Gyvenimo būdas

Kaip, ką ir per kur? Šiuolaikinio melomano gidas

2019 balandžio 3

Klausytis muzikos lengvai ir legaliai dar niekada nebuvo taip paprasta. Streaminimo platformos šiandien siūlo milžiniškus katalogus, kurių turinio neįveiktumėte net per šimtą gyvenimų. Visgi tokia situacija turi ir šalutinį poveikį. Kaip šioje gausoje pasirinkti tai, kas jums labiausiai tiks ir patiks, neapsiribojant vien tuo, kas populiariausia? Rasti jums patiksiančios muzikos ir patogiausią jos klausymo būdą iš tikrųjų visai paprasta. Tereikia žinoti, kaip tai daryti.

_-23

Gera naujiena – stream’inimo dėka praktiškai nebeliko priežasčių piratauti. Blogesnė naujiena – tokių paslaugų yra ne viena ir ne dvi, o pinigų kelioms gali tiesiog nepakakti. Taigi kurią rinktis. Dvi didžiausios: Spotify ir Apple Music. Abiejų katalogas panašaus dydžio. Abi platformos leidžia ir klausytis podcast’ų. Visgi Android savininkams su Apple Music paprastai kyla problemų, mat mobilioji aplikacija retai atnaujinama, dažnai stringa. Spotify, tuo tarpu, sklandžiai veikia tiek su Android, tiek su iOS. Žinoma, galite išbandyti ir Deezer ar Tidal, bet jos dviems gigantams nusileidžia tiek katologu, tiek patogumu.

_2-26

 

Didelė dalis žmonių muzikos klausymui vis dar naudoja YouTube. Visgi tam ji visiškai nepritaikyta. Juk aplikacija jums net neleidžia muzikos klausytis užrakinus ekraną, tokiu būdu ypač sparčiai eikvojant tiek telefono bateriją, tiek mobiliuosius duomenis. Galų gale, daugelis turinio čia atsiduria ne visai legaliai, tad taip tikrai neparemiate mėgiamų atlikėjų. JAV ir kitose didžiosese rinkose jau veikia YouTube Music, kuria Google ketina konkuruoti su Spotify ir Apple Music. Deja, Lietuvoje šios paslaugos dar reiks palaukti.

_3-27

Streaminimo platformų yra gerokai daugiau vien Spotify ar Apple Music. Kai kurios iš jų ypatingai stengiasi suteikti platformą jauniems atlikėjams. Tokia neabejotinai yra Bandcamp. Joje vartotojai albumų klausytis gali ribotą kartų kiekį, o vėliau yra paprašomi simboliškai susimokėti. Modelis patrauklus tuo, kad klausytojas gali neabejoti, jog didžioji pinigų dalis nukeliaus būtent atlikėjui. Jauni muzikantai labai mėgsta ir Soundcloud. Čia talpindama savo singlus ir mixtape’us išgarsėjo praktiškai visa jaunųjų reperių karta. Jeigu norite paremti lietuvių grupes, išbandykite ir Pakartot. Čia viso turinio galite klausytis absoliučiai legaliai.

_4-23

Taip, per kur klausytis pasirinkimų daugybė, bet kaip šioje gausoje išsirinkti ko klausytis? Kai pasirinkimas toks didelis, sunkiau rasti kažką gero. Anksčiau buvo daug aiškiau, kur ieškoti populiariosios, kur alternatyvios, kur dar kitokios muzikos, o štai ilgas nardymas po katalogus gerokai sudėtingesnis procesas. Daug kas pasitenkina YouTube ar Spotify grojaraščiais, bet tikrai verta išbandyti papildomų įrankių. Prisijunkite prie last.fm bendruomenės. Čia sulauksite rekomendacijų, atsižvelgiant į tai, ko klausote dabar. Būtinai išbandykite ir musicroamer.com įrankį. Jame įrašius mėgiamo atlikėjo pavadinimą, gausite rekomendacijų medį, kurį galėsite auginti praktiškai iki begalybės.

_5-21

Žinoma, aistringiausi melomanai aklų rekomendacijų visai nenori. Jiems reikia tik kokybiškos ir išliekamąją vertę turinčios muzikos. Tokiu atveju išsirinkti padės įvairūs muzikiniai portalai. Jums tikrai nebūtina pradėti skaityti albumų apžvalgas. Užteks peržiūrėti best of sąrašus. Juos kiekvienų metų pabaigoje sudaro visi didieji muzikos portalai: Pitchfork, Rolling Stone, Paste, Spin, NME ir t.t. O jeigu tingite po juos landžioti, visada galite apsilankyti apžvalgų vertinimus agreguojančiuose Metacritic ar Rate Your Music. Juose labai paprastai išsiaiškinsite, kokie nauji albumai šiuo metu sulaukia daugiausiai kritikų ir klausytojų simpatijų.