Patarimai

Smulkmenos paversiančios jūsų telefoną geresniu darbo įrankiu

2019-10-30

Išmanusis telefonas gali gerokai daugiau nei vien tik įgalinti jus kelti nuotraukas į Instagram’ą, naršyti po Discord’ą ar žiūrinėti video per YouTube. Tai ir pakankamai galingas kompiuteris, galintis padėti efektyviau tvarkyti tiek kasdienius, tiek darbo reikalus. Galima netgi sakyti, kad mokėjimas praktiškai išnaudoti savo telefono galimybes šiandien yra kone būtinas įgūdis. Jį įvaldę, galėsite tiesiog išmesti visas užrašų knygutes bei popierinius kalendorius, bei sunkiai besuprasite, ką su jais taip ilgai darėte. Aišku, dėl to reikės įdėti šiek tiek pastangų. Pavyzdžiui, parsisiųsti kelias aplikacijas, kurios padės jums patogiai planuotis savo laiką, kontroliuoti, kad laiku atliktumėte įvairias užduotis ar patogiai pasižymėtumėte, o vėliau lengvai surastumėte svarbią informaciją.

#1 Microsoft OneNote

Jeigu dažnai naudojatės geriau žinomais Microsoft įrankiais, tikrai įsimylėsite ir OneNote. Aplikacija jus sužavės tiek savo daugiafunkcionalumu, tiek ir paprastumu. Ji labiausiai tinka saugoti tai informacijai, prie kurios vis sugrįžtate: idėjų žymėjimuisi, užrašams iš susitikimų, mokymosi medžiagai. Ją čia labai paprasta struktūrizuoti, o vėliau pasiekti iš bet kurio savo prietaiso. Nors iš pirmo žvilgsnio aplikacija atrodo labai paprastai, joje pilna ir kiek mažiau žinomų funkcijų, kurios dar labiau palengvins jūsų darbą. Pavyzdžiui, jūs galite nesunkiai išsisaugoti iškarpas iš interneto, įklijuoti į užrašus įvairius multimedijos failus, ieškoti informacijos pagal tag’us ar netgi piešti dalykus. Atrodo, visko daug, bet OneNote veikimo principus perkąsti labai paprasta. O geriausia tai, kad aplikacija visiškai nemokama, todėl tam, kad atrakintumėte visą jos funkcionalumą, jums nereikės mokėti papildomai.

#2 Dropbox Paper

Jeigu ieškote kažko paprastesnio ir elegantiškesnio už Microsoft OneNote, galite išbandyti Dropbox Paper. Ji išsiskiria labai paprastu valdymu, intuityvumu ir – daugybei žmonių tai bus labai aktualu – galimybe užrašus kurti kartu su kitais vartotojais. Kaip jau turbūt supratote iš paties jos pavadinimo, ši aplikacija veikia tarsi priedas prie pagrindinių Dropbox paslaugų. Taigi jūsų užrašai saugomi tame pačiame debesyje kaip ir kiti dokumentai. Juos pasiekti galėsite iš bet kurio savo prietaiso. Rašymo bei redagavimo funkcijos, beje, veikia ir neprisijungus prie interneto – sistema vėliau tiesiog sinchronizuoja informaciją. Dropbox Paper taip pat turi ir „užduočių sąrašo“ funkciją, leidžia anotuoti ir komentuoti jau esamus užrašus, turi integraciją su Google Docs ir kalendoriumi, bei galimybę dalintis užrašais su kitais (funkcija, praversianti tiek su kolegomis dirbant prie bendro projekto, tiek šeimoje sudarinėjant tokį kasdienį dalyką, kaip pirkinių sąrašas).

#3 Google Tasks

Įvairių įrankių, kurie padėtų kurti, stebėti ir vykdyti darbines ar tiesiog gyvenimiškas užduotis, rinkoje tikrai netrūksta. Norintiems didesnio funkcionalumo yra Evernote. Dažniausiai dirbantys komandoje gali naudotis Trello. Mėgstantys minimalizmą paprastai labiau mėgsta Any.do. Galėtumėme čia išvardinti ir dar bent dešimt kitų. Bėda ta, kad daugelis iš jų visą savo funkcionalumą atrakina tik susimokėjus, o be to dažnam vartotojui ne viso jo ir reikia. Štai kodėl nemokama Google Tasks yra toks patrauklus pasirinkimas. Gražaus minimalistinio dizaino aplikacija daro tai, ką ir žada jos pavadinimas: leidžia kurti užduotis, jas trumpai aprašyti ir, reikalui esant, pridėti sub–užduočių. Viską matysite aiškiuose sąrašuose su kategorijomis, terminais ir pirmenybėmis. Žinoma, kaip ir galima tikėtis, Tasks be jokių problemų sinchronizuosite ir su kitais Google produktais.

#4 Pocket

Internetas toks jau yra – kiek daug laiko jame bepraleistumėte, vis tiek neišvengiamai atsiras daugybė įdomių dalykų, kurie jus sudomins, bet dėl skubėjimo negalėsite skirti jiems dėmesio ir galiausiai tiesiog juos pamiršite. Pocket kaip tik ir yra tas įrankis, kuris padės jums nepasiklysti naujienų jūroje. Ši aplikacija veikia lyg savotiškas virtualus stalčius, į kurį galime sumesti sudominusius straipsnius, video ar kitokį turinį. Tai net neprivalo būti nuorodos. Pocket labai sėkmingai gali turinį parsiųsti ir į patį telefoną, todėl skaityti galėsite net nebūdami prisijungę prie interneto. Jeigu taip išsisaugotas turinys pasirodys toks įdomus, kaip ir tikėjotės, juo galėsite iš karto ir pasidalinti su kitu Pocket vartotoju arba socialiniuose tinkluose. Beje, rinkti informaciją į savo Pocket labai paprasta. Tai daryti galėsite ne tik iš naršyklėje, bet ir daugiau nei 1500 aplikacijų.

#5 IFTTT

Kasdien mes atliekame daugybę pasikartojančių veiksmų. Internetas – jokia ne išimtis. Pavyzdžiui, nuolat tenka sinchronizuoti debesyje esančią informaciją ar tiesiog parašyti namiškiams, kad jau grįžtate iš darbo. IFTTT kaip tik ir skirta tokių mechaninių užduočių atlikinėjimui. Aplikacija jas paprasčiausiai automatizuoja. Sistema sinchronizuojasi su kitomis programėlėmis ir pati atlieka nustatytas funkcijas. Pavyzdžiui, parašo žinutę, kai Google Maps užfiksuoja, kad pajudėjote link namų, arba numatytą valandą išsaugo duomenis debesyje. Tai vyksta naudojant vadinamąjį „applets“ mechanizmą, kuris veikia principu „jeigu A, tuomet B“. Dalis tokių „applets“ į IFTTT įrašyti automatiškai, bet juos galima kurtis ir patiems. Beje, IFTTT galima vadinti rytojaus įrankiu, mat su aplikacija galima kontroliuoti ir protingų namų sprendimus (pavyzdžiui, liepti įjungti šviesas, prie namų priartėjus atitinkamu atstumu).