Išmanieji įrenginiai

Svarbiausios ir įdomiausios Google I/O naujienos

2021-06-01

Kasmetinėje kūrėjų konferencijoje Google I/O auditorijos dėmesį labiausiai kaustė Android 12 naujienos. Nieko nuostabaus. Išmaniųjų telefonų operacinė sistema šiemet sulauks, ko gero, paties reikšmingiausio vizualinio atnaujinimo per visą savo gyvavimo istoriją. Tačiau, kai visą dėmesį sutelkiame į vieną vietą, pro akis prasprūsta kita svarbi informacija. Labai tikėtina, kad taip nutiko ir šį kartą. Google I/O metu iš tikrųjų pristatyta gerokai daugiau naujienų, pasidalinta artimiausios ateities technologijų giganto planais bei vizijomis. Šiame sąraše – ir debesijos sprendimų tobulinimas, ir naujos saugumo sistemos, ir dar išmanesnis dirbtinio intelekto sprendimų pritaikymas. Taigi, kokias svarbiausias ir įdomiausias naujienas buvo galima išgirsti per Google I/O 2021?

Android įgauna dar daugiau funkcionalumo

Mūsų išmanieji telefonai laikui bėgant įgauna vis daugiau funkcijų. Šiandien į juos persikėlė viskas, pradedant muzikos grotuvais ir baigiant piniginėmis. Tokia tendencija tęsis ir toliau. Google atskleista strategija tai tik patvirtina. Android telefonuose artimiausiais metais atsiras kelios, tegu revoliucijos ir nesukelsiančios, bet gyvenimą tikrai palengvinsiančios funkcijos. Visų pirma, Google jūsų telefoną pavers televizoriaus pulteliu. Taip, nieko čia naujo. Tai padaryti galite ir dabar, bet greitai nebereikės jokių trečiųjų šalių programėlių. Jeigu turite televizorių, veikiantį su Android TV OS, šia funkcija galėsite naudotis jau šių metų pabaigoje. Į telefonus pamažu ims persikelti ir toks daikčiukas, kaip automobilio raktelis. Google aktyviai bendradarbiauja su gamintojais ir kuria skaitmeninius raktelius, kurių naujoji versija pasirodys Android 12. Tai reiškia, kad, naudodamiesi Android Auto programėle, galėsite atrakinti, užrakinti bei užvesti savo transporto priemonę, taip pat, reikalui esant, pasidalinti rakteliu su šeimos nariu ar draugu. 

Tobulesni Google paieškos ir slaptažodžių sprendimai

Google paieškos variklis – populiariausias interneto puslapis pasaulyje. Jis mums toks įprastas, kad žodis googlinti jau spėjo tapti bendriniu. Visgi Google ant laurų užmigti net neketina. Jų artimiausių metų planuose – paieškos sistemos funkcionalumo ir saugumo tobulinimas. Paieškoje atsiras funkcija About This Result, kurios tikslas yra padėti informacijos ieškoti dar tiksliau ir efektyviau. Kaip žinia, sistema paieškos rezultatus jums pateikia atsižvelgdama į raktinius žodžius. Visgi tai, kad šie sutampa su jūsų užklausa, dar nereiškia, kad puslapis tiksliai atitinka jūsų poreikius. About This Result reiškia, kad paieškos rezultatų lange pamatysite specialų mygtukų, kurį paspaudę sužinosite daugiau apie kiekvienos rekomendacijos patikimumą, vertinimus, susijusias temas ir t. t. Visa tai turėtų padėti dar geriau optimizuoti paieškas. Naršymas turėtų tapti ne tik efektyvesnis, bet ir saugesnis. Google Assistant padės jums geriau pasirūpinti slaptažodžiais. Patekus į puslapį, kur turite paskyrą, jis praneš jums, jeigu aptiks saugumo grėsmę. Ekrane netgi pasirodys mygtukus Change password, o pats asistentas automatiškai atliks visus slaptažodžio keitimo veiksmus. Jums teliks viską patvirtinti. 

Google Workspace naujienos

Google Workspace ekosistema, kurioje susijungia Docs, Sheets, Meet, Gmail ir kitos darbinės programėlės, šiandien yra, ko gero, rimčiausias Microsoft Office konkurentas. Platforma dar labiau sustiprino savo pozicijas per pandemiją, kai lankstaus bendradarbiavimo galimybė tapo esmine sąlyga produktyviam darbui. Šiemet Google Workspace atsiras dar daugiau funkcionalumo. Visų pirma bus koncentruojamasi į atskirų įrankių integraciją. Programėlės bus dar lankstesnės, interaktyvesnės, išmanesnės, o tai, savo ruožtu, padės užtikrinti efektyvesnį bendradarbiavimą. Google Docs bei Google Sheets atsiras visas pluoštas smulkių, bet labai praktiškų funkcijų: darbų sąrašai, automatiškai persikeliantys į Google Tasks užrašinę, papildomi lentelių šablonai, galimybė užrašus automatiškai sinchronizuoti su Google Calendar, Google Docs bepuslapinis režimas ir daugybė kitų atnaujinimų. Šių įrankių vartotojo sąsajoje taip pat atsiranda Google Meet ikona, kurią paspaudę pradėsite video pokalbį. Galų gale, į Google Workspace diegiama ir dar daugiau dirbtinio intelekto sprendimų. Jų taip akivaizdžiai nepastebėsite, bet sistema dar geriau padės užbaigti sakinius, kurti lenteles, atlikti skaičiavimus ir t. t.

Google Maps atnaujinimai

Google Maps – tai programėlė, kuriai paprasčiausiai nėra lygių. Kartais gali kilti labai pagrįstas klausimas: kaip iš viso be jų kažką surasdavome? Tačiau Google nesustoja ir šį įrankį toliau sėkmingai tobulina. Pavyzdžiui, atsiranda dar daugiau išplėstosios realybės sprendimų. Google Maps žemėlapis bus ne tik detalesnis ir tikroviškesnis, bet ir padės dar geriau pažinti lankomą miestą. Aktyvavus Google Maps Live funkciją ir nukreipus kamerą į, tarkime, sistemoje užregistruotą restoraną, ekrane pamatysite jo apžvalgas ir kitą naudingą informaciją. Google Maps paieškos rezultatai automatiškai prisitaikys prie paros laiko. Tarkime, kavinių ikonos bus ryškesnės rytais, restoranų – vakarop, ir pan. Taip pat, vietoj informacijos, kaip smarkiai yra užsiėmęs konkretus verslas, galėsite stebėti visos kaimynystės srautus. Kitaip tariant, matysite, kuriose miesto zonose yra susitelkę daugiausiai žmonių. Galų gale, daugiau naudingos informacijos gaus ir vairuotojai. Sistema pateiks ne tik greičiausius maršrutus, bet ir tuos, kuriais važiuodami sunaudosite mažiausiai degalų.

Google išmaniųjų laikrodžių naujienos

Kai dar 2019 m. pabaigoje Google įsigijo Fitbit (pirkimo procedūros galutinai pabaigtos tik šiemet), tapo akivaizdu, kad kompanija ruošiasi nemažai investuoti į išmaniųjų laikrodžių rinką. Google I/O gavome ir pirmosios informacijos, ko galime tikėtis. Kompanija pranešė apie partnerystę su Samsung. Šie du technologijų gigantai kartu kuria naują laikrodžių operacinę sistemą, gausiančią paprastą Wear vardą. Pranešama, kad naujoji OS turės visiškai naują dizaino kalbą, o taip pat daugiau ekranų, tobulesnes programėles ir netgi tamsųjį režimą. Naujoji sistema iš esmės sujungs dabar veikiančias Wear OS ir Tizen. Taip pat patvirtinta, kad ji veiks jau šiemet pasirodysiančiuose Samsung Galaxy Watch modeliuose. Unikalus Fitbit funkcionalumas (navigacijos, sveikatos bei veiklos stebėsenos galimybės) taip pat persikels į Wear. Beje, ateityje pasirodysiantys Fitbit modeliai taip pat naudos būtent Wear operacinę sistemą.