Inovacijos

Kaip išsirinkti geriausias biuro programas Jūsų verslui – Office 365 vs G-Suite

2018 gegužės 29

Šiuolaikinio verslo darbą sunku įsivaizduoti be biuro programų, skirtų teksto rašymui ir redagavimui, buhalterinei apskaitai ir duomenų analizei, prezentacijų kūrimo įrankių ir elektroninio pašto. Šįkart palyginame du populiariausius biuro programų paketus – Office 365 ir Google G-Suite.

Failų saugojimas „debesyje“

Kaip išsirinkti geriausias biuro programas jūsų verslui-1

Naudojant Office 365, net ir su bazinio plano versija, kiekvienas įmonės darbuotojas, saugoti savo failams ir dalintis jais su kolegomis, gauna 1 TB vietos „debesyje“ . Tuo tarpu, pats pigiausias G-Suite planas tesiūlo 30 GB vietos. Negana to, Google į šiuos 30 GB įskaičiuos ir jūsų gaunamus el. laiškus, todėl vietos darbiniams failams liks dar mažiau. Įsigiję kiek brangesnį G-Suite planą, skirtą įmonėms, kuriose dirba ne daugiau nei 5 darbuotojai, gausite neribotą vietos kiekį.

Tekstinių failų kūrimas su Microsoft Office ir Google Docs

Kai reikia sukurti ir redaguoti tekstinius failus, populiarumu neabejotinai laimi Office 365 paslaugų paketo įrankis Microsoft Word. Tai jau auksiniu standartu tapusi programa, naudojama didžiojoje dalyje viso pasaulio kompiuterių. Microsoft Word siūlo daugybę iš anksto parengtų formų, palengvinančių profesionaliai atrodančių dokumentų rengimą tiek individualiems asmenims, tiek įmonėms. Office 365 taip pat siūlo galimybę dokumentus rengti ir redaguoti komandiškai, realiuoju laiku, taip pat kaip ir Google Docs.

Pastaroji programa labai panaši į Microsoft Word, bet jos įrankių juosta paprastesnė, todėl ir galimybių manipuliuoti tekstu ji suteikia mažiau. Google G-Suite ir Google Docs reikalauja šiek tiek laiko prisitaikymui. Ypač, jei esate užkietėjęs Microsoft Word naudotojas. Bet apsipratus prie naujos darbo aplinkos, didžiąja dalimi Google Docs gali visiškai atstoti Microsoft Word. Google Docs irgi siūlo iš anksto paruoštas ir lengvai jūsų poreikiams pritaikomas dokumentų formas. Google Docs sukurtais failais lengva pasidalinti, jie automatiškai išsaugomi „debesyje“, tad net sugedus jūsų kompiuteriui, visi dokumentai išliks saugūs.

Skaičiuoklės su Microsoft Excel ir Google Sheets

Kaip išsirinkti geriausias biuro programas jūsų verslui-2

Kaip ir Microsoft Word, taip ir Excel programa, jau yra tapusi klasika. Ko gero, tai yra pati populiariausia programa, kurios griebiamės, kai reikia sudaryti lenteles, skaičiuokles ar apdoroti didelį kiekį duomenų. Microsoft Excel gali atlikti tūkstančius skirtingų veiksmų, apie kuriuos galbūt net negirdėjote. Lengvai suprantama įrankių juosta leidžia sparčiai ir lengvai naviguoti. 

Google Sheets yra daug paprastesnė programa. Jos pagrindiniai privalumai – galimybė vienu metų tą patį failą redaguoti keletui žmonių ir ypač paprastas valdymas. Daugelis išnaudoja vos apie 1-5 % Excel teikiamų galimybių, tokių kaip sudėtingesnės formulės, filtravimas, ir pan. Kai reikia atlikti paprastas operacijas ir lengvai tuo dalintis su kolegomis – laimi Google Sheets. Kai reikia didesnių skaičiavimo pajėgumų ir nepalyginamai daugiau galimybių – Microsoft Excel nėra lygių.

Prezentacijos su Microsoft PowerPoint ir Google Slides

Kaip išsirinkti geriausias biuro programas jūsų verslui-3

Google Slides ir Microsoft PowerPoint iš pirmo žvilgsnio yra panašios. Tačiau pažvelgus giliau – Microsoft programa yra daug pajėgesnė. Nes ji leidžia rinktis iš daugybės „paruoštukių“ ir vizualinių efektų, pagyvinančių skaidres. Kaip ir kitos Microsoft Office paketo programos, PowerPoint taipogi siūlo labai išsamias įrankių juostas.

Tuo tarpu, nepaisant visų papildomų Google Slides galimybių, tai yra žymiai paprastesnis įrankis nei PowerPoint. Nors ir čia galima pasirinkti „paruoštukę“, kaip galėtų atrodyti jūsų prezentacija, programai trūksta pajėgumų ištobulinti ją iki smulkiausių detalių. Didžiausias Google Slides privalumas yra tai, kad kuriama prezentacija labai lengva pasidalinti su kolegomis kolektyviniam redagavimui realiuoju laiku.

Elektroninis paštas

Pats pigiausias Office 365 planas verslui suteikia 50 GB vien tik el. laiškams, prie jau suteikiamo 1 TB vietos kitiems failams saugoti. Tuo tarpu bazinis G-Suite planas duoda tik 30 GB vietos visiems failams. Renkantis brangesnį planą, Google suteikia neribotą kiekį vietos. Analogiška Microsoft Outlook paslauga tokios galimybės nesuteikia. Populiarioji Gmail el. pašto programa yra paprasta, patikima ir turi gerą paieškos sistemą. Be to, yra sukurta daugybė trečiųjų šalių programėlių, kurių pagalba galima papildomai išplėsti Gmail galimybes.

Mobiliosios programėlės 

Tiek Office 365, tiek G-Suite turi mobiliųjų programėlių versijas. Abi yra labai panašios tarpusavyje, tačiau daugelis naudotojų jas įsidiegia savo telefonuose tik dėl nuolatinės prieigos prie el. pašto. Kurti failus ir juos redaguoti įmanoma, bet nelabai patogu. Mobiliosios Gmail ir Outlook versijos puikiai atlieka savo darbą, bet nėra tokios pat funkcionalios, kaip jų versijos kompiuteriams.

Ką dar turite žinoti prieš pasirinkdami

640480-6

Office 365 programomis galima dirbti tiek prisijungus prie interneto, tiek be jo. Google G-Suite įmanoma susieti su kompiuteriu darbui be interneto, bet tik naudojantis Google Chrome naršykle ir įjungus failų sinchronizavimo galimybę. O darbui prisijungus prie interneto, tiks bet kuri naršyklė. G-Suite gali atidaryti Office programomis sukurtus failus, bet nėra garantijos, kad G-Suite sukurti failai, Office programose atsidarys neiškraipyti. Office programos yra funkcionalesnės, o G-Suite paprastesnės. Abu programų paketai leidžia lengvai bendradarbiauti su kolegomis realiu laiku, tik G-Suite tai kiek lengviau padaryti dėl paprastesnio programų valdymo. Tiek Office 365, tiek Google G-Suite suteikia video konferencijų galimybę – atitinkamai Skype ir Hangouts programomis. Skype konferencijoje vienu metu gali dalyvauti iki 250 dalyvių, o Hangouts – tik iki 25.

Galų gale, rinkdamiesi geriausiai jūsų verslo poreikius atitinkančią programinę įrangą, atsižvelkite į šiuos dalykus:

  •  Ar jūsų verslui būtina naudoti Microsoft Office programinę įrangą;
  •  Kiek vietos reikia jūsų failų saugojimui „debesyje“;
  •  Jūsų reikalavimai el. pašto programoms;
  •  Jūsų įmonės darbo pobūdis;
  •  Kiek darbuotojų naudosis šiomis programomis.

 

Office 365 programinę įrangą verslui galite įsigyti internetu, o jos prenumeratos mokestį patogiai sumokėsite su įprasta Tele2 sąskaita.

Įsigykite

 

Svarbiausios technologijų naujienos – prenumeratoriams!