Gyvenimo būdas

Skaitytojų tema: programėlės „Android“ išmaniojo telefono priežiūrai

2012-02-09

Android, programėlės, išmanieji telefonaiTinklaraščio įrašas apie mokymuisi skirtas programėles išmaniesiems telefonams sulaukė nemažai įdomių ir vertingų skaitytojų komentarų „Tele2“ „Facebook“ paskyroje. Čia mūsų draugai atskleidė, kokiomis programėlėmis naudojasi patys. Atradome tikrų „perliukų“, padedančių telefonu naudotis ilgiau, efektyviau ir dar patogiau. Nieko nelaukdami nutarėme atidžiau žvilgtelėti į Jūsų rekomenduojamas programėles, skirtas „Android“ telefono priežiūrai.

Mūsų „Facebook“ bičiulis Eldaras atkreipė dėmesį į Android Assistant – galingą programą, padedančią valdyti išmanųjį telefoną. „Android Assistant“ turi net 18 funkcijų, leidžiančių patogiai stebėti telefono, jo atminties ir baterijos būklę, nutraukti nereikalingų programų veikimą, valyti telefono atmintį, reguliuoti garso nustatymus, tvarkyti bylas… Paminėjome vos kelias šios nemokamos programos galimybes, kurios padės jums visiškai (ir, be to, labai patogiai) valdyti savo išmanųjį telefoną bei užtikrinti efektyvų jo darbą.

Dar viena Eldaro rekomenduojama programėlė SMS Popup pravers tiems, kurie mėgsta daug bendrauti SMS žinutėmis. Įsidiegus programėlę, gaunamos žinutės parodomos tiesiai telefono darbalaukyje. Į žinutę iš karto galima atsakyti arba ją ištrinti. Programėlė leidžia patogiai įjungti papildomus nustatymus ir, pavyzdžiui, priskirti vienokį ar kitokį žinutės toną skirtingiems gavėjams – pagal nuskambėjusį signalą iš karto žinosite, kas jums parašė.

Visą puokštę naudingų programėlių nurodė Gytis. Pavyzdžiui, „App Monster ‒ dar viena puiki nemokama programa, skirta kitoms programėlėms valdyti. Šioji, be kita ko, leidžia išsaugoti atsargines programėlių kopijas SD kortelėje, greitai paleisti ar pašalinti programėles, pasiekti nuorodas į jas internetinėje „Android“ programėlių parduotuvėje. Programėles taip pat galima rūšiuoti pagal įdiegimo laiką, dydį ar pavadinimus.

„Advanced Task Killer – paprasta programa, kuri gali padėti efektyviau naudotis telefonu ir taupyti bateriją. Kaip žinote, nemažai programų lieka operatyviojoje telefono atmintyje net ir tada, kai jas išjungiame. Viena vertus, tai leidžia telefonui greitai atkurti programėlės darbą, jeigu nutariate ją vėl įjungti. Kita vertus, pasitaiko programėlių su trūkumais – pavyzdžiui, tokių, kurios nuolat bando jungtis prie interneto, net kai ir neturėtų to daryti. Tai „apkrauna“ išmanųjį ir gali sparčiau sekinti jo bateriją. Nutraukti nereikalingų programėlių darbą galima rankiniu būdu, per telefono nustatymus, tačiau su „Advanced Task Killer“ viskas gerokai paprasčiau – įsijungę programėlę, matote šiuo metu veikiančių programų sąrašą. Pažymite tas, kurios jums reikalingos, o visų kitų veiklą nutraukiate vienu mygtuko spustelėjimu. Tiesa, diskutuojama, kiek tokios priemonės iš tiesų veiksmingos, tad tinklaraštyje galėsime į tai kiek plačiau pasigilinti ateityje.

„App 2 SD. Ne vienas, ko gero, sukate sau galvą: kaip čia yra, kad į telefoną įdėjus SD kortelę su keliais papildomais gigabaitais atminties, atsisiuntus vos kelias programėles vis tiek pasirodo įspėjimai, jog telefono atmintis baigiasi? Juk jos turėtų dar būti pakankamai! Taip yra todėl, kad programėlės paprastai atsiunčiamos ir diegiamos ne į SD kortelę, o į vidinę telefono atmintį. Gera žinia ta, kad daugeliui programėlių visai nebūtina ten ir pasilikti. Jas galima perkelti į kortelę pasirinkus atitinkamą funkciją programų valdymo lange. Tačiau galima ir paprasčiau: įsidiekite programėlę „App 2 SD“, ir ji pati automatiškai aptiks visas programas, kurios gali būti perkeltos į SD kortelę bei vienu spustelėjimu padės tai padaryti. Tuo pačiu programėlė rodo, kas užima vidinę bei kortelės atmintį bei kiek joje vietos liko. Vos kelias akimirkas padirbėję, atlaisvinome dešimtis megabaitų vidinės telefono atminties. Beje, žaidimas „Angry Birds“ taip pat iš karto nukeliavo į atminties kortelę ‒ kuo puikiausiai veikia ir būdamas ten.

Dar viena Gyčio pasiūlyta programa Ring Scheduler padės tausoti ne tik telefono bateriją, bet ir jūsų pačių energiją. Ši programėlė vartotojo nurodytu laiku automatiškai pakeičia telefono garso nustatymus – pavyzdžiui, dabar mūsų telefonas nuo aštuonių vakaro iki aštuonių ryto veikia begarsiu režimu. Net ir palikę prietaisą švarko kišenėje, galime būti tikri, kad koks nors įkyrus skambintojas pernelyg „nenusodins“ telefono baterijos ir nesugadins nuotaikos. Beje, kalbant apie įkyrius skambintojus – programėlė taip pat leidžia turimus kontaktus ar telefonų numerius įtraukti į „juodąjį sąrašą“ ir blokuoti jų skambučius. Galėsite būti visiškai tikri, kad poilsio metu jūsų ramybės niekas netrikdys.

Naršydami programėlių parduotuvėje „Android Market“ aptikome dar vieną įdomią ir naudingą programą „Juice Defender“, kurios tikslas taip pat yra pailginti telefono baterijos darbo laiką. Programa paprasta naudotis: įsidiegiate ir nustatote baterijos taupymo režimą – subalansuotą, agresyvų ar net ekstremalų. Atsižvelgdama į jūsų pasirinkimą, programa automatiškai atjungs telefoną nuo WiFi ar interneto, kai telefonu nesinaudojate, o ypatingais atvejais – ir nuo ryšio tinklo, kad išsikraunanti baterija veiktų kuo ilgiau.

Dėkojame bičiuliams už naudingas nuorodas ‒ įsidiegę šias programėles iš tiesų pastebėjome, kad išmaniojo telefono bateriją ėmėme krauti gerokai rečiau. Net ir gana intensyviai naudojamas, telefonas veikė kelias paras.