Įdomūs įrenginai

Susiruošėte stovyklauti? Kaip technologijos gali jums padėti

2019-07-30

Lietuviškos vasaros trumpumas daugeliui aktyvesnio laisvalaikio ieškančiųjų tarytum automatiškai uždeda laiko limitą. Į kelis šilto oro mėnesius nori sugrūsti kuo daugiau veiklos: eiti į žygius, stovyklauti gamtoje, atsiriboti nuo civilizacijos. Noras sveikas ir sveikintinas, bet reikėtų nepamiršti, kad miškai ir pievos nėra labai draugiškos vietos. Ypač miestiečiui, pripratusiam prie iš čiaupo bėgančio karšto vandens ir koridoriuje automatiškai užsidegančių šviesų. Gamta reikalauja pagarbos ir atsakingo pasiruošimo. Laimei, ta pati civilizacija, kuri mus taip išlepino, gali suteikti ir įrankius, padedančius laiką gamtoje paversti iš tikrųjų nepamirštamu. Regis, visai paprasti prietaisai bei aplikacijos apsaugos nuo netikėtų nemalonumų bei leis susikoncentruoti į tai, kas iš tikrųjų svarbiausia – galvos vėdinimą.

_-38Aklo klajojimo po miškus ir raistus, orientuojantis pagal žvaigždes ir samanas ant medžių kamienų, idėja skamba labai romantiškai, bet, deja, nėra tokia jau ir gera. Pasiklydus, arba net ir tiesiog nelabai gerai susivokiant atstumuose ir kryptyse, žygiavimas iš malonios veiklos virs erzinančia ir netgi šiek tiek bauginančia patirtimi. Taigi, jeigu dar nesate patyrę ir užsigrūdinę žygiuotojai, verčiau paieškokite pagalbos. Gera naujiena ta, kad bene visi pasaulio žemėlapiai ir orientyrai jau yra jūsų kišenėje. Žygiuoti ir nepasiklysti bus daug lengviau naudojant tam skirtas aplikacijas. Žinoma, galima pradėti nuo Google Maps. Nuošalesnės vietos čia gal ir nepažymėtos su labai dideliu detalumu, bet savo buvimo vietą matysite gana patikimai. Ieškantiems šio to daugiau, verta suteikti šansą aplikacijai Gaia, siūlančiai gerokai išsamesnius topografinius žemėlapius. Galų gale, lietuviškoji Maps.lt labai patikimai padeda surasti reikiamas vietas net ir tada, kai žinote tik jų koordinates.

_2-58Skirtumas tarp geros stovyklavimo patirties ir blogos slepiasi detalėse. Pavyzdžiui, žinojime, kokius rūbus pasiimti, kaip užsikurti ir prižiūrėti ugnį, ar skaniai pasigaminti valgyti. Atsakymų į tokius klausimus galite ieškoti po visą internetą, bet jeigu norite visko vienoje vietoje, tiesiog parsisiųskite aplikaciją Get Outdoors. Joje rasite daugybę tokių naudingų patarimų. Pavyzdžiui, kaip išsirinkti tinkamiausią vietą stovyklavietei ar išsivirti skanią vakarienę ir neapsinuodyti. Tikrai pravers ir savotiškas augalų Shazam – aplikacija Seek. Ji skenuoja ir atpažįsta augalus, todėl labai pravers smalsiems nepažįstamų uogų ragautojams. Naudingu įrankiu turėtų tapti ir Spyglass, kurioje telpa visa galybė matavimo prietaisų: greičio, aukščio, optinio diapazono matuokliai, matlankis ir dar daugybė kitų. Galų gale, protingi keliautojai visada stengiasi būti pasiruošę ir blogam scenarijui. Raudonojo kryžiaus sukurtoje First Aid rasite informacijos, kaip suteikti pirmąją pagalbą lūžio, gilios žaizdos ir kitokios nelaimės atveju.

_3-59Visos anksčiau išvardintos aplikacijos akimirksniu taps bevertėmis, jeigu jūsų telefonas staiga ims ir išsikraus. Turėkite omenyje, kad, intensyviai naudojant žemėlapių ir kitas programėles, tai įvyks greičiau nei įprasta. Žodžiu, išorinę bateriją į žygį pasiimti yra tiesiog būtina. Tačiau kaip ją išsirinkti? Galimybių daugiau nei daug, tad ir apsišauti paprasta. Žinoma, visada galima tiesiog griebti patį galingiausią, bet tai nėra pati protingiausia išeitis. Kuo didesnė baterijos talpa – tuo didesnė ir sunkesnė ji pati, o, kaip žinia, žygiuojant vieta jūsų kuprinėje ypatingai brangi. Sau tinkamiausią variantą išsirinksite atsakę į keletą klausimų. Kam naudosite išorinę bateriją? Tik telefonui? Ar pasiimsite daugiau prietaisų? 10 000 mAh išorinė baterija telefoną įkraus maždaug tris kartus, tad savaitgalio žygiui tikriausiai pakaktų ir pakankamai nedidelės 5000 mAh ar netgi mažytės 2200 mAh. Įvertinkite ir tai, keliese keliaujate. Jeigu kompanija iš kelių žmonių, daug optimaliau, jeigu vienas kuprinėje nešis didesnę išorinę 10 000 ar 20 000 mAh išorinę bateriją, o likusieji – kitą stovyklavimo įrangą.

_4-54Daugybė žmonių stovyklauti nemėgsta, nes tai paprasčiausiai yra nepatogu. Gamtoje naktį tamsu ir baisu, palapinėje tvanku, o žemė kieta, todėl sunku tinkamai pailsėti. Paskutinę problemą nesunkiai išspręsite įsigydami geresnį kilimėlį, o štai komforto klausimu jums gali padėti keli protingi sprendimai. Jeigu ruošiatės stovyklauti intensyviau, investuokite į saulės baterijų maitinamus prietaisus. Šie paprasti sprendimai gali išlaisvinti nuo daugybės nepatogumų. Pavyzdžiui, jau galima įsigyti patikimai veikiančių išorinių baterijų, kurias nuolat įkraudinėja būtent šviesa. Geriausiuose telpa iki 8000 mAh, todėl, gamtoje ketinantiems pabūti ilgiau, tai puikus variantas. Rinktis galima ir saulės energija maitinamas lemputes, ypatingai praversiančias tamsiuoju paros metu. Jas tereikia pakabinti dar dieną, kad šios spėtų prisisiurbti pakankamai energijos. Tuo tarpu su karščiu kovoti padės specialūs saulės energijos fenai, naktį vėsinantys palapinę. Žinoma nepamirškite, kad visi šie daiktai, tegu ir lengvi, reiškia papildomus gramus kuprinėje, tad įsivertinkite, ko jums tikrai reikia.

_5-51Žinoma, stovyklaujant jau vien žiūrėjimas į degantį laužą yra puiki pramoga. Tačiau susigalvoti galima ir dar kelias. Jūsų išmanusis telefonas čia irgi labai padės. Visų pirma, įsirašykite aplikaciją Night Sky. Garantuojame, kad ji jums suteiks labai daug džiaugsmo. Gyvenant mieste, dangus ir jame esančios žvaigždės dažniausiai būna nematomos, o stovyklavimas – puiki proga atsigriebti. Night Sky atpažįsta į kurį dangaus plotą jūs žiūrite, o taip pat ekrane pateikia informaciją apie matomus žvaigždynus bei planetas. Tokiems tyrinėjimams galima skirti valandų valandas. Visada galite leistis tyrinėti apylinkių su jau minėtąja Seek, arba medžioti lėktuvus su Plane Finder aplikacija. Tik nepamirškite dar ir užmigdyti savo socialinių tinklų bei panašių aplikacijų. Gamtoje įvairioms notifikacijoms – ne vieta. Tai padaryti labai paprasta. Tereikia nueiti į Aplikacijų nustatymų skiltį telefone. Tuo tarpu Facebook ar Instagram priminimus galite išjungti fiksuotam laikui, nuėję į jų nustatymų skiltį.