Gyvenimo būdas

Smegenų mankšta tavo išmaniajame

2017 rugpjūčio 25

atomas_ilgas.jpgDaugelis žaidimus telefone vertina kaip bereikšmius žaisliukus, skirtus praleisti kelias ar keliolika minučių stovint eilėje ar važiuojant autobusu. Tačiau retas susimąsto apie tai, kokią naudą gali atnešti programėlės telefone praleidus tas minutes su tinkamu žaidimu. Galimybės beribės, tad pateiksime keletą įdomių žaidimų gerai pradžiai.

„Euclidea“

„Euclidea“ yra vienas įdomiausių mūsų matytų žaidimizuotų projektų. Šiame žaidime sparčiai šlifuosite savo geometrijos žinias. Naudodami keletą įrankių, braižysite penkiakampius, ieškosite stataus kampo trikampio, matuosite kampus ir dėsite tašką ant objektų centro. Žaidimas gali būti kiek sunkus, ypač jei prastai sekėsi arba vis dar ne itin gerai sekasi matematikos pamokose, tačiau su draugais pradėjus lenktyniauti, kas greičiau atliks užduotis, nejučiomis praskriesite visus 120 lygių.

Žaidimas yra nemokamas, neturi reklamos, ir tikrai yra puiki priemonė mokytis geometrijos. Gyvenime šių žinių prireiks tikrai ne kiekvienam, bet šiek tiek smegenų mankštos niekam nepakenkė.

 

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

„Atomas“

Nors ši aplikacija iš pavadinimo skamba tarsi sukurta lietuvių kalba — taip nėra, tačiau žaidime tikrai rasite tai, ką įsivaizduojate, vos išgirdę šį žodį – visą krūvą atomų. Įdomiausia, kad dėl savo mechanikų žaidimas yra skirtas labiau galvos „sukimui“, o ne dėl chemijos žinių. Spręsdami žaidimo užduotis ir dėliodami įvairius cheminius elementus aplink ratą, juos jungdami, išmesdami ir apkeisdami vietomis, išmoksite ne tik žiedinio galvosūkio sprendimo būdus, bet ir cheminių elementų pavadinimus bei jų atominį skaičių.

Aplikacijos tikslas – pasiekti elementus su aukštu atomų skaičiumi, tokius kaip auksas, sidabras ir panašiai. Pradėsite sujungdami dvi vandenilio molekules, iš kurių gausite vieną deguonies molekulę, iIš dviejų deguonies molekulių gausite vieną ličio molekulę ir t. t. Šis galvosūkių žaidimas nėra lengvai įveikiamas, mat reikės ne tik teisingai dėlioti „burbuliukus“, bet ir planuoti daugybę ėjimų į priekį.

 

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

„Balance“

„Balance“ iš pažiūros yra labai paprastas žaidimas su švelnia ir atpalaiduojančia spalvų palete bei raminančia muzika. Ir taip iš tikrųjų yra!

Šiame žaidime elektros laidais jungsite miestus ir elektrines, „atsuksite čiaupą“ pagal elektros poreikius, o viskas taps sudėtingiau, kai teks sujungti keletą miestų tarpusavyje. Žaidimas į šią košę įtraukia ir atsitiktinius įvykius, kurie nutraukia elektros laidus ar padidina kurio nors miesto elektros poreikius. Išmoksite elektros grandinę išdėlioti pagal galimas apkrovas, elektros tinklo ilgį ir pasiruošti galimiems elektros tiekimo sutrikimams.

„Balance“ yra kurtas Norvegijos energijos sistemos operatoriaus „Statnett“ užsakymu. Šiuo projektu siekiama atkreipti dėmesį į elektros svarbą ir tiekimų sistemos sudėtingumą. Norint žaisti, specifinių žinių nereikės, o bendrą suvokimą apie elektros tinklų veikimą gausite, langeliuose dėliodami elektros stulpelius. Žaidimas yra ne tik estetiškai gražus, bet ir suteiks jūsų smegenims tikrą iššūkį.

 

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

„Interlocked“

Ar mėgstate galvosūkių parduotuvėse parduodamus delne telpančius galvosūkius, kuriuos galima sukioti, rakinėti, vartyti, pančioti ar kitaip manevruoti, kol detalės išsiskirs ar susidės atgal? Žinote, apie ką mes kalbame, tiesa? Tad susipažinkite su „Interlocked“! Nuo šiol tokius galvosūkius galėsite nešiotis savo išmaniajame. Nors ši aplikacija galėtų atrodyti geriau ir estetiškiau, neleiskite grubiai jos išvaizdai jūsų apgauti. Čia rasite daugybę trimatėje erdvėje sukurtų galvosūkių, kuriuos išsprendę jausitės it tikri genijai.

Žaidimas paprastas, efektingas, be to, padeda geriau suvokti objektus trimatėje erdvėje ir gali pastumėti kažką panašaus sukurti su 3D modeliavimo programomis.

 

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

„Spritebox: Code Hour“

Ši aplikacija yra skirta vaikams, kurie nori išmokti programuoti, arba suaugusiems, kurie nori suprasti, kas išvis yra tas programavimas. Žaismingai atrodantis platformeris kartkartėmis leidžia redaguoti lygio išdėstymą, kad galėtumėte judėti toliau. Tačiau tai turite daryti suteikdami nurodymus žaviam robotukui, kuris šiuos veiksmus atliks už jus. Vietoje kodo eilučių jums tereikia tampyti tam tikrų komandų blokelius ir išrikiuoti juos reikiama seka. Jei norite, vėliau galite įsijungti ir kodo režimą, kuriame jau reikės rašyti „Javascript“ eilutes.

Programavimas yra labai svarbi mūsų gyvenimo dalis, nors apie tai susimąstome ir retai. Nepraleiskite progos parodyti savo mažiesiems, kad ši perspektyvi profesija nėra tokia sudėtinga ir tikrai įveikiama, nors ir turi tūkstančius sudėtingo kodo eilučių.

 

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

Jei jau išbandėte šiuos žaidimus, ar manote, kad viena ar kita aplikacija yra tiesiog ne jums, siūlome, pasidairyti rekomenduojamų aplikacijų skiltyje, kurioje gausu naujausių žaidimų apžvalgų, tokių kaip „LFF Legendos“ ir „Monster Buster“.

Už Google Play įsigytas programėles galima atsiskaityti kartu su Tele2 sąskaita. Išbandykite jau dabar!