Patarimai

Tarptautinė šeimos diena: kaip puoselėti tarpusavio ryšį gyvenant naujoje realybėje

2020 15 gegužės

Karantinas įnešė naujų tradicijų ne tik į verslo ar socialinį gyvenimą, bet ir į kasdienę šeimų rutiną. Gegužės 15-ąją, minint tarptautinę šeimos dieną, daugiau dėmesio skirti savo artimiesiems gali padėti išmanieji įrenginiai.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pristato keturias programėles šeimoms, kurios padės atsipalaiduoti ir pasimėgauti išsiilgtu buvimu kartu, bendravimu ir puoselėti romantiką.

Romantiški poelgiai – šeimos židiniui kūrenti

Visoms darnos trokštančioms šeimoms – auginantiems, užauginusiems ar dar tik planuojantiems vaikus, kartu gyvenantiems metus ar švenčiantiems auksines metines – svarbu į santykius įnešti ir romantikos. Ir visai nesvarbu, ar tai būtų gėlių puokštė be jokios priežasties, ar romantiška vakarienė sumigdžius vaikus.

Jei vis tik pritrūksta idėjų, kaip stebinti savo mylimas antrąsias puses, tai padaryti gali padėti populiaraus amerikiečių rašytojo Gary Chapmano knygos „5 meilės kalbos“ pagrindu sukurta išmanioji aplikacija „Love Nudge“.

Išmanusis santykių asistentas suteiks unikalią galimybę geriau pažinti savo partnerio poreikius ir sustiprinti jūsų santykius. Taip pat jis primins dažniau džiuginti ir nustebinti vienas kitą, tokiu būdu pripildydamas santykius dar daugiau kasdienės romantikos, meilės ir supratimo.

„iOS“: https://apps.apple.com/us/app/love-nudge/id495326842

„Android“: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.grootersproductions.challenge

Palaikyti ryšį su seneliais paprasta  ir labai svarbu

Anūkų ryšys su seneliais – ypatingas. Todėl labai svarbu šį ryšį palaikyti ir puoselėti. Tai gali padėti padaryti ir vartotojų visame pasaulyje pamėgtos bendravimo programėlės. Viena tokių – „Marco Polo“ aplikacija, sukurta būtent privatiems ir saugiems pokalbiams bei susirašinėjimui su jums pačiais artimiausiais žmonėmis.

Programėle naudotis labai paprasta ir vyresnio amžiaus žmonėms – susikūrus savo paskyrą, pakvieskite arba gaukite pakvietimą prie jos prisijungti šeimos narius ir pradėkite bendrauti. Aplikacija veikia visur, kur tik yra bevielio interneto ryšys. Ypač patogu tai, kad naudojant šią bendravimo priemonę, galite įrašyti vaizdo žinutes savo mylimiausiems žmonėms, tuomet, kai tik turite laisvo laiko – prisijungę artimieji ras jūsų įrašą ir galės pratęsti pokalbį.

„iOS“: https://apps.apple.com/us/app/marco-polo-stay-in-touch/id912561374

„Android“: https://play.google.com/store/apps/details?id=co.happybits.marcopolo

Laikas kieme svarbus ir vaikams, ir tėvams

Sušvelnėjus karantino sąlygoms vis daugiau laiko vaikai gali leisti kieme. Tai ne tik sveika augančio organizmo vystymuisi, bet ir padeda tėvams bent valandėlei susikaupti ir nudirbti reikiamus darbus. Tam, kad netektų nerimauti, kur laiką lauke leidžia jūsų vaikai, išmėginkite „Find My Kids“ aplikaciją.

Išmanus sprendimas naudoja GPS technologiją ir leidžia tėvams matyti tikslią vaikų buvimo vietą žemėlapyje ir stebėti, ar ji keičiasi dienos metu. Programėlė siūlo ir papildomas funkcijas – paklausyti, kokioje aplinkoje yra vaikas, stebėti jo telefono baterijos įkrovimo lygį ir patikrinti, kokias programėles jis tuo metu naudoja. Programėlėje yra integruota SOS funkcija, kuria pasinaudojus vaikas gali išsiųsti pagalbos signalą į tėvų telefoną.

„iOS“: https://apps.apple.com/us/app/findmykids-for-caring-parents/id994098803

„Android“: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.findmykids.app

Jauniems tėvams – ramus (kūdikio) miegas

Gyvenimas ir darbas iš namų pakoregavo rutiną. Ypatingai, naujiems-jauniems tėvams, kurių namų biuruose ėmė krykštauti mažieji. Viena didžiausių pirmagimius auginančių tėvų svajonių ir prioritetinis uždavinys – ramus kūdikio miegas.

Kūdikiams ir mažamečiams vaikams skirtos aplikacijos „Sleeptot“ kūrėjai tiki, kad miegą galima „prisijaukinti“ klausant vadinamojo baltojo foninio triukšmo. Jis ne tik kūdikius, bet ir didelę dalį žmonių veikia raminančiai ir migdo.

Plaukų džiovintuvo ūžimas, ventiliatoriaus gūsiai, važiavimo mašina garsas ar skalbimo mašinos sukimasis – tik keli pavyzdžiai iš programėlėje esančios baltojo triukšmo garsų kolekcijos. Ši aplikacija ne tik leidžia rinktis iš 30 rūšių garsų, bet ir siūlo pasinaudoti lopšinių skiltimi. Be to, visos garsų kategorijos yra suskirstytos pagal vaiko amžių, joje taip pat galima nustatyti automatinį garsų paleidimo laiką ar trukmę.

„iOS“:  https://apps.apple.com/us/app/sleeptot-baby-white-noise/id1229010143

„Android“: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sleeptot&hl=en