Inovacijos

Svarbiausios naujienos iš Google I/O konferencijos

2018 gegužės 16

Gegužės 8-10 dienomis vyko Google I/O konferencija – kasmetinis renginys, kuriame Google dalinasi naujausiais savo technologijų pasiekimais. Tai liečia tiek programinę, techninę įrangą, tiek įvairius atnaujinimus jau egzistuojantiems Google produktams ir paslaugoms. Jūsų dėmesiui – įdomiausios technologijų naujienos pristatytos renginyje.

Pristatyta ankstyva operacinės sistemos versija Android P

Google I/O konferencija-1Šiuo metu naujausi Android telefonai yra valdomi Android Oreo operacinės sistemos. Bet jau greitai ją pakeis patobulinta jos versija – Android P. Joje ypatingas dėmesys skirtas dirbtiniam intelektui ir skaitmeniniam vartotojo gerbūviui. Google mano, kad vartotojai perdaug laiko praleidžia prie telefonų ekranų ir darosi vis sunkiau juos padėti į šalį. Todėl Android P operacinė sistema leis sužinoti, kokioms programėlėms daugiausia atiduodate savo laiko. Kad jos nevogtų jūsų dėmesio pranešimais, kiekvienai iš jų galėsite įjungti „tylos“ režimą. Dar daugiau – dirbtinio intelekto pagalba, Android P nuolatos optimizuos energijos sąnaudas ir automatiškai prie aplinkos pritaikys ekrano šviesumą. Tad baterijų tarnavimo trukmė turėtų pailgėti nedidinant jų talpos. Lygiai taip pat dirbtinis intelektas neleis retai naudojamoms programėlėms atimti telefono resursų. Apibendrinus – dirbtinis intelektas mokysis iš jūsų įpročių tam, kad jums kuo mažiau reiktų vargintis valdant telefoną.

 

Google virtualus asistentas

Google I/O konferencija-2

Atnaujinimų sulaukė ir virtualusis pagalbininkas Google Assistant. Jau greitai į jūsų komandas jis galės atsakyti skirtingais balsais – Google pridėjo 6 naujus. Virtualų asistentą iškviesite savo sukurta fraze, tad nebereiks kartoti „OK Google“ ar „Hey Google“ kiekvienai balsu duodamai komandai. Taip asistentui galėsite užduoti klausimą po klausimo, žmogui artimesne bendravimo forma. Deja, kaip ir anksčiau, su virtualiu asistentu susikalbėti galėsite tik anglų kalba. Dar vienas atnaujinimas – pats balso tembras tapo daug natūralesnis. Google vadovas pristatymo metu parodė pavyzdį, kaip nurodžius asistentui komandą, jis be jokio žmogaus įsikišimo gali paskambintį į kirpyklą, pabendrauti su administratore ir suderinti apsikirpimo laiką. Asistentas sugeba atpažinti įvairius šnekamosios kalbos niuansus ir pats juos pritaikyti. Tai puikiai pailiustruoja, kokios dirbtinio intelekto pritaikymo galimybės laukia mūsų ateityje.

 

Išbandykite Google Assistant programėlę

Atsisiųsti

 

Google Maps su papildyta realybe

Greitai keisis ir tai, kaip telefone naudojamės žemėlapiais. Vienas iš ryškiausių pokyčių – papildytos realybės integracija į Google Maps programėlę. Žvelgiant į pasaulį pro telefono kameros objektyvą, programėlė vaizdžiai parodys, kaip pasiekti kelionės tikslą. Be to, telefono ekrane matomas virtualia realybe papildytas vaizdas taip pat perdengiamas su kita svarbia informacija. Tuo pačiu metu matysite ir lankytinus objektus. Minėtasis virtualus asistentas taip pat bus integruotas į Google Maps. Jis pateiks kitą svarbią kelionės informaciją, neišeinant iš programėlės, pavyzdžiui, parekomenduos netoliese esančius restoranus ar aplankyti įdomias vietas. Dar daugiau – kai nepakanka GPS jūsų pozicijai nustatyti, galėsite naudoti VPS (vizualinė pozicionavimo sistema). Telefono kamera pažvelgus į jus supančia aplinką, dirbtinis intelektas patikslins jūsų būvimo vietą.

 

Patobulinta Google Photos paslauga 

Google I/O konferencija-3

Dirbtinio intelekto pažanga palietė ir šią Google paslaugą. Jau greitai ji taps dar geresnė nei bet kada anksčiau. Su Google Photos jau galite redaguoti nuotraukas vos jas padarę, tačiau ateityje šis procesas taps greitesnis. Dirbtinis intelektas atpažins nuotraukoje esančią informaciją ir pasiūlys galimas jos korekcijas. Jo pagalba, bus galima atpažinti nuotraukoje esančius veidus ir sužinoti, kas tie nepažįstamieji, bei pasidalinti užfiksuota akimirka su nuotraukoje esančiais žmonėmis. Taipogi, greitai turėtume sulaukti atnaujinimo, leisiančio nuspalvinti nespalvotas nuotraukas. Tai padarys tas pats dirbtinis intelektas, kuris, atpažinęs vaizde esančią informaciją, pasiūlys galimas spalvines korekcijas.

 

Kiti svarbūs atnaujinimai

Google I/O konferencija-4

Be šių nuostabą keliančių naujienų, Google paruošė ir kitų siurprizų. Pavyzdžiui, Google Lens leis nukopijuoti nuotraukoje esantį tekstą ir įkelti jį į bet kurią teksto redagavimo programą. Gmail elektroninis paštas irgi pasidarys išmanesnis su Smart Compose funkcija. Rašydami laiškus, nuolatos gausite pasiūlymus, kaip užbaigti sakinį, taip žymiai greičiau parašysite ilgą tekstą. Tiesa, kol kas Smart Compose atpažįsta tik anglų kalbą. Google nepamiršo ir savaeigių automobilių ir toliau tobulina jų valdymo algoritmus, kad ateityje mums nebereiktų net vairuoti. Rodos, Google rimtai nusiteikusi revoliucionuoti visas įmanomas technologijas. Nauja era, kurioje mūsų gyvenimas bus tampriai susietas su dirbtiniu intelektu, jau ne už kalnų.

Ar jūs pasiruošę tokiems pokyčiams?