Inovacijos

Samsung pristatė sulankstomą telefoną. Kuo jis ypatingas ir ką ruošia kiti gamintojai?

2018-11-09

Prietaisą, vadinamą telefonu, mes naudojame dažniau nei bet kurį kitą, glostome jį ir žavimės jo inovatyvumu. Tačiau tai, ką telefonas daro, jau ilgokai nesikeičia. Jis tiesiog vis geriau atlieka savo funkcijas. Tačiau nieko revoliucingai naujo jis neišmoksta. Tai vis tas pats nuobodus stačiakampis, ribojamas savo fizinės formos. Tačiau lapkričio 7 d. Samsung susprogdino bombą, kuri galimai pradės grandininę reakciją. Jie pristatė savo lankstomą telefoną.
Tele2_IB_www_antraste_img_201811091Įvaizduokite telefoną, kuris gali laisvai keisti savo formą. Prietaisą, kurį galėtumėte be jokių pastangų ir baimių perlenkti, išlenkti, sulenkti, perlenkti ir t.t. Jis iš esmės pakeistų mūsų supratimą apie tai, ką gali telefonas. Su juo taptų nepalyginamai patogiau žiūrėti filmus, žaisti žaidimus, naršyti internete, dirbti.

Skamba labai patraukliai, bet tuo pačiu ir nelabai realiai, ar ne? Iš dalies taip yra todėl, kad telefoną iki šiol suvokiame kaip labai trapų daiktą, kuriam nukritus ant žemės skyla ekranai ir dūžta viltys. Patikėkite, inžinieriams dėl to irgi skauda galvą. Nepaisant to, jie nesiliauja ieškoti atsakymų. Galiausiai Samsung komandai kilo idėja: o jeigu ekranas paprasčiausiai neturėtų tradicinio, galinčio skilti stiklo?

Tele2_IB_www_antraste_img_201811092Apie lankstų korėjiečių gamintojo telefoną gandai sklido beveik dešimtmetį. Galiausiai, SDC 2018 renginio metu, aptemdintoje scenoje pirmą kartą parodytas JIS – Samsung Infinity Flex Display. Mes sakome JIS, nes šį prietaisą sunku vadinti telefonu. Tai gerokai daugiau. Sulenktas Infinity Flex Display tarnauja kaip telefonas, o išskleistas virsta planšete.

Prietaiso kūrėjai žada, kad didysis (7,3 colio įstrižainės) jo ekranas vaizdą atkurs 1536×2152 raiška, o taip pat leis vienu metu naudotis trimis aplikacijomis. Ką tai reiškia? Ko galime tikėtis iš tokio prietaiso? Kelių svarbių permainų. Visų pirma, gerokai išaugusio funkcionalumo. Lankstomas prietaisas leis daug patogiau ir efektyviau naudoti aplikacijas, todėl jų kūrėjams dar labiau atsiriš rankos. Sparčiau evoliucionuos ir kameros, mat nebeliks poreikio jas skirti į „pagrindines“ ir „priekines“.

Samsung teigia, kad Infinity Flex Display prekyboje tikrai pasirodys jau kitąmet. Projektą labai palaiko ir Google, kurie dirba kartu su telefono kūrėjais, siekdami, kad Android sistema jame veiktų nepriekaištingai. Iš paskos Samsung’ui sekti bando ir kiti gamintojai. Tiesa, taip toli dar nėra pažengęs nei vienas iš jų.

Tele2_IB_www_antraste_img_201811093

Ši kompanija pirmauja vieno svarbiausių komponentų – ekranų – srityje. LG gaminiai lankstosi ar net gali būtų susukami į cilindrą. Kitas žingsnis – tokio ekrano pritaikymas kuriant telefoną. Gamintojas jau patentavo telefono, kuris gali būti sulenkiamas perpus, koncepciją. Tiesa, labai sunku prognozuoti, kada jis galėtų išvysti dienos šviesą.

Tele2_IB_www_antraste_img_201811094

Kinų gigantas aktyviai dirba prie lankstomo telefono projekto. Tai patvirtino ir pats kompanijos vadovas. Šiemet internete taip pat pradėjo sklisti ir jo patento aplikacija. Įrenginys iš dalies primintų knygą. Dvi jos puses, sujungtas specialia jungtimi, būtų galima išskleisti, paverčiant telefoną planšete.

Tele2_IB_www_antraste_img_201811095

Suomiai tikisi, kad lankstus telefonas taps kompanijos išsigelbėjimu.Nokia telefono brėžiniai sufleruoja, kad naujasis telefonas primintų makiažo veidrodėlį. Jį sudarytų du ekranai, susiliejantys į vieną. Tiesa, industrijos ekspertai, pastebi, kad toks sprendimas būtų griozdiškas ir funkcionalumu bei patogumu nusileistų konkurentams.

Tele2_IB_www_antraste_img_201811096Apie savo planus Apple per daug garsiai nekalba. Tiesa, prieš gerą dešimtmetį nebuvo garsiai trimituojama ir apie iPhone pasirodymą. Įtarti, kad Apple kažką rezga, leidžia ir tai, kad JAV patentų biuras gavo kompanijos dokumentą, kuriame kalbama apie besilankstantį prietaisą. Vargu ar kas nors nustebtų, jeigu kitų metų rugsėjį Apple pristatytų kažką revoliucingo.

Pats patentas turi pavadinimą „Electronic Devices With Flexible Displays“ ir aprašo prietaisą „su lanksčiu ekranu, galinčiu susilenkti per savo ašį“. Dokumente taip pat nurodoma, kad technologija gali būti pritaikoma mobiliuosiuose telefonuose. Nors patente nori jokių vizualizacijų, vargu ar kas nors nustebtų, jeigu kitų metų rugsėjį „Apple“ pristatytų naują revoliucinį prietaisą.