Naujienos ir gandai

Svarbiausios Apple WWDC 2021 naujienos

2021 birželio 8

WWDC – tai tradicinis Apple renginys, organizuojamas vasaros pradžioje. Jo metu kompanija sukviečia žiniasklaidos atstovus ir (tai netgi svarbiau) programinės įrangos kūrėjus iš viso pasaulio tam, kad papasakotų apie reikšmingiausias naujienas. Paprastai čia pranešama apie pasikeitimus macOS, iPadOS, iOS, watchOS ekosistemose. Kartais pasidalinama žiniomis apie naujus kompiuterių ar kitų prietaisų modelius. Kitaip tariant, kūrėjai supažindinami su naujienomis, kurios turės tiesioginės įtakos jų darbui. Panašiu scenarijumi viskas vyko ir šiemet (skirtumas tik tas, kad antrus metus iš eilės viskas vyko virtualioje erdvėje). Siūlome šiek tiek iš arčiau susipažinti su svarbiausiomis žiniomis, kuriomis birželio 7-osios vakarą pasidalino Apple. Tarp jų – naujienos ne tik apie iOS ar iPadOS.

iOS 15 naujienos

Kaip jau įprasta, ypač daug dėmesio per WWDC yra skiriama iOS naujienoms. Jeigu konkrečiau, oficialiai pranešta apie iOS 15 beta versijos pasirodymą. Naujienas apie ją Apple gana sėkmingai saugojo po devyniais užraktais. Šalia tradicinio dizaino atšviežinimo, labiausiai koncentruojamasi į pranešimų rodymo ir tvarkymo mechanizmą. Juos reguliuoti galėsime dar labiau personalizuotai. Pavyzdžiui, jie keisis priklausomai nuo jūsų statuso. Tarkime „darbo“, „laisvalaikio“, „miego“ ir pan. Priklausomai nuo to, kurį pasirinksite, gausite arba ne visus pranešimus, arba juos visiškai nutildysite, arba leisite jiems veikti įprastai. Labai daug atnaujinimų sulaukė ir FaceTime. Ši programėlė įgavo dar daugiau funkcionalumo, buvo praturtinta naujausiais dirbtinio intelekto sprendimais. Apple pastebimai atnaujino ir iMessage programėlę. Tiek ji, tiek FaceTime įgavo socialinio tinklo bruožų. Panašu, kad Apple taip kuria savą alternatyvą tokioms platformoms kaip WhatsApp. Galų gale, daug dėmesio skirta ir privatumui. Nuo šiol galėsite matyti, kokios programėlės tyliai renka duomenis apie jus, bei šią galimybę iš jų atimti. Vieša iOS 15 beta versija pasirodys liepą, o galutinė – rudenį.

iPad OS 15 naujienos

Šių metų pradžioje Apple pristatė naujos kartos iPad Pro, kurio viduje sukasi tas pats galingasis M1 procesorius. Gamintojo planšetės lygių rinkoje nelabai kada ir turėjo, o dabar, ko gero, labiau konkuruoja ne su kitų gamintojų planšetėmis, o su nešiojamais kompiuteriais – daliai vartotojų šis prietaisas gali tapti lygiaverte (tik mobilesne) alternatyva jiems. Tiesa, tam reikia suteikti daugiau funkcionalumo iPadOS. Tą Apple ir stengiasi daryti. iPadOS 15 namų ekranas pasikeitė iš esmės. Pavyzdžiui, vartotojai nuo šiol turės galimybę bet kurioje ekrano vietoje įklijuoti widget‘us. Visgi tai labiau kosmetinė permaina, suteikianti daugiau patogumo. Daug svarbiau tai, kad naujoji operacinės sistemos versija įgalina išnaudoti daugiau M1 potencialo. Su planšete dabar bus galima naudotis profesionaliomis tokių programėlių kaip Xcode ar Final Cut Pro versijomis. Apple taip pat įdiegė visiškai naują multi-task mechanizmą, su Slide View ir Slide Over funkcijomis. Kitaip tariant, M1 jau suteikė iPad‘ui daugiau galios. iPadOS 15 padės jums jį tinkamai išnaudoti. 

macOS Monterey

Perėjimas prie pačios Apple gaminamų procesorių daro tiesioginę įtaką ir šių kompiuterių operacinei sistemai. Jeigu macOS Big Sur buvo kuriama apie būsimas permainas, tai macOS Monterey atsižvelgiama į visą informaciją, kurią pavyko surinkti jau paleidus M1 į pasaulį. Kitaip tariant, naujoji operacinė sistema dar optimaliau pritaikyta naujiesiems procesoriams, leidžia efektyviau išnaudoti technologinius kompiuterio resursus. Be abejo, Apple šiek tiek atšviežino macOS Monterey dizainą, taip pat įdiegė funkcinių atnaujinimų. Pavyzdžiui, čia atsirado Shortcuts programėlė. Jis skirta naujų shortcut‘ų kūrimui, paprastesnei prieigai prie jau esamų, bei lengvesniam jų tvarkymui. Universal Control funkcija labai patiks turintiems ir iPad‘ą. Ji leidžia sujungti kompiuterį ir planšetę be jokių papildomų nustatymų. Padėję du prietaisus vienas šalia kito, galėsite abu valdyti viena pele ir klaviatūra. Funkcija netgi leidžia drag and drop principu perkelti dokumentus iš vieno ekrano į kitą. Beje, Universal Control veikia ir tarp dviejų Mac‘ų. Galų gale, macOS Monterey rasite ir atnaujintą Safari naršyklę. Pasikeitė skirtukų dizainas, o dar svarbiau tai, kad juos galima grupuoti ir taip dar patogiau išsisaugoti bei tvarkyti nuorodas. 

WatchOS 8 naujienos

Šiek tiek naujienų sulaukė ir Apple Watch savininkai. Kūrėjams pristatyta pirmoji Watch OS 8 versija (vieša jos versija pasirodys kitą mėnesį, o galutinė – rudenį). Revoliucijų čia nesukelta. Apple koncentravosi į esamų funkcijų tobulinimą, idėjų gryninimą. Pavyzdžiui, naujojoje operacinės sistemos versijoje rasite Mindfulness programėlę. Tai naujoji senosios Breathe versija su gerokai išplėstu funkcionalumu. Atnaujinta ir Photos programėlė. Čia bus dar lengviau organizuoti nuotraukas, skirstant jas pagal atskiras kategorijas. Be to, jomis taip pat galėsite pasidalinti per Messages bei Mail programėles tiesiai iš savo laikrodžio. Galų gale, always-on režimas patobulintas taip, kad kartu su juo veiktų Music, Maps bei Calculator programėlės. Apple taip pat žada, kad tokių įrankių skaičius artimiausioje ateityje turėtų dar labiau išaugti. 

Smulkios WWDC 2021 naujienos

Galiausiai per WWDC 2021 išgirdome ir pluoštą smulkesnių naujienų apie įvairius pokyčius Apple ekosistemoje. Vartotojams buvo pristatyta iCloud+ paslauga. Šalia duomenų saugojimo funkcijos čia atsiranda dar trys. Private Relay užkoduoja visus iš jūsų prietaiso siunčiamus duomenis ir dar išskirsto juos į du atskirus srautus, taip padarydama juos praktiškai nenulaužiamais. Hide my Email sukuria atsitiktinius el. pašto adresus, kuriuos galėsite naudoti kažkur registruodamiesi ar kažką pirkdami. Visus jiems skirtus laiškus po to gausite į savo pašto dėžutę, taip ir neišdavę niekam savo originaliojo adreso. Galų gale, HomeKit Secure Video leidžia prie iCloud+ paskyros prijungti iki penkių namų apsaugos kamerų ir kaupti jų fiksuojamą vaizdo medžiagą. Beje, Apple taip pat atnaujino AirPods galimybes. Nuo šiol, būnant triukšmingoje aplinkoje, sistema pagarsins jūsų pašnekovų balsus, o pranešimus telefono ekrane galėsite ne skaityti, o jų klausytis.