Gyvenimo būdas

Skaitmeniniame pasaulyje ir knygos skaitmeninės

2013-09-24

skaitmenineknygos_ilgas.jpg
Arba ilgas valandas laukti savo skrydžio, traukinio. Knyga tokias laukimo valandėles nudažo visai kitomis spalvomis, bet negi visur su savimi nešiosiesi tą rankinės dydžio griozdą?

Šį kartą rašome apie knygas planšetiniuose kompiuteriuose ir išmaniusiuose telefonuose – kokių programėlių reikia, kur įsigyti geriausių, o idealiu atveju – ir nemokamų, knygų.Turbūt viena garsiausių programėlių, skirtų skaityti elektroninėms knygoms, yra „Kindle“. Šis pavadinimas dažniausiai siejamas

knygos.jpg

su „Amazon“ įrenginiu – elektronine skaitykle. Tačiau vis labiau populiarėjant elektroninėms knygoms, to paties pavadinimo programėlė buvo pritaikyta ir kitoms operacinėms sistemoms. „Kindle“ programėlė turi daug privalumų. Jei mėgstate skaityti tiek planšetėje, tiek mobiliajame telefone, programėle įrenginius galima suderinti.

Kodėl tai naudinga? Nes baigus skaityti pusę puslapio viename įrenginyje, galima tęsti ten pat kur baigėte ir kitame. Skaitant galima žymėtis pastabas ir paryškinti patikusias vietas. Vėlgi, visa ši informacija lengvai pateks iš vieno įrenginio į kitą. Kadangi tai „Amazon“ produktas, knygas galima rinktis iš vienos didžiausių elektroninių knygų bazių.

Beje, skaitant angliškai ši programėlė praverčia, nes joje yra įdiegtas žodynas. O jei norite sužinoti žodžio prasmę, tada reikia ilgiau paspaudus palaikyti ant žodžio ir pasinaudojus „Vikipedia“ ar „Google“ paieška surasti norimo žodžio prasmės paaiškinimą.

Kartai praverčia galimybė elektronines knygas planšetiniuose kompiuteriuose ar išmaniuosiuose skaityti „pdf“ formatu. Todėl turimame „androidiniame“ įrenginyje būtų ir „Adobe Reader“ programėlė.

knygos1.jpg

Netgi geriau „Google Play“ parduotuvėje, nei „Kindle“, yra įvertinta „Aldiko Book Reader“ programėlė. Ji patogesnė tuo, kad knygos skaitomos „pdf“ formatu bei keliais kitais formatais, kai tuo tarpu aukščiau minėtoje „Kindle“ programėlėje knygas galima skaityti, tik iš Amazon.com parduotuvės perkamas specialaus formato elektronines knygas. „Kindle“ programėlė telefonui turi atskirą patentuotą knygų skaitymo formatą, kai tuo tarpu industrijoje dažniau naudojamas „ePub“ formatas. „Aldiko“ minusas – su programėle negalima suderinti kelių įrenginių tarpusavyje.

Nors kol kas dauguma elektroninių knygų pasirodo anglų kalba, Lietuvoje šis formatas taip pat vis labiau prigyja. Kur rasti geriausias knygas? Originalias lietuviškas knygas galima rasti svetainėje skaitykle.lt.

Jei nėra idėjų, kokią knygą skaityti toliau, padeda geriausių, labiausiai skaitomų knygų ir visokie kitokie sąrašai. Pateikiame keletą svetainių, kuriuose galėsite rasti knygų pagal įvairius kriterijus:

· Populiariausių knygų – http://www.nytimes.com/best-sellers-books/e-book-nonfiction/list.html
· Nemokamų elektroninių knygų – http://www.free-ebooks.net/
· Knygučių vaikams galima parsisiųsti iš – http://www.techsupportalert.com/free-audio-books-children

Pabaigai keli mūsų elektroninės bibliotekos pasiūlymai:
knygos2.jpg· George Orwell „1984-ieji“
· Fiodor Dostojevski „Bausmė ir Nusikaltimas“
· Andrius Tapinas „Vilko valanda“
· Remarkas „Trys draugai“
· Jodi Picoult „Mano sesers globėjas“
· Jane Austen „Puikybė ir prietarai“
· Ken Kesey „Skrydis virš gegutės lizdo“

Elektroninės knygos turi nemažai pliusų. Pirma – jos būna gerokai pigesnės. Jei naršydamas internete pamatai sudominusią knygą, ją gali iškart ir įsigyti, o ne laukti, kol knyga pasieks namus ar teks apsilankyti knygyne. Skaitant elektronines knygas sutaupoma daug popieriaus jų leidybai. Vis dėl to, kažin ar jau taip greitai jos visiškai pakeis popierines. O kol kas, turbūt, belieka mėgautis skaitymo malonumais, nesvarbu kokiame formate knyga būtų.