Išmanieji įrenginiai

Snapdragon 888: kas suksis šių metų flagmanuose?

2021-01-19

Rinkdamiesi naują telefoną dažniausiai dėmesį kreipiame į jo kameras, ekrano kokybę, galbūt dizaino sprendimus. Tačiau pačios jo smegenys sulaukia gerokai mažiau dėmesio. O be reikalo. Būtent procesorius užtikrina greitą ir sklandų telefono veikimą. Jeigu jis bus prastas, negalėsime nei kokybiškai mėgautis žaidimais, nei išnaudoti kameros sistemos privalumų, prastas bus ir baterijos darbas. Android ekosistemoje dažniausiai naudojami Qualcomm Snapdragon procesoriai. Juos rasite ir Xiaomi, ir OnePlus, ir LG (kai kuriose rinkose juos naudoja ir Samsung). Kompanija gamina kelių kategorijų procesorius, bet flagmanuose paprastai montuojama 800-oji serija. Naujausias jos produktas – Snapdragon 888. Kuo ypatingas procesorius, kuris suksis šių metų flagmanuose?

Kokie būna Snapdragon procesoriai

Labai tikėtina, kad šį tekstą jūs netgi ir skaitote telefone, kuriame sukasi Snapdragon procesorius. Android pasaulyje jie tiesiog dominuoja, o su jais galia konkuruoja nebent Apple gaminami A serijos procesoriai. Tačiau Qualcomm juos gamina net kelių rūšių. Tiksliau, skirtus skirtingiems telefonų tipams. Visų pirma, turime 800 seriją. Tai pati aukščiausia procesorių klasė. Jie atsiduria flagmanuose. Tarkime, pernai metų Snapdragon 865 rasite OnePlus 8 Pro, OnePlus 8T ar Xiaomi Mi 10T Pro modeliuose. Šiek tiek paprastesnė, 700, serija naudojama vidutinės klasės modeliuose, tokiuose kaip OnePlus Nord, Xiaomi Mi 10T Lite, ar Xiaomi Redmi Note 9 Pro. Kitas Snapdragon procesorių tipas – 600 serija. Jie dažniausiai dedami į tarp biudžetinės bei vidutinės klasės balansuojančius telefonus, pavyzdžiui, Xiaomi Redmi serijos modelius. Galų gale, turime ir bazinės klasės 400 seriją. Tokius Snapdragon galime rasti, pavyzdžiui, OnePlus Nord N100.

Ką gali Snapdragon 888 procesorius

Praėjusių metų pabaigoje Qualcomm pristatė ir naujausią 800 serijos procesorių – Snapdragon 888. Jau patvirtinta, kad jis bus naudojamas Xiaomi Mi 11, pavasarį pasirodysiančiuose OnePlus 9 modeliuose. Jungtinėse Valstijose parduodami Samsung Galaxy S21 taip pat veikia su pastaruoju, o ne su Exynos analogu. Kuo ypatingi naujieji procesoriai? Visų pirma, jie greitesni ir galingesni. Pati Qualcomm žada iki 25 % spartesnį veikimą, lyginant su Snapdragon 865. Suklusti turėtų ir žaidimų mėgėjai. Snapdragon 888 didžiausią progresą pasiekė grafikos atkūrimo srityje. Anot gamintojų, kokybinis šuolis turėtų siekti apie 35 %. Ką tai reiškia, išvertus į paprastą kalbą? Paprasčiausiai tai, kad net ir žaidimai su pačia sudėtingiausia grafika veiks sklandžiai, be jokios delsos. Tais atvejais, kai procesoriaus galimybės sunkiai atliepia žaidimo reikalavimus, pastarasis paprasčiausiai stringa – ekrane vaizdas pasidaro pikseliuotas, kadrai ima atsilikti. Dėl to nukenčia bendra patirtis, o ir mėgautis žaidimu pasidaro nebeįmanoma. Su Snapdragon 888 tokių bėdų nebeturėtų būti. Be to, naujasis procesorius ir energiškai efektyvesnis. Toms pačioms užduotims atlikti jam energijos reikės 20–25 proc. mažiau, tad baterija tarnaus keliomis valandomis ilgiau. Galų gale, pačiame procesoriuje pirmą kartą integruotas 5G modemas. Tai reiškia, kad, skirtingai nei praėjusiais metais, telefonų gamintojams jam nebereikės ieškoti vietos, o naujasis ryšio standartas, atėjus laikui, veiks daug sklandžiau.

Snapdragon 888 nauda kamerai

Kai kam gali pasirodyti šiek tiek keista. Ką bendro telefono procesorius turi su kameros sistema? Iš tikrųjų netgi labai daug. Tai galima labai nesunkiai palyginti su žmogaus rega. Taip, mato mūsų akys, bet juk smegenys apdoroja užfiksuotus vaizdus ir leidžia suprasti, mes matome. Procesoriaus ir kameros sistemos santykis labai panašus. Mes galime turėti pačius įmantriausius objektyvus, bet prastas procesorius neleis jų išnaudoti. Ir atvirkščiai. Geras procesorius sugeba daugiau išspausti net iš gana vidutiniškos kamerų sistemos. Qualcomm žada, kad jų Snapdragon 888 efektą telefonų vartotojai tikrai pastebės. Procesorius sugeba per vieną sekundę apdoroti net 2,7 gigapikselius vizualinės informacijos (35 % daugiau nei Snapdragon 865). Kitaip tariant, tokie flagmanai sugebės daryti daug detalesnes nuotraukas, nebe taip bijos įvairaus vizualinio triukšmo, jiems nebereikės tokių gerų apšvietimo sąlygų. Didžiausią pokytį turėtume pajusti fotografuodami tamsiu paros metu. Pavyzdžiui, dabar, fotografuodami naktį, turime labai rūpintis tuo, kad telefoną laikanti ranka būtų maksimaliai stabili. Snapdragon 888 leis šiek tiek labiau atsipalaiduoti ir vis tiek gauti norimą rezultatą. Jis taip pat leis fotografuoti greičiau. Pavyzdžiui, per vieną sekundę Snapdragon 888 leidžia padaryti net 120 nuotraukų (10 MP kokybės). Kitaip tariant, per daug negalvoję galėsime tiesiog daug kartų nuspausti fotografavimo mygtuką, o tada išsirinkti labiausiai patinkantį kadrą. Galų gale, turėsime galimybę dar patogiau filmuoti 4K formatu, kokybiškiau fiksuoti vaizdą esant prastam apšvietimui ir t. t.

Snapdragon 888 ir dirbtinis intelektas

Dirbtinio intelekto sprendimai tampa vis reikšmingesne gero išmaniojo telefono dedamąja. Kai kurie iš jų yra labai akivaizdūs. Pavyzdžiui, išmanieji asistentai. Kitus pastebime sunkiau, bet jie ne ką mažiau reikšmingi – dirbtinis intelektas padeda parinkti geriausius kameros nustatymus, atpažįsta valdymą gestais, prisitaiko prie jūsų valdymo įpročių ir t. t. Nieko nuostabaus, kad Qualcomm šiam aspektui irgi skiria vis daugiau dėmesio. Su Snapdragon 888 dirbtinio intelekto sprendimai turėtų veikti dar sklandžiau. Naujasis procesorius turi šeštosios kartos AI Engine, per sekundę gebantį atlikti net 26 trilijonus operacijų. Palyginimui, Snapdragon 865 gali atlikti 15 trilijonų. Taigi, kameros dirbtinis intelektas greičiau parinks tinkamesnius automatinius nustatymus, padės kokybiškiau redaguoti kadrus ir t. t. Be to, ši sistema efektyviau paskirsto energijos resursus. Pavyzdžiui, automatiškai išjungia fone veikiančias programėles, taip taupydama bateriją. Be to, Snapdragon 888 veikia ir Qualcomm Sensing Hub technologija, kuri koncentruojasi į smulkias dirbtinio intelekto atliekamas užduotis, pavyzdžiui, apšvietimo reguliavimą, paspaudimų interpretaciją ir t. t.

Didžiausi Snapdragon 888 privalumai

Taigi, užtenka tiesiog susumuoti visus Snapdragon 888 patobulinimus, kad galėtume drąsiai teigti, jog šiųmetiniai Android flagmanai sugebės dar daugiau, bus greitesni, turės sklandžiau veikiančią operacinę sistemą. Vis šie dalykai svarbūs kiekvienam telefono savininkui, bet naujasis procesorius turėtų ypatingai intriguoti kelias specifines vartotojų grupes. Visų pirma, žaidėjus. Kaip jau aptarėme, Snapdragon 888 pasižymi ne tik didesne galia, bet ir puikiais vaizdo apdorojimo sugebėjimais, tad turėsime galimybę mėgautis vizualiai sudėtingesniais, kompleksiškesniais žaidimais. Kita grupė – telefoną naudojantys filmavimui ir stream‘inimui. Snapdragon 888 daug geriau apdoroja vaizdą, taip pat užtikrina stabilesnį interneto ryšį, taip padėdamas išvengti delsos. Belieka sulaukti pirmojo išmaniojo su šiuo procesoriumi. Tai turėtų būti Kinijoje jau spėtas pristatyti Xiaomi Mi 11, apie kurį apžvalgą tikrai paruoš ir Inovacijų biuras.