Gyvenimo būdas

Technologijos, kurios jūsų kambarį pavers sporto klubu

2020-04-09

Taip, sportu užsiimti namuose ir taip niekas netrukdo. Tačiau, be sporto klubo atmosferos, raginančių ir patariančių trenerių balsų ir tam pačiam veiksmui atsidavusių bendraminčių grupės, prisiversti siekti alinančių tikslų, švelniai tariant, yra sunkoka. Tad ką daryti, jei įstrigai namie, jauti, kad treniruotis būtina, o kiek bežiūrėtum į kampe besivoliojančius svarmenis, jie tam neįkvepia nors tu ką? Mes žinome atsakymą! Nepatikėsite, kiek sportuoti skatinančių, padedančių ir mokančių išmanių technologijų yra visai šalia. Jas apžvelgia Arnoldas Lukošius..

Žaidimų kompiuteris Nintendo Switch

Paradoksalu, bet žaidimų kompiuteris, įrenginys, kurį tradiciškai kaltiname dėl šiuolaikinių žmonių nesportiškumo, yra bene efektyviausiai treniruotis galintis padėti įrankis. Tiesiog todėl, kad su juo sportą gali paversti žaidimu, o žaidimą – sporto pratimais.

Taip, sportuoti padės ir xBox One, ir Playstation 4 – pavyzdžiui, toks tikrai judėti skatinantis žaidimas, kaip Just Dance 2020 veikia visų tipų žaidimų kompiuteriuose. Sistema seka jūsų judesius vietoj jutiklio naudodama jūsų išmanų telefoną. Smagiai kilnodami kojas, bet jų nekeldami iš namų, išsunksite ne vieną prakaito lašą. Tačiau Nintendo išsiskiria tuo, kad turi patogiausius judesio jutiklius, kuriuos išnaudojant sukurta daugybė išsikrauti padedančių judrių žaidimų.

Nori pasiboksuoti su virtualiu partneriu? Įsijungi Fitness Boxing ir pirmyn. Zumba Burn it Up!, tikriausiai, ir pristatinėti nereikia – zumbos gerbėjui tai tikras išsigelbėjimas. O štai žaidimas ARMS privers sportuoti ir tingiausius. Daug įdomiau tai daryti, kai pritūpimais gali įveikti slaptą kodą, o šuoliukais ir mostais – atlikti užduotį.

Taip, šie žaidimai nėra pigūs, bet juk sporto klubo nenusipirksi ir į namus neatsiveši. O štai bet kurį žaidimų kompiuterį įsigyti gali Tele2.lt, o į namus jį pristatys visiškai nemokamai.

YouTube sporto treniruotės

Tai, kad didžiausia pasaulyje vaizdo platforma yra ir puikus sporto treneris, motyvuotojas bei gyvenimo būdo instruktorius – akivaizdu. O šauniausia tai, kad, norint pasinaudoti visais jos privalumais, nereikia nei nieko pirkti, nei ką nors prenumeruoti. Tereikia kompiuterio, išmanaus televizoriaus, telefono ar praktiškai bet kokio kito išmanaus daikto, kuris gali rodyti vaizdą, atkurti garsą ir jungti prie interneto.

Lieka prisijungti prie YouTube ir paieškos langelyje įvestis savo pageidavimus. Didžiausias privalumas – čia galite rasti viską, nuo grupinių treniruočių iki specifiškiausių pratimų ar patarimų, kaip siekti pačių keisčiausių tikslų. Du didžiausi trūkumai –užtruksite, kol tokioje gausoje atrinksite pelus nuo grūdų ir rasite tai, ko tikrai norite. Be to YouTube neprimins, neskatins sportuoti, neprisitaikys prie individualių poreikių ir nepadės sekti savo pasiekimų. Gerai bent tai, kad ir tam yra sprendimų.

Išmanus televizorius – pagalbininkas sportuojant

Dar vienas keistai nesportiškas dalykas šiame sąraše. Tačiau kodėl ne sportiškas? Įsijungi savo televizorių, atsistoji nuo sofos, susirandi minėtame YouTube norimą treniruotę ir… Teisingai – tai lyg išmanusis telefonas, tik kalba garsiau ir vaizdą rodo didesnį. Todėl ir treniruotes jame sekdamas gali pasijusti lyg sporto klube. Be to, išmanus televizorius gali groti mėgstamą treniruočių muziką iš Spotify.

Be to, televizoriams irgi kuriamos treniruočių programėlės. Samsung televizorių savininkai asmeninį trenerį gali įsigyti su programėle Fitness VOD arba jogos instruktorių programėlėje  Your Yoga. Televizorių su Android sistema savininkai irgi nenuskriausti. Pvz., įsgiję narystę (30 dienų nemokamai) Daily Burn, galės džiaugtis pratimais, pritaikytais namams, tiek savo Android  televizoriaus, tiek iPad, tiek daugybės kitų įrenginių ekranuose.   

Sportas ir išmanusis laikrodis

Atrodytų, sporto apyrankė ir išmanusis laikrodis labiausiai reikalingi, kad galėtum sekti, kokį maršrutą nubėgai, kiek mynei dviratį, klausytis muzikos per susietas ausines, matyti, kas skambina, kai skrieji parasparniu. Žodžiu, aktyviam gyvenimui lauke. Tad kuo gi jis dar, be to, kad padeda aptikti kažkur užkištą telefoną, gali praversti namie?

Pirmiausia tuo, kad neleis aptingti, nuolat primindamas, jog dabar jau tikrai metas pajudėti. Antra, kai jau nutari judėti – sporto apyrankė matuoja pulsą ir registruoja kiek laiko užsiimi sportu, taip padėdama susivokti, ar tikrai darai tai pakankamai. Trečia – seka miego kokybę ir trukmę. Tai daro visi išmanieji laikrodžiai, o Fitbit išsiskiria tuo, kad turi vieną tiksliausių pulso matuoklių rinkoje, matuoja deguonies kiekį kraujyje ir automatiškai atpažįsta net 15 skirtingų sporto veiklų, tad puikiai supras, kiek buvo kilnoti svarmenys, kiek laiko užsiimta aerobika.

Todėl mūsų pasirinkimas – Fitbit Versa. Nes gražus, o ir tai, kad jis neturi GPS imtuvo, namie joks trūkumas. Be to antros kartos modelio OLED ekranas tiesiog fantastiškas. Be to, dailūs daiktai namuose visada džiugina.

Išmani šokdynė

Ar žinote, kad šis paprastas žaislas per valandą gali padėti sudeginti triskart daugiau kalorijų negu ėjimas ir dukart daugiau nei plaukimas? Ir degina jis jas tiesiog esant vienoje vietoje. Vaikiška šokdynė turi tik du trūkumus – ji per lengva normaliam sportui ir jau po kelių minučių šokinėjimo pameti tiek šuoliukų, tiek minučių skaičių. Kad viskas vyktų sklandžiau, buvo sukurtos išmaniosios šokdynės, kurios, beje, šiuo metu pasaulyje vėl itin išpopuliarėjo. Tokios išmanios šokdynės, kaip Tangram, veikianti su programėle Smart Gym, ar itin tvirtos konstrukcijos, su programėle Jump Rope Training susiejama Crossrope, gali pakylėti sportavimą namie į aukštesnį lygį.

O ką daryti, jei turi tik paprastą gerą sporto šokdynę ir išmanųjį telefoną? Įsidiegi vieną iš daugelio šuoliukus skaičiuojančių šokdynės programėlių, prisitvirtini telefoną prie kūno ar laikai jį rankoje, ir jis suskaičiuos tiek šuoliukus, tiek sudegusias kalorijas. iPhone savininkai gali pasidomėti Jump Rope Workout, Android – Jumpro ar Jump Rope Counter ir t.t. Yra ir mokamų, ir nemokamų alternatyvų. O pavyzdžiui Jump Rope Training App šuolių neskaičiuoja, užtat siūlo daugybę įvairių treniruočių su šokdyne.

Išmaniosios svarstyklės

Jei laikrodis padeda motyvuoti, tai svarstyklės – sužinoti, ar buvote motyvuoti pakankamai. Įprastos svarstyklės daro du dalykus – atsistojusiam rodo svorį, o svečiams, kad šeimininkas tą svorį seka. Išmaniosios svarstyklės yra visai kito kalibro žvėris.

Jos ne tik sveria, bet ir seka riebalų procentą, skaičiuoja KMI, o svarbiausia, visą informaciją persiunčia į telefoną, kur matysite savo progresą, svorio pokyčius ar svyravimus. Kadangi jospalaiko ne vieno naudotojo profilį, kiekvienas šeimos narys gali sekti ir matyti tik savo duomenis.

Kokį konkrečiai svarstyklių modelį rinktis turėtų lemti jūsų turimi kiti įrenginiai. Pvz., jei laikrodis Fitbit, tai ir svarstykles patogiau turėti Fitbit Aria2. Jei jūsų telefonas ir dulkių siurblys Xiaomi – patogiau naudositės Xiaomi Mi Body Composition svarstyklėmis.

Kaip matote, padėti mums neprarasti formos namie veržiasi daugybė išmanių įrenginių ir nemažą jų dalį rasite Tele2.lt interneto parduotuvėje. O dar nepaminėjome universaliausio ir galingiausio įrenginio – išmaniojo telefono. Bet jo galimybės vertos atskiros temos.