Inovacijos

Suomijos dovana visam pasauliui: nemokama dirbtinio intelekto mokykla

2020 sausio 2

Praeitais metais Suomija parengė ir paleido internetu prieinamus mokymus, kuriuose galima išmokti dirbtinio intelekto pagrindų. Taip siekiama užbėgti ateities įvykiams už akių ir suteikti Suomijos piliečiams edukacinį pranašumą – svarbių žinių apie itin sparčiai plėtojamą technologiją, jau dabar neišvengiamai paliečiančią daugelio gyvenimus. Dabar Suomija tai dovanoja visam pasauliui.

Dovana ypatingai progai

Artėjant Suomijos pirmininkavimo Europos Sąjungoje pabaigai, šalis nusprendė šį kursą – Elements of AI – išversti į kiekvieną Europos kalbą ir taip padaryti dovaną Sąjungai. Kadangi viena iš kurso kalbų yra anglų ir nėra jokių geografinių apribojimų, galima teigti, jog kursai prieinami visam pasauliui! Šiuo metu kursas išverstas į anglų, švedų, vokiečių, suomių ir estų kalbas. Elements of AI jau sėkmingai baigė kiek daugiau nei 1 procentas Suomijos gyventojų.

Kitoks kursas, nei įprasta

Nors internete jau egzistuoja daugybė įvairių kursų, įskaitant ir apie patį dirbtinį intelektą, suomiškas Elements of AI variantas gerokai draugiškesnis įvairaus amžiaus „moksleiviams”. Lengvai suprantamas, neapkrautas puslapio dizainas, medžiaga pateikta aiškiai ir suskirstyta į smulkesnes dalis. Pabaigus kiekvieną iš kurso dalių, kurioms įveikti reikia nuo 5 iki 10 valandų, reikia atlikti trumpą testą. Kurso temos varijuoja nuo filosofinių DI pagrindų, etinių problemų ir iki tikimybių teorijos, taikomos kuriant DI programų sistemas.

Kodėl Suomija tai sukūrė

Elements of AI kūrėjai teigia, kad toks galingas žmonijos kūrinys kaip dirbtinis intelektas, neturėtų likti tik saujelės elitinių programuotojų galioje. Technologijų suteikiamos galimybės turėtų būti dovanojamos kiekvienam, kuris nori jas atrasti, išbandyti ir pritaikyti. Išbandyti patys šį kursą galite čia: elementsofai.com