Technologijų / inovacijų naujienos

Samsung sukūrė naują „gyvybę“ – išmaniuosius avatarus

2020 vasario 25

Siekdami paversti mokslinę fantastiką realybe, Samsung padalinys STAR Labs sukūrė naujos kartos virtualius asistentus Neon, grįstus dirbtiniu intelektu. Tačiau kuo tai skiriasi nuo Google balso asistento, Amazon Alexa ar Apple Siri?

Primena Black Mirror scenarijų

Mokslinės fantastikos seriale Black Mirror, viename iš epizodų buvo pavaizduota, kad ateityje namus valdys iš mūsų pačių protų klonuoti ir į virtualią erdvę patalpinti asistentai. Samsung pavyko apsieiti be tokių gudrybių panaudojant tiesiog dirbtinį intelektą. Neon atrodo lyg gyvų žmonių vaizdo įrašai – nors tai tėra interaktyvūs, virtualūs avatarai. Kiekvienas asistentas turi savo kūno kalbą, balso toną ir padeda atsakyti į labai konkrečius klausimus – kasdienių finansų valdymą, sveikatingumo ar mitybos iššūkius ir panašiai. Tai kaip ir ta pati Siri, tik „ant steroidų“ – gerokai išmanesnė ir turinti žmogišką pavidalą ekrane.

Žmogiškos mašinos

Kol kas šios „būtybės“ tėra tik prototipas, iki plataus pritaikymo dar teks gerokai padirbėti. Besibaiminantiems apokaliptinio scenarijaus, kad tokios mašinos gali pralenkti žmones savo intelektiniais gebėjimais nerimauti nereikėtų. Tikimasi, kad tokie avatarai, besimokantys iš savo šeimininkų ir atsimenantys jų užklausas, galėtų būti žmogaus kompanionai, palengvinantys žmonių gyvenimą. Jie galėtų valdyti išmaniuosius daiktus namuose, iš esmės tapdami asmeniniais žmonių tarnais.

Šviesi ir įspūdinga ateitis

Šie avatarai galėtų būti prenumeruojami, pavyzdžiui, kaip asmeniniai treneriai turintiems nors kiek rimtesnių sportinių ar sveikatingumo ambicijų. Jie taip pat galėtų tarnauti oro uostuose ir iš ekranų bendraudami su keliautojais, padėti kelionių klausimais. Arba – dirbti orų pranešėjais vakaro žiniose. Galimybių daug, bet tendencija viena. Rodos, žinomų gyvybės rūšių sąrašą papildys nauja rūšis, kuri neišvengiamai sudarys simbiozę su žmonėmis ir taip padės žmonijai maksimaliai išnaudoti dirbtinio intelekto teikiamą potencialą. Ar norėtumėte tokio gyventojo savo telefone?