Įrenginių apžvalgos

Samsung ir vėl stebina: Galaxy S20 serijos apžvalga

2020 vasario 11

Šįkart Inovacijų biuro akiratyje naujausi ir pažangiausi Samsung Galaxy S20 serijos flagmai. Tokių pasaulis dar nematė – galima drąsiai teigti, jog tai yra vieni laukiamiausių šių metų Android telefonų, kuriuose įdiegtos pažangiausios šiuo metu egzistuojančios technologijos. Žinoma, šiuos telefonus jau dabar galite užsisakyti iš Tele2 internetinės parduotuvės.

Dizaino ypatumai

Visi trys modeliai, neskaitant akivaizdaus dydžių skirtumo, savo išvaizda labai panašūs. Tad tai, ką šiuo klausimu pasakytume apie vieną S20 serijos modelį, galiotų ir visiems kitiems. Visų trijų modelių korpusų rėmeliai, ant kurio montuojami visi komponentai, pagaminti iš tvirto metalo lydinio, o ekraną ir nugarėlę dengia 6 kartos atsparusis Gorilla glass stiklas. Tiesa, nugarėlė dar gali būti padabinta pilka, juoda, žydra arba rožine spalva. Pirštų atspaudų skaitytuvas visuose telefonuose įrengtas po ekranu ir visi S20 serijos  modeliai yra atsparūs vandeniui – turi IP68 atsparumo sertifikatus.

Didžiausias dėmesys kameroms

Kamerų skirtumų tarp S20 ir S20+ modelių nedaug: visos trys galinės kameros identiškos, tik S20+ turi dar papildomą gelmės jutiklį. Tuo tarpu S20 Ultra kamerų atžvilgiu yra visiškai kitoks žvėris – su savo dviem broliais jį vienija tik plataus kampo, 12MP raiškos kamera – ji vienoda visiems trims modeliams. S20 ir S20+ pagrindinės kameros raiška siekia 12 MP, o kameros su tris kartus optiškai vaizdą artinančiu objektyvu – 64 MP. Galbūt 12 MP šiais laikais tai ir neatrodo daug, bet šių jutiklių pikseliai labai dideli, todėl tai leidžia išgauti labai detalų vaizdą ir tai puikiai pasireiškia fotografuojant prieblandoje: didesni pikseliai tiesiog jautresni šviesai.

O štai pagrindinė S20 Ultra kamera turi net 108MP raiškos jutiklį. Čia jutiklio pikseliai mažesni, tačiau sumanus algoritmas apjungia kelis pikselius į vieną ir taip gaunama itin detali nuotrauka bet kokiomis sąlygomis. Dirbtinio intelekto galimybės taip pat leidžia išnaudoti tiek daug pikselių kitiems tikslams: įmanoma skaitmeniškai priartinti vaizdą net iki 100 kartų! Galaxy S20 ir S20+ dirbtinio intelekto pagalba vaizdą priartinti gali 30 kartų. Tiesa, S20 Ultra teleobjektyvas gali be jokių nuostolių optiškai priartinti vaizdą iki 10 kartų.

Visų trijų modelių kamerų įprasto ir plataus kampo objektyvuose yra naudojama vaizdo stabilizavimo technologija. Tai reiškia, kad filmuojant ar fotografuojant toliau esantį vaizdą, arba darant tai prietemoje, vaizdas bus mažiau susiliejęs.

Šių telefonų kameros taip pat suteikia papildomų kūrybinių galimybių įvairiais filtrais ar vaizdo efektais: foną galima sulieti tiek filmuojant, tiek fotografuojant, yra naktinis režimas, papildytosios realybės režimas, leidžiantis sukurti virtualius eskizus nuotraukoje, super sulėtintas filmavimas ir pan.

Asmenukių kameros taip pat ne ką mažiau įspūdingos: S20 ir S20+ modeliuose jų raiška siekia 10 MP, o štai S20 Ultra – net 40 MP. Vaizdą gali įrašyti 4 raiška, yra ir vaizdo stabilizavimas, kuris veiks filmuojant FullHD raiška.

Neprilygstama galia

Visi modeliai turi identišką aštuonių branduolių Exynos 990 procesorių – šiuo metu pažangiausią, kokį tik siūlo Samsung. Jo galios pakaks bet kokiai įmanomai užduočiai – pavyzdžiui, redaguoti 8K raiška nufilmuotus vaizdus įrašus, kuriuos su jau įdiegta programine įranga galima sujungti į vieną klipą. Jei šie telefonai susitvarko su tokia užduotimi, galios pakaks ir daug resursų reikalaujantiems žaidimams ar vienu metu naudotis keliomis sunkiasvorėmis programėlėmis.

Sudie, Bixby Home

Perbraukę ekrane dešinėn pamatysime įdomų atnaujinimą: Bixby Home funkciją pakeitė Samsung Daily – tai informatyvių kortelių pavidalu sudėliota informacija iš jums patinkančių socialinių medijų, naujienų portalų ar kitų kanalų, kuriuos sekate. Visai panašiai kaip Google atrinktų naujienų srautas kituose Android telefonuose.

Įspūdingai ryškūs ekranai

Ekranai skiriasi tik savo dydžiu, visų jų technologijos ir savybės yra identiškos – Infinity-O formatas su asmenukių kamerai skirta skylute, WQHD+, arba, kitaip tariant, 2K+ raiška, įspūdingą ryškumą ir kontrastą suteikianti Dynamic AMOLED technologija ir net 120Hz ekrano atnaujinimo dažnis. Visa tai leidžia mėgautis vaizdiniu turiniu dar sklandžiau nei bet kada anksčiau.

Talpios baterijos

Visų modelių baterijos tiesiog žvėriškos ir jų talpa tik didėja kartu su telefono ekranu ir kamerų galia. S20 ir S20+ baterijų talpa atitinkamai siekia 4000 ir 4500 mAh ir abi palaiko greitąjį 25 W galios ir 15 W galios belaidį įkrovimą. O štai S20 Ultra baterija dar galingesnė – tiek įkrovimo sparta, kuri siekia 45W, tiek talpa – net 5000 mAh. Belaidžio įkrovimo galia Galaxy S20 Ultra modelyje tokia pati: 15 W. Visi modeliai palaiko energijos dalijimąsi belaidžiu būdu, todėl šie telefonai gali įkrauti vienas kitą ar kitus įrenginius, turinčius belaidžio įkrovimo funkciją, pavyzdžiui, naujas Galaxy Buds+ ausines. Jas irgi verta paminėti – atnaujintų ausinių baterijų talpa dabar gerokai padidinta, ausinės vienu įkrovimu gros 11 valandų, o kartu su dėkliuku energijos užteks iki 22 valandų. Kaip ir šie telefonai, jos irgi palaiko greitąjį įkrovimą – 3 minutės dėkliuke jas įkraus visai valandai naudojimo.

Taigi, šie naujausi Samsung Galaxy S20 serijos flagmanai yra nepaprastai galingi ir išskirtiniai, kol kas neturintys analogų. Įdomu, kokį atsaką pasiūlys kiti gamintojai, nes šiuos monstriškai galingus įrenginius aplenkti bus nepaprastai sunku. Rodos, Samsung metų pradžią pradeda kaip niekad gerai.

Visus šiuos įrenginius jau galite iš anksto užsakyti internetinėje parduotuvėje: www.tele2.lt