Inovacijos

Telefone trūksta atminties: ar tikrai ištrynėte nereikalingas nuotraukas?

2017 gruodžio 20

icloud_ilgas-1.jpg
Ar norėtume padidinti vietos telefone, ar atsikratyti nepavykusių kadrų – kokia bebūtų priežastis, kartais visiems prireikia iš telefono ištrinti vieną ar kitą nuotrauką. Tačiau ar tikrai nepageidaujama nuotrauka dingsta iš telefono vos paspaudus „Delete“? Nebūtinai. Štai keletas dalykų, kuriuos vertėtų turėti omenyje.

Ištrinta nuotrauka – vis dar telefone?

Daug kam atrodo, kad paspaudus telefone šiukšlių dėžės ikonėlę ir išvalius šiukšliadėžę, nuotrauka visiems laikams išnyksta iš telefono. Tačiau jei turite iPhone, ištrinta nuotrauka kurį laiką dar liks telefone – jei sugalvotumėte, kad visgi norite ją atkurti.

iPhone telefonuose ištrintas turinys keliauja į neseniai ištrintų („Recently Deleted“) nuotraukų albumą, kuriame išlieka 30 dienų (ant kiekvienos nuotraukos rasite skaičių, kuris rodo, kiek dienų liko iki tol, kol nuotrauka dings visiems laikams). Per tą laiką galite nuotrauką sugrąžinti labai paprastai: tereikia ant jos spustelėti „Recover“. Taip pat galite ją ištrinti negrįžtamai, paspaudę „Delete“. Šio savo veiksmo nebegalėsite atšaukti.

icloud1.jpg


Nuotraukų šalinimo ABC naudojantiems iCloud

iPhone darytų nuotraukų kopijos įprastai automatiškai keliauja į „debesį“ iCloud. Kaip ištrinti nuotraukas iš jo?

Jei telefone yra aktyvinta iCloud Photo Library funkcija, procedūra atrodo taip:

 1. Nueikite į Photos aplikaciją.
 2. Pasirinkite Photos ir išrikiuokite jas pagal „momentus„.
 3. Pažymėkite nuotraukas, kurias norite ištrinti.
 4. Paspauskite Trash ikonėlę ir patvirtinkite. Nuotraukos dings tiek iš įrenginio, tiek iš „debesies“.

Jei norite iš „debesies„ pašalinti visas nuotraukas vienu ypu:

icloud2.jpg

 1. iPhone telefone eikite į Settings.
 2. Paspauskite ant savo vardo ir pasirinkite iCloud.
 3. Pasirinkite Storage >> Manage Storage.
 4. Pasirinkite iCloud Photo Library >> Disable and Delete.

Jei telefone nėra aktyvinta iCloud Photo Library funkcija:

1. Atsidarykite Photos, eikite į Albums ir pasirinkite Camera Roll. 

2. Paspauskite Select ir pasirinkite nuotraukas, kurias norite ištrinti.

3. Paspauskite Trash ikonėlę ir patvirtinkite.

google1.jpg

Kaip panaikinti nuotraukas iš Google Photos?

Jei atsarginėms nuotraukų kopijoms naudojate Google Photos „debesį“, turėkite omenyje, kad čia ištrintos nuotraukos saugomos 60 dienų – praėjus šiam laikotarpiui jos yra negrįžtamai pašalinamos iš jūsų paskyros. Jei nenorite laukti 60 dienų, nuotraukas galite pašalinti iškart.

Žingsniai, kaip galutinai ištrinti nuotraukas:

 1. Atsidarykite Google Photos. Programėlė jums automatiškai pateiks sąrašą nuotraukų ir video įrašų iš jūsų įrenginio.
 1. Kaip pažymėti turinį, kurį norite pašalinti? Ilgai paspauskite ant pirmosios nuotraukos, o tada lengvai spustelėkite ant kiekvienos tolesnės. Kai pažymėsite visas norimas nuotraukas, paspauskite „Trash“ ikonėlę viršutiniame dešiniajame ekrano kampe. Pažymėti kadrai nukeliaus į šiušliadėžę. Tačiau nuotraukos dar nebus nepašalintos galutinai.
 1. Slankikliu pasislinkus iš kairės į dešinę, pasirodys meniu, kuriame pasirinkite „Trash“.
 1. „Trash“ folderyje matysite viską, ką pašalinote iš Google Photos per pastarąsias 60 dienų. Šiuos du mėnesius turinys dar saugomas, jei apsigalvotumėte ir norėtumėte nuotraukas „prikelti“ antram gyvenimui. Taigi dabar galite pasirinkti, ar nuotraukas norite atstatyti, ar pašalinti negrįžtamai (taip pat galite ir toliau jas palikti folderyje – praėjus 60 dienų jos dings automatiškai). Tiems, kas nori išvalyti visą šiukšliadėžę, tereikia paspausti ikonėlę su trimis taškeliais viršutiniame dešiniajame kampe. Pasirinkite „Empty Trash“.google2.jpg
 1. Jei norite negrįžtamai ištrinti tik kelias nuotraukas, ilgu paspaudimu pažymėkite pirmąją, o paskui lengvu prilietimu – ir visas kitas (kaip ir žingsnyje nr. 2). Tik skirtumas šiuo atveju tas, kad paspaudus „Delete“ nuotraukos bus pašalintos be galimybės jas atkurti.

Daugiau apie tai, kokių priemonių imtis, kai telefone trūksta vietos – mūsų straipsnyje: „Telefono ABC: Ką daryti, jei trūksta laisvos vietos telefone“.

Skaitykite