Išmanieji įrenginiai

Telefono ABC: Ką daryti, jei trūksta laisvos vietos telefone

2017-10-04

atmintis_ilgas.jpg

Pažįstama situacija? Norite su savo išmaniuoju kažką nufotografuoti, nufilmuoti ar įdiegti naują programėlę, o jis… užsispiria ir atsisako tą daryti? Dažniausia to priežastis – atminties įrenginyje trūkumas.

Mindaugas Pečkys, TELE2 Mobiliųjų įrenginių operacinių sistemų inžinierius, dalinasi telefonų priežiūros ABC, kad napakliūtumėte į tokią situaciją.

 

 1. Telefono higiena

Jūsų telefono atmintį „valgo“ visos programėlės: tiek naudojamos kasdien, tiek veikiančios foniniu režimu, tiek pasyviai sekančios jūsų buvimo vietą. Atmintį naudoja ir per ilgesnį laiką telefone prisikaupusios, jokios funkcijos neatliekančios įvairios veiklos „šiukšlės“. Telefono atmintyje likus mažiau kaip 1 GB laisvos vietos, įrenginys ima veikti lėčiau nei turėtų. Todėl telefono higiena – būtina.

atmintis1.jpg

Kiek tiksliai vietos užima nuotraukos, muzika ar tam tikros programėlės, galima lengvai patikrinti. Turintiems „iPhone“ reikia eiti šiuo keliu (Settings > General > Usage), o „Android“ vartotojams – įprastai tiesiog skiltyje „Settings“ arba „My Device“.

Rekomenduojama kas pusę metų atlikti profilaktinį telefono valymą – t.y. atstatyti jo gamyklinius nustatymus. Prieš valydami įrenginį nepamirškite visas reikalingas programėles persikelti į saugią vietą – atminties kortelę, išorinį diską ar „debesį.

2. Inventorizacija

Įsigydami telefoną su, tarkim, 64 GB atmintimi, iš tiesų jos turėsite šiek tiek mažiau. Dalį atminties užima gamintojo įdiegta programinė įranga. Efektyviau atmintį išnaudosite jei, pavyzdžiui, neįsidiegsite daugybės programėlių, atliekančių panašias funkcijas. Įvertinkite, ar gamintojo įrašytos programėlės jums aktualios. Jei ne – ištrinkite jas arba sustabdykite jų veikimą.

Pvz., vienas iš protingų sprendimų mėgstantiems klausytis muzikos – įsidiegti vos vieną muzikos klausymo programėlę, kuri leis  legaliai klausytis dainų iš milijoninės įrašų kartotekos. Paimkime muzikinę paslaugą „Deezer“ – ji šiuo metu siūlo 40 mln. įrašų už 5,79 Eur/mėn. Taigi už eurą gaunate beveik 7 mln. dainų, o tai yra maždaug 40 metų muzikos klausymo. Nebereikės ieškoti, iš kur parsisiųsti dainas, o telefonas padėkos už taupomą vietą.

 

atmintis2.jpg

3. Ištrinkite programėles

Vienas didžiausių atminties „rijikų“ – Facebook’as. Ši programėlė nuolat renka duomenis apie vartotoją (net jos neįsijungus!). Visgi pristigę atminties telefone nepulkite jo trinti, nes yra galybė kitų, mažiau naudingų programėlių. Pradėkite nuo tų, kurios daro duomenų kopijas. Jūsų išmanusis įrenginys pasidaro visas reikalingas kopijas, todėl pakartotinis dubliavimas tikrai nėra reikalingas.

„iPhone“ ištrinti programėles itin paprasta, tiesiog reikia paspausti ir palaikyti ant programėlės, kol dešiniajame kampe atsiras raudonas rutuliukas su „X“ ženkliuku, kurį reikia paspausti. „Android“ vartotojams reikėtų eiti į telefono nustatymus (Settings > Applications > Manage My Applications) ir rinktis programėlės, kurias norite šalinti. Naujesni „Android“ modeliai leidžia programėles ištrinti kaip „iPhone“ – paspaudus ir palaikius ant norimos ištrinti programėlės.

 

4. Pasididinkite telefono atmintį

Dar prieš įsigydami išmanųjį turite pasverti savo poreikius. Daug fotografuojantiems ar realiu laiku žaidžiantiems žaidimus siūloma rinktis įrenginius, turinčius daugiau atminties. Kitas variantas – galimybė į telefoną įsidėti papildomos atminties kortelę. Žinoma, ši kortelė taip pat nėra „guminė“ – šiuo metu didžiausia rinkoje esanti atminties kortelė gali papildomai suteikti 128 GB. Todėl periodiškai peržiūrėkite jos turinį ir senesnes nuotraukas bei kitus dokumentus perkelkite į, pavyzdžiui, kompiuterį.

5. Kraustykitės į „debesis“

Ar kada bandėte skaičiuoti, iš kelinto karto pavyksta padaryti tobulą asmenukę? Mes pratę kasdien daryti daugybę nuotraukų ir vaizdo įrašų ir nesivarginame jų trinti.

Visas nuotraukas daug paprasčiau perkelti į debesiją – „Dropbox“ (Android arba iOS), „Google Drive“ (Android arba iOS), jei turite „Apple“ gaminį – „iCloud“, taip pat „Google Photos“ (Android arba iOS). Debesų talpykloje apsimoka saugoti ir kontaktus, ir dokumentų kopijas. Ne tik sutaupysite vietos telefone, bet ir apsaugosite svarbią informaciją – praradus įrenginį ar jam sugedus, turinys niekur nedings.

Jei telefono atmintis nėra vienintelė jūsų telefono problema, gal jums laikas įsigyti naują išmanųjį? Ateina metas, kai savo ištikimai tarnavusiam telefonui reikia pasakyti ačiū. „Kada metas keisti savo išmanųjį telefoną?“