrą.

Go Speed

Clean Master ir CCleaner iš tiesų yra galingos ir naudingos aplikacijos, bet tuo pačiu jos ir pakankamai „sunkios“, pačios siurbiančios nemažai telefono resursų. Ieškantiems kažko lengvesnio ir paprasčiau naudojamo verta atkreipti dėmesį į Go Speed. Minimalistinis jos dizainas neturėtų jūsų klaidinti – įrankis veikia labai efektyviai. Go Speed patikimai išvalo susikaupusias šiukšles, vadinamuosius „cache“ ir laikinus failus, taip pagreitindama telefono veikimą. Tačiau didžiausia jos stiprybė – gebėjimas blokuoti automatinį aplikacijų paleidimą. Taip, daug telefono resursų suvalgo aplikacijos, kurios įsijungia ir veikia pačios, jums jų net neįjungus. Go Speed neleidžia joms to padaryti, taip atlaisvindama daugybę resursų.

 

iPhone

Quick Heal Optimizer

iOS paprastai pasižymi sklandesniu veikimu nei Android, bet tai nereiškia, kad ir šiai operacinei sistemai nereikia jokios priežiūros. Kuo ilgiau turėsite savąjį modelį, tuo labiau imsite jausti, kad jo veikimas pamažu lėtėja. Prieš skubėdami jį keisti nauju, iš pradžių pamėginkite vieną iš valymo aplikacijų, kurios, labai gali būti, išspręs daugelį problemų. Viena iš pačių geriausių – Quick Heal Optimizer, skenuojanti telefono atmintį ir ištrinanti niekam nereikalingus duomenis. Nesijaudinkite, nieko vertingo tikrai neprarasite. Aplikacija liečia tiek vadinamuosius „cookies“, „cache“ failus ir nereikalingus dokumentus. Toks reguliarus valymas pastebimai pagreitins jūsų iPhone’ą.

Phone Cleaner

Tai labai patogus ir lengvai naudojamas įrankis, su kuriuo greitai optimizuosite savo telefono atminties resursus. Taip jau nutinka, kad per ilgus naudojimosi mėnesius ten susikaupia daugybė failų dublikatų, nepilnų dokumentų ir pan. Phone Cleaner jums padės juos surasti ir pašalinti. Aplikacija sudėlioja dokumentus į sąrašą nuo sunkiausio iki smulkiausio, todėl jame labai lengvai surasite nepageidaujamus vietos užėmėjus. Tuo tarpu kitas filtras greitai atseks susidubliavusius failus ar nereikalingas nuotraukas ir jas pašalins. Aplikacija turi ir „web–cleaning“ režimą, apvalantį naršyklę nuo „cookies“ ir panašių internetinių šiukšlių.

Smart Cleaner

Dar viena patogi ir lengvai naudojama aplikacija, kuri padės jums greitai atlaisvinti savo telefone esančius resursus. Smart Cleaner pati suranda kažkur nukištas ir pamirštas nuotraukas bei „screenshot’us“ ir juos pašalina. Lygiai tą patį ji gali padaryti ir su vaizdo įrašais. Labai svarbu ir tai, kad programėlė labai patogiai sugrupuoja failus, todėl daug geriau suprasite, kur iš tikrųjų keliauja jūsų parsisiunčiami dokumentai, bei patogiau juos tvarkysite. Be to, Smart Cleaner padės jums susinchronizuoti ir savo kontaktus, kurie laikais, kai naudojame ne vieną ir ne dvi pokalbių aplikacijas, labai dažnai susidubliuoja.