Įrenginių apžvalgos

Telefonas tiems, kam svarbiausia kaina: Fonos O2

2019 gruodžio 13

Šį kartą Inovacijų biuras apžvelgia telefoną, kuris kiekvienam gali suteikti išmaniųjų funkcijų, programėlių bei mobiliojo interneto privalumus už itin mažą kainą: Fonos O2, kuris yra nauja Fonos O1 versija. Ir jei kiti gamintojai atnaujindami tobulina galią ar funkcijas, Fonos visų pirma nutarė patobulinti tai, kas išties daugeliui yra svarbiausia – kainą. Ar Fonos O2 pavyko išpildyti šią viziją?

Dizainas

Reikia pripažinti, kad Fonos O2 neatrodo kaip vienas pigiausių telefonų, kokį tik galima įsigyti. Ir iš pirmo žvilgsnio jį galima lengvai supainioti su daugeliu modernių flagmanų mažesniais ekranais. Plokščia stiklo nugarėlė, visą telefono veidą užimantis ekranas, korpusą juosiantis tvirto metalo rėmas – stilinga, lakoniška ir patogu. Surinkimo kokybė puiki – jei liečiant Fonos O1 piršto atspaudo jutiklį atrodė, kad nugarėlės stiklas aplink jį išpjautas šiek tiek netiksliai, atnaujintame modelyje tokių klaidų nebeliko, viskas suklijuota preciziškai, be mažiausių tarpelių ar netikslumų. Telefonas taip pat patogiau guli delne ir yra gerokai lengvesnis negu Fonos O1. Pasirinkimas sumažinti ekrano įstrižainę pasiteisino – ir telefonas kompaktiškesnis ir kišenės neplėšo visomis prasmėmis. Tele2 salonuose taip pat galima įsigyti apsauginį dangtelį šiam modeliui – maloni staigmena, nes rasti dėkliuką nestandartiniams telefonams kartais gali būti sudėtinga.

Galia ir parametrai

Kadangi Fonos O2 kūrėjai siekė šį telefoną padaryti kuo lengvesnį piniginei, teko kai ko atsisakyti. Todėl įkroviklio jungtis yra microUSB, o ne naujoji USB-C. Tame yra ir savų pliusų – atsarginį laidą rasite lengviau ir pigiau. HD+ raiškos ekranas, keturių branduolių Mediatek procesorius ir 2 GB RAM atmintinė flagmanams iššūkio tikrai nemes. Atsisakyta ir ne taip dažnai kam prireikiančios NFC jungties bei belaidžio įkrovimo. Ir vidinė telefono atmintis – tik 16 GB. Tai tikrai nėra daug. Tačiau čia laukia vienas malonus siurprizas. Kadangi į 16 GB atmintį nuotraukų ir programėlių tilps ne tiek jau daug, gamintojai telefone įdiegė retai sutinkamą sprendimą. Išėmę SIM kortelių lizdą aptinkame, kad Fonos O2 vienu metu palaiko ir dvi nanoSIM korteles, ir net iki 256 GB talpos microSD atminties kortelę. Daugelis kitų gamintojų verčia rinktis – arba antroji SIM arba praplėsta atmintis – o čia jokių kompromisų, vietos kortelėje daugiau nei reikia.

Ir akumuliatoriaus talpa tokiam telefonui daugiau nei pakankama – mažai naudojant, vienu įkrovimu galima ir daugiau negu dvi paras ištempti.

Kamera ir pramogos

Dažnai pristatydami telefonus daugiausia laiko skiriame jų kamerų apžvalgai. Su Fonos O2 taip nebus. Tai nėra telefonas fotografams. Galinė 12 MP kamera su automatiniu vaizdo fokusavimu darbą atlieka, o esant geram apšvietimui nuotraukos netgi visai neprastos, bet tik tiek. Šalia įrengtas 5 MP raiškos gylio jutiklis tiesiog padeda geriau fokusuoti vaizdą. Portretinės nuotraukos režimas veikia labai vidutiniškai. Kita vertus, smagiai akimirkai užfiksuoti to pakanka. Filmuoja telefonas maksimalia Full HD raiška iki 30 kadrų per sekundę greičiu. Efektų ar menų čia neprikursi, bet prisiminimams įamžinti – pats tas. Kamera kiek lėtoka, bet prie to priprantama. 8 MP raiškos asmenukių kamera, vėlgi, Instagram žvaigždei gal ne pati tinkamiausia, kiekvieno makiažo niuanso neužfiksuos, bet Skype, Viber ar WhatsApp vaizdo skambučiui jos tikrai pakaks – ir senelei anūką pamatyti ir anūkui senelę. Telefono komplekte esančios ausinės savo kokybe gali varžytis nebent su nemokamai dalinamomis lėktuvuose, tad labiausiai pravers kaip antena FM radijo imtuvui. Taip, Fonos O2 turi įrengtą radijo imtuvą, kurio galima klausytis ir per garsiakalbį. Beje, prie telefono prijungus aukštos kokybės ausines, liksite maloniai nustebinti – telefono atkuriamo garso kokybė išties neprasta, tad muzikos klausymui jis tikrai tiks.

Kam šis telefonas tinka labiausiai?

Realiose gyvenimo situacijose Fonos O2 greičiau stebina tuo, kiek daug gali, nei tuo, kad nesugeba kažko, ką daro keliskart brangesni įrenginiai. Telefono pilnai pakanka ir MoQ mokėjimų programėle pasinaudoti, ir nuotrauką el. paštu nusiųsti ar socialiniuose tinkluose ja pasidalinti. Taip pat skaityti naujienas, žiūrėti filmą YouTube, klausytis muzikos Spotify, sumokėti už automobilio parkingą, ar apsipirkti interneto parduotuvėje ir dar daugiau. Viską šis telefonas atlieka kaip pridera. Išvada paprasta kaip ir pats telefonas – Fonos O2 tai išmanusis telefonas tiems, kam reikia svarbiausių ir naudingiausių išmanių funkcijų, mobiliojo interneto bei patikimo dvi SIM korteles palaikančio telefono su pilna garantija už mažiausią įmanomą kainą. Nori rekordiškai pigiai padaryti netikėtai daug? Ieškai taupaus išmaniojo nepatyrusiam ir nedrąsiam senoliui? O gal paprasto, bet patikimo ir pigaus telefono pradinukui? Fonos O2 rasite Tele2 salonuose ir internete – tele2.lt.