Patarimai

Septyni Google triukai, padėsiantys rasti tai, ko reikia

2020-11-17

Google jau daugybę metų yra populiariausių pasaulyje internetinių tinklapių sąrašo viršuje ir net nepanašu, kad ruoštųsi kažkam užleisti savo poziciją. Šiuo paieškos įrankiu naudojasi beveik 90 proc. visų, turinčiųjų prieigą prie pasaulinio tinklo. Pats terminas „googlinti“ netgi sugebėjo tapti bendriniu žodžiu, patekusiu į prestižinius Oxford ir Merriam-Webster žodynus. Ieškoti informacijos Google taip paprasta, kad tai daryti gali kiekvienas be išankstinio pasiruošimo. Tačiau savo googlinimo įgūdžius galima pakelti į dar aukštesnį lygį. Žinodami šiuos septynis triukus, Google naudositės dar efektyviau ir produktyviau.

Tikslesnis Google filtravimas su pliuso ir minuso ženklais

Google paiešką šiek tiek apsunkinti gali su ieškomu raktažodžiu susijęs, tačiau jums visai nereikalingas kontekstas. Kitaip tariant, dvigubos žodžių reikšmės. Pavyzdžiui, paieškoje įvedus žodį „jaguar“ (liet. jaguaras), viršuje esanti informacija dažniau bus susijusi su automobilių prekės ženklu, o ne kačių šeimos žinduoliu. Taip nutiko dėl to, kad, skirtingai nei katės, Jaguar kompanija skiria dėmesio SEO subtilybėms. Šią problemą galima lengvai išspręsti naudojantis minuso ir pliuso ženklais. Paieškos laukelyje įrašykite ieškomą žodį, o jį papildykite pageidaujamu raktažodžiu su simboliu „+“ arba nepageidaujamu su ženklu „-“. Pavyzdžiui, jei paieškos laukelyje įrašysite „jaguar +cat“ arba „jaguar -car“, jums bus atrinkta tik informacija, susijusi su gyvūnu. Tiesa, rašydami lietuviškai, pritaikykite ir žodžio galūnę, pavyzdžiui: „salsa padažas -pomidorų“.

Citatų paiešką palengvins kabutės ir žvaigždutė

Kartais tenka ieškoti labai konkrečios citatos ar, pavyzdžiui, dainos teksto. Tokiu atveju paieškos frazę rašykite kabutėse. Taip rasite svetaines, kuriose šie žodžiai yra konkrečia tvarka. Tačiau ką daryti, jei prisimenate ne visus citatos žodžius? Tokiais atvejais verta pasinaudoti žvaigždutės simbolio gudrybe. Paieškos langelyje kabutėse įrašykite tuos žodžius, kuriuos žinote, o vietoje pamirštų įveskite „*“ ženklą.

Kaip surasti nebeveikiantį puslapį?

Kartais mums prisireikia informacijos iš puslapio, kuris arba yra laikinai nepasiekiamas, arba iš viso nebeveikia. Nieko tokio, Google gali surasti joje anksčiau buvusios informacijos kopiją. Tai padaryti paprasta. Paieškos laukelyje įrašykite ieškomos svetainės pavadinimą ir spauskite Enter. Prieš jūsų akis atsiras visi paieškos rezultatai. Iš jų išsirinkite vedantį į svetainę, tačiau spauskite ne jos pavadinimą, o po juo esančią nuorodą žaliu šriftu. Dešinėje išsiskleis parinkties juosta, kurioje rinkitės skiltį Cached. Iš karto po to pateksite į atskirą puslapį, kuriame ir bus rodoma vėliausia svetainės kopija.

Prekių paieška iš anksto nustatant kainą

Google labai dažnai naudojame, kai ieškome informacijos apie vieną ar kitą produktą: telefonus, išmaniuosius laikrodžius, ausines ar kompiuterius. Tiesa, įvedus raktinį žodį, pavyzdžiui, Samsung, ekrane pamatysite praktiškai visus įmanomus pasirinkimus, nors jus galbūt domina tik vidutinės klasės modeliai. Tokiu atveju susiaurinkite paiešką. Paieškos laukelyje tereikia įrašyti prekės kategoriją ar pavadinimą ir įterpti du taškus (..) tarp dviejų kainų. Pavyzdžiui, įvedus „Xiaomi 299..599“, paieškos rezultatuose bus rodomi tik Xiaomi telefonai, kurių kaina yra didesnė nei 299 Eur ir mažesnė nei 599 Eur.

Kaip naudotis Google laikmačiu

Internete laikas bėga labai greitai. Todėl pravartu čia neprarasti jo nuovokos. Tuo pačiu, laiko stebėjimas yra ir esminė Pomodoro technikos dalis. Taip vadinamas metodas, kai dirbama 25 minutes, o tada penkias ilsimasi. Tokiems sprintams labai praverčia laikmatis. Paieškos sistemoje įveskite frazę set a timer (liet. Nustatyti laikmatį) ir Google automatiškai atidarys patogų laikmačio įrankį.

Google orų prognozė

Google paieška gali atsakyti ir į daugybę kitų klausimų. Vienas paprastas triukas leis jums išsiaiškinti, koks oras tvyro už lango. Paieškos sistemoje įveskite frazes ,,What is the weather“ arba ,,Koks dabar oras“. Google identifikuos jūsų dabartinę vietą ir parodys oro sąlygas šioje vietovėje. Jeigu norite pasvajoti apie kelionę į užsienį, pridėkite dar ir papildomą žodį. Pavyzdžiui, „What is the weather in Sydney“.

Google gali virsti skaičiuotuvu

Kalkuliatoriai sėkmingai nyksta. Jie persikėlė į mūsų telefonus. Arba tiesiog į interneto naršyklę. Naršant prireikus ką nors suskaičiuoti, visai nebūtina ieškoti specialios skaičiuotuvo programėlės. Paieškos laukelyje įveskite norimą matematinį veiksmą, pavyzdžiui, „10+10“ ir spauskite Enter. Sistema automatiškai apskaičiuos rezultatą ir jį parodys skaičiuotuvo įrankyje, kuriame matysite visus skaičiavimui reikalingus mygtukus.