Gyvenimo būdas

Saugumo patarimai kiekvienam paspirtuko vairuotojui

2020 liepos 8

Metas pakalbėti apie paspirtuko vairuotojo etiketą ir saugų važiavimą. Klausiate, kodėl to reikia? Todėl, kad eismo dalyvių saugumas yra pačių eismo dalyvių atsakomybė, tad ir šiandien ir pasimokykime – ką turi žinoti ir daryti kiekvienas paspirtuko vairuotojas, kad kelionė tiek jam pačiam ir aplinkiniams būtų saugi. Štai 7 konkretūs patarimai jums – važiuojam!

 

Patarimas #1: veskitės paspirtuką per perėją

Kaskart privažiavę pėsčiųjų perėją, sustokite ir nulipkite nuo paspirtuko. Nė vienas vairuotojas nenori būti nustebintas staiga į kelią įlėkusio dviratininko ar paspirtukininko – taip bus saugiau jums, o vairuotojams ramiau.

Patarimas #2: pirmenybė pėstiesiems

Artėdami prie pėsčiojo ar didesnės minios, sulėtinkite ir lenkite pėsčiuosius saugiu atstumu – niekada nežinote, kada žmogus jūsų nepastebėjęs paeis į šalį ir susidurs su jumis. Prireikus tiesiog sustokite ir pasiveskite paspirtuką greta, o prireikus – Įspėkite pėsčiuosius skambteldami. 

Patarimas #3: saugokite save

Saugokite ne tik aplinkinius, bet ir patys save. Važiuodami šalikele tamsiuoju paros metu, nepamirškite įjungti paspirtuko žibintų, arba turėkite su savimi ryškiaspalvę, šviesą atspindinčią liemenę. Šalmas taip pat pravers – nelaimingo atsitikimo atveju apsaugos nuo galvos traumos.

Patarimas #4: pirmenybė dviračių takams

Šaligatviai visų pirma skirti pėstiesiems, tad gerbkite kitus eismo dalyvius ir šaligatviu važiuokite tik tada, kai nėra dviračių tako, juostos ar tinkamo kelkraščio. Be to, dviračių takas lygesnis nei šaligatvis, juo važiuojant neteks taip kratytis, todėl ir paspirtukas tarnaus ilgiau nei važiuojant nelygiais ar išdaužytais šaligatviais. Sulėtinkite prieš šaligatvio ar kelio nelygumą, ar bortelį – paspirtukas jums padėkos.

Patarimas #5: būkite mandagūs 

Turbūt ir patys puikiai žinote, kaip erzina tiesiog tako viduryje palikti nuomojami paspirtukai. Jei norite pokyčių, patys jais ir būkite – pasinaudoję nuomojamais paspirtukais, palikite juos toliau nuo pėsčiųjų tako, kad jie niekam netrukdytų praeiti.

Patarimas #6: nevažinėkite paspirtuku pastatuose

Vėlgi, prekybos centrai ir kitos vidaus erdvės yra skirtos pėstiesiems, tad ten paspirtuką veskitės arba sulankstykite ir neškite su savimi. Sulankstyti paspirtuką rekomenduoju ir tada, kai jūsų kelionę sudaro ir važiavimas viešuoju transportu. Taip paliksite vietos ir kitiems žmonėms.

Patarimas #7: pasirinkite tinkamą avalynę

Važinėkite su kokiais tik norite batais, bet užtikrinkite, jog tai uždaro tipo avalynė, o ne basutės ar aukštakulniai. Taip apsaugosite savo pėdas nuo galimų subraižymų, dulkių ar akmenukų smūgių. Taip pat nepalikite palaidų batraiščių, kad šie netyčia nebūtų įtraukti į ratus.