Inovacijos

Svarbiausi ir laukiamiausi 2021 m. telefonai

2021 vasario 1

Prasidedant metams, mes dažnai atsiverčiame ir pradedame tyrinėti kalendorių. Kada šiemet bus Velykos? Kelintadienis bus Kovo 11-oji? O kaip su Rugsėjo 1-ąja? Technologijų mėgėjai kalendorių tyrinėja ieškodami šiek tiek kitokių datų. Per pastarąjį dešimtmetį jau spėjome priprasti prie „telefonų metų ciklo“. Didieji gamintojai savo naujus modelius pristato tam tikru metu. Pavyzdžiui, Samsung tai padaro metų pradžioje, Apple – rudens pradžioje. Šį kartą kviečiame užmesti žvilgsnį į artimiausią ateitį ir kalendoriuje pasižymėti datas, kai turėtų būti pristatyti patys svarbiausi ir laukiamiausi šių metų išmanieji telefonai. Juk dienas skaičiuoti būna daug lengviau žinant konkrečią datą, kai galėsi užsisakyti naują modelį.

Naujų Samsung modelių pasirodymo data

Jūs gal pakėlėte antakį ir pagalvojote: apie ką jie čia dabar? Juk mes jau spėjome sulaukti net trijų naujų Samsung Galaxy flagmanų: S21, S21+ ir S21 Ultra, sužavėjusių savo dizainu, puikiais ekranais ir kamerų sistemomis. Tačiau Samsung juk ne veltui jau daugybę metų yra daugiausiai telefonų parduodantis gamintojas pasaulyje. Korėjiečiai kasmet pristato daugybę naujų modelių. Samsung Galaxy A serija ir šiemet turės ne vieną intriguojančią naujieną. Tačiau daugiausiai smalsumo žadina kiti du modeliai. Visų pirma, Samsung Galaxy Note 21. Didžiausias klaustukas čia yra, ar jis iš viso pasirodys. Vis garsiau sklinda kalbos, kad ši serija bus nutraukta, mat ji pernelyg panaši į Samsung Galaxy S. Visgi daugelis apžvalgininkų tikisi, kad dar bent vieno modelio tikrai sulauksime. Būtent – vieno, Ultra varianto, panašu, bus atsisakyta. Tai tradiciškai turėtų nutikti rugpjūtį. Samsung Galaxy Note 21 smalsumą turėtų žadinti ir dėl vienos ypatingos naujienos. Gamintojas neseniai patentavo Under-Panel Camera technologiją. Ar tai reiškia, kad tai bus pirmasis jo modelis su po ekranu besislepiančia asmenukių kamera? Pamatysime. Kodėl Galaxy Note ruošiamasi atsisakyti? Ogi dėl to, kad daugiau dėmesio ketinama skirti Galaxy Z Fold serijai. Trečiasis jos modelis irgi turėtų pasirodyti vasaros pabaigoje ir, kaip kalbama, turėtų turėti S Pen pieštuką, dar labiau išplėsiantį jo funkcionalumą.

OnePlus 9 pasirodymo data

Jeigu reikėtų įvardyti vieną gamintoją, kuris pastaraisiais metais išsiskiria savo žinomumo ir populiarumo augimu, tokią nominaciją, ko gero, gautų OnePlus. Ši kompanija gamina vienus geriausių Android flagmanų – OnePlus 8 Pro ir OnePlus 8T, supratimą apie vidutinės klasės galimybes keičiantį OnePlus Nord, o dabar ir puikų biudžetinės klasės One Plus Nord N100. Nieko nuostabaus, kad OnePlus 9 yra vienas laukiamiausių 2021–ųjų telefonų. Anot šiuo metu sklandančių gandų, šiemet galime sulaukti net trijų modelių. Panašu, kad šalia tradiciškai išleidžiamų OnePlus 9 ir 9 Pro, kompanija dirba ir prie supaprastintos versijos – OnePlus 9 Lite. Tiesa, dar nėra aišku, ar visi trys modeliai pasirodytų vienu metu. Kaip jau įprasta, OnePlus 9 savo techninėmis charakteristikomis konkuruos su geriausiais. Jis turės Snapdragon 888 procesorių, 120 Hz FullHD+ ekraną, taip pat galės girtis savo vizitine kortele – ypač greitu WARP krovimu. OnePlus savo flagmanus pristatys pavasarį. Anot pranešimų, tai nutiks kovo pabaigoje arba balandžio pradžioje.

Huawei P50 pasirodymo data

Kažkuria prasme Huawei P50 galima vadinti bene labiausiai intriguojančiais šių metų telefonais. Dėl labai paprastos ir svarbios priežasties. Labai gali būti, kad tai bus pirmieji Huawei modeliai, kuriuose veiks paties gamintojo kurta operacinė sistema HarmonyOS. Jos galimybės ir potencialas konkuruoti su Android bei iOS domina daugelį technologijų entuziastų. Šiuo metu prieinama informacija sufleruoja, kad turėtumėme sulaukti net trijų skirtingų modelių: Huawei P50, P50 Pro ir P50 Pro Plus (tiesa, neaišku, ar pastarasis bus prieinamas Europoje, mat pernai apsiribota P40 ir P40 Pro). Kiek vėliau tradiciškai gausime ir gerokai pigesnę P50 Lite versija. Huawei flagmanai, kaip jau įprasta, technologiškai bus vieni įspūdingiausių rinkoje. Galios jiems suteiks Kirin 9000 procesorius, vaizdą atkurs ypač detalus 120 Hz ekranas, o ryškiausiu akcentu išliks puiki kameros sistema. P serijos telefonus Huawei paprastai pristato kovo pabaigoje. To paties galime tikėtis ir šiemet.

Xiaomi Mi 11 pasirodymo data

Xiaomi galima vadinti ta kompanija, kuri siūlo maksimaliai gerą kainos ir kokybės balansą. Šis gamintojas kažkokiu būdu sugeba sukurti aukštos klasės flagmaną, bet pasiūlyti jį netikėtai pigiai. Nieko keista, kad ir šiemetinis jo flagmanas – Xiaomi Mi 11 – yra laukiamas daugybės vartotojų. O laukti liko visai nebedaug. Tiksliau, modelis oficialiai jau netgi yra pasirodęs. Tiesa, kol kas dar tik Kinijos rinkoje. Tačiau laukti yra ko. Xiaomi Mi 11 turi patį galingiausią Snapdragon 888 procesorių, 120 Hz 2K raiškos ekraną, 108 MP pagrindinę kamerą, 4600 mAh bateriją bei net 55 W greitojo krovimo funkciją. Xiaomi artimiausiu metu (vasario pradžioje) turėtų paskelbti, kada naujuoju flagmanu bus pradėta prekiauti visame pasaulyje, taip pat supažindinti su jo variacijomis – dar galingesniu Xiaomi Mi 11 Pro bei paprastesniu ir pigesniu Xiaomi Mi 11 Lite. Na, o metams persiritus į antrą pusę greičiausiai tradiciškai sulauksime ir patobulinto varianto – Xiaomi Mi 11T Pro.