Išmanieji įrenginiai

Samsung ir Google suvienija jėgas: kaip atrodys naujos kartos išmanieji laikrodžiai?

2021-06-03

Kasmetinės Google I/O konferencijos metu skambių naujienų netrūko. Visgi viena ryškiausių, be jokios abejonės, derėtų laikyti žinią apie pokyčius išmaniųjų laikrodžių srityje. Kaip žinia, Google prieš pusantrų metų paskelbė apie kompanijos Fitbit įsigijimą. Jau tada pasidarė aišku, kad į šią sritį ruošiamasi investuoti gana daug laiko, energijos ir pinigų. Dabar aiškėja, ką Google sugalvojo. Technologijų gigantas paskelbė apie partnerystę su kitu milžinu – Samsung. Šios dvi kompanijos sujungs savo išmaniųjų laikrodžių operacines sistemas – Wear OS ir Tizen – į vieną, bent jau kol kas pavadintą tiesiog Wear. Toks žingsnis į išmaniųjų laikrodžių rinką turėtų atnešti daug pozityvių pokyčių. Kodėl taip svarbu, kad Google ir Samsung suvienija jėgas?

Wear laikrodžių greitis ir baterija

Google ir Samsung žada, kad naujoji jų išmaniųjų laikrodžių karta pasižymės greitesniu veikimu ir dar ilgaamžiškesne baterija. Bent jau per Google I/O prezentaciją tokie pažadai buvo dalijami net kelis kartus. Teigiama, kad Wear turėtų būti apie 30 proc. greitesnė nei dabartinės Wear OS ir Tizen versijos. Vartotojo sąsaja taip pat pasižymės elegantiškomis animacijomis ir ypač jautria reakcija. Gera naujiena ir ta, kad naujuosius išmaniuosius laikrodžius reikės rečiau krauti. Samsung ir Google technologijų sinergija leis daug geriau optimizuoti jų veikimą, todėl įvairūs jutikliai ir ekrano apšvietimo sistema reikalaus mažiau energijos. Google žada, kad net laikrodžius naudojant gana intensyviai (pavyzdžiui, visą dieną stebint širdies ritmą, o naktį – miegą), baterijoje esančios energijos turėtų užtekti bent dviem paroms. Aišku, kol kas visai tai – viso labo pažadai. Tačiau jų jau pakanka, kad kitų Samsung Galaxy Watch lauktumėme su nekantrumu.

Wear laikrodžių programėlės 

Google sprendimas skirti daugiau laiko ir resursų išmaniųjų laikrodžių ekosistemos kūrimui, ko gero, labiausiai patiks ne kam kitam, o įvairių programėlių kūrėjams. Artėjančios permainos jiems leis atsikratyti kelių svarbių migreną keliančių problemų.

Sklandžiau veikiančios programėlės

Programėlių kūrėjams galvos skausmą iki šiol kėlė tai, kad skirtingi išmaniųjų laikrodžių gamintojai naudojo ir savas operacines sistemas. Pavyzdžiui, ta pati Samsung turėjo savo Tizen, Garmin naudoja Garmin OS, Fitbit rastumėte Fitbit OS ir t. t. Visiškas nesusipratimas. Juk tai reiškia, kad, kurdami programėlę, jūs privalėtumėte vienu metu dirbti net prie kelių jos versijų. Dažnas atvejis, kai, tarkime, vienoje ekosistemoje ji veikia geriau nei kitoje. Be abejo, tokioje situacijoje labiausiai nukenčia galutiniai vartotojai. Google siekia į išmaniųjų laikrodžių rinką pagaliau įnešti daugiau nuoseklumo. Kuo daugiau gamintojų pasirinks naudoti Wear operacinę sistemą, tuo mažiau problemų patirs kūrėjai ir vartotojai. Akivaizdu, kad partnerystė su Samsung – tik pradžia. Google tikslas yra paversti Wear universaliu pasirinkimu, sukuriant vientisą ekosistemą. Savotišką Android atitikmenį išmaniųjų laikrodžių rinkoje. 

Wear programėlių veikimas

Google žada, kad jų pagalba programėlių kūrėjams toli gražu neapsiribos tik vientisos ekosistemos sukūrimu. Jiems kompanija suteiks brėžinius, eskizus, kaip maksimaliai gerai išnaudoti Wear potencialą. Tokie patarimai turėtų padėti geriau išnaudoti tokias funkcijas kaip Tiles, laikrodžio darbalaukiai ar aktyvumo jutikliai. Be to, tam tikri dalykai, kuriais dabar gali naudotis Samsung laikrodžių savininkai, persikels ir į Wear. Pavyzdžiui, su Spotify galėsite parsisiųsti muzikos ir klausytis jos net ir nebūdami prisijungę prie interneto. Tokią pačią galimybę turės YouTube Music naudotojai. Taip pat panašu, kad Wear turės specialią Google Maps versiją, veiksiančią, net jeigu su savimi neturėsite telefono. Kitaip tariant, Samsung ir Google žinių bei kompetencijų sujungimas pamažu turėtų suteikti vartotojams vis daugiau naujų galimybių. 

Fitbit vaidmuo Wear kūrimo procese

Google dar 2019 m. paskelbė perkanti Fitbit už nei daug, nei mažai – 2,1 mlrd. dolerių. Sandoris šių metų pradžioje buvo pagaliau pabaigtas. Google gali laisvai disponuoti visomis Fitbit sukauptomis žiniomis ir technologijomis. Tiesą sakant, tik paskelbus apie sandorį, buvo nemažai spekuliuojama, ką su savo pirkiniu Google darys. Tokie pirkimai technologijų pasaulyje paprastai vykdomi ne tam, kad būtų įsigyjama pati kompanija. Tikrasis interesas paprastai būna komanda ir jos turimos kompetencijos. Regis, pagaliau turime šiokius tokius atsakymus. Fitbit tokio pasisekimo sulaukė visų pirma dėl savo veiklos stebėsenos bei sveikatos duomenų rinkimo sugebėjimų. Šios žinios ir technologijos pamažu bus perkeltos į visą Wear ekosistemą. Taigi, pavyzdžiui, šiemet pasirodysiantys Samsung Galaxy Watch, ko gero, turės sprendimus, kurie iš tikrųjų buvo ištobulinti Fitbit inžinierių. Kita vertus, ateities Fitbit modeliai taip pat pereis prie Wear ir absorbuos funkcijas, kadaise sukurtas Samsung. 

Wear sistemos adaptacija

Taigi, akivaizdu, kad Google ambicijų ir ryžto netrūksta. Wear į išmaniųjų laikrodžių rinką neabejotinai įneš daug šviežių vėjų. Tačiau iššūkių dar laukia pakankamai daug. Pagrindinis iš jų – tai gamintojų įkalbėjimas prisijungti prie naujosios sistemos. Savo prezentacijos metu Google netgi pabrėžė, kad Wear jokiu būdu neketina būti skirta vien Fitbit ir Samsung. Prisijungti bus kviečiami visi gamintojai. Galime net neabejoti, kad šiuo metu jau deramasi tiek su Garmin, tiek su Withings, tiek su kitomis kompanijomis. Sunku prognozuoti, kaip derybos baigsis, tačiau, kaip matėme, Google tikrai turi ką pasiūlyti. Be to, kompanijos atstovai pažadėjo ir gana daug demokratiškumo: skirtingi gamintojai turės galimybę ant Wear papildomai uždėti unikalių štrichų ir taip išsaugoti išskirtinumą. Derybų rezultatų ilgai laukti tikriausiai nereikės. O ir pirmuosius Samsung Galaxy Watch su Wear, pademonstruosiančius, ką ši partnerystė iš tiesų gali, greičiausiai pamatysime jau šiemet.