Išmanieji įrenginiai

Pirmasis Lietuvoje: Samsung Galaxy Z Flip apžvalga

2020 vasario 28

Šis telefonas – tai bene laukiamiausia išmaniųjų telefonų naujovė nuo pirmojo iPhone laikų. Tai telefonas, kuris kišenėje gali būti dukart mažesnis negu vaizdas jo ekrane. Taip, tai Samsung Galaxy Z Flip – pirmasis Lietuvoje išmanusis įrenginys sulenkiamu ekranu. Ir jį jau dabar galima užsisakyti bet kuriame Tele2 salone ar internetu. O ar verta panorėti – dabar ir pažiūrėsime: Inovacijų biuro ekspertas Arnoldas Lukošius dalinasi savo įžvalgomis apie šį neįprastą išmanųjį įrenginį.

 

Kintantis pirmas įspūdis

Dažnai žmonės apie šį telefoną klausia: „Na, kaip jis?“. Po savaitės naudojimo galima atsakyti – labai gerai. Bet pirmas įspūdis nebuvo toks švelnus. Jo laukta su didžiausiomis viltimis, bet pavarčius rankose, gali kilti abejonių. Tačiau paturėjus jį ilgiau, tampa aišku – jis turi savų privalumų, ir netgi labai gerų.

Du beveik kvadratiniai stiklo luitai sujungti sumaniai pagamintu ir stabiliu vyriu. Ekraną juosia išsikišęs metalo rėmas – jis užtikrina, kad užvėrus neliks tarpų, o viršutinę ir apatinė ekrano dalys nesitrins viena į kitą. Apatinės briaunos kampuose pirštas jaučia dar statesnius atsikišimus – tai paminkštinimai, kad ekranas užsivertų švelniau. Piršto atspaudo jutiklis įrengtas ekrano briaunoje esančiame įjungimo mygtuke. Ausinių lizdo šis modelis neturi, apatinėje briaunoje įrengtas mono garsiakalbis.

Jei vis svarstote, kaip išvengta nelygumo ekrano sulinkimo vietoje, atsakymas paprastas – jis yra, tad ištiestas ekranas nebūna idealiai plokščias. Pridėkime keistus lyg varstomų spintos durelių sukabinimus ekrano rėmo vidury ir bus aišku, kodėl tos abejonės dėl jo tvirtumo galėjo kilti. Bet ekrano viduryje esantis nelygumas visiškai netrukdo, o tvirtas vyris garantuoja – telefonas surinktas patikimai.

 

Galia, prilygstanti flagmanams

Pirmiausia, tai vis dėlto brangus aukščiausios klasės telefonas. Aštuonių branduolių, net iki 2,96 GHz „Snapdragon 855“ procesorius, 8 GB RAM atmintinė, 256 GB vidinė atmintis – greičio ir universalumo čia per akis. Telefonas palaiko greitąjį ir belaidį įkrovimą bei belaidį energijos dalinimąsi. Baterija čia dėl akivaizdžių priežasčių mažesnė, tačiau 3300 mAh talpos dienai pakanka.

6,7 colių įstrižainės Full HD+ raiškos ekranas, kaip ir visų Samsung – tas pats itin kontrastingas Dynamic AMOLED. Tik kiek pailgintas. Nei akis nei pirštai jokių skirtumų ar kompromisų nepastebi. „Samsung“ ekraną apsaugojo keistu, itin plonu stiklu, tad nėra nei minkštumo, nei plonumo pojūčio, kurio galima baimintis. Sulenkimo vietoje liekantis griovelis juntamas, bet vėl gi – nei vaizdui, nei veiksmo ekrane valdymui netrukdo.

 

Kameros, kurios nenusileidžia geriausiems

Abi – įprasto ir itin plataus kampo – 12 MP galinės kameros turi optinį vaizdo stabilizavimą, gali filmuoti ir itin sulėtintai, ir ultra aukštos raiškos vaizdą 60 kadrų oer sekundę sparta, turi ir papildytos realybės funkcijas. Žodžiu, gali praktiškai viską ko ir tikimės iš „Samsung“ flagmanų. Asmenukių kamera irgi savo darbą atlieka, tačiau su šiuo telefonu jos jums taip dažnai nė neprireiks. Kodėl? Štai čia ir prasideda įdomybės – mat naudojantis greitai paaiškėja, kad susilenkiantis ekranas toli gražu nėra tik dar vienas egzotiškas triukas suvilioti prabangių naujovių mėgėjus. 

 

Susilenkiančio ekrano stebuklai

Pirma, akivaizdžiausia ir svarbiausia nauda – sulenktas telefonas pasidaro stulbinančiai mažas. Mes taip pripratome prie nuolat mus varžančių telefonų ekranų kuriuos dar ir reikia saugoti, netyčia nesuspausti, nesulenkti, kad nė nebesuprantame, kokią naštą sau užsikrovėme. Galaxy Z Flip mane nuo to išlaisvina.

Antra – fotografavimas. Ne veltui pasakėme, kad naudotis asmenukių kamera šiame telefone teks račiau. Z Flip turi du ekranus. Ir nors antrasis tik kiek didesnis nei 1 colio, jo dėka šis telefonas daro pačias geriausias asmenukes kokias tik galima įsivaizduoti. Nes save galima fotografuoti pagrindinėmis kameromis. Užvėrus dangtelį ir dukart paspaudus įjungimo mygtuką mažytis ekranas virsta miniatiūriniu kameros vaizdo ieškikliu, matote jame save, parodote kamerai savo delną ir po kelių sekundžių turite stulbinančios kokybės asmenukę galine kamera, kurios nereikėjo daryti aklai. Fantastiška idėja, dešimt balų visų influencerių vardu.

Trečia… Tas pats ekraniukas rodo laiką, perbraukus pirštu rodo programėlių, kurių pranešimus gavote ikonėles, kurias paspaudus – dalį gauto pranešimo teksto. Naudinga, nes padeda taip dažnai nelįsti į didįjį ekraną – taupo ir bateriją, ir laiką.

Ketvirta… Grįžkime prie fotografavimo.  Šiam telefonui nereikia stovo ar laikiklio. Kadangi sulenktas ekranas fiksuojasi bet kokiu kampu – kaip nešiojamo kompiuterio – pakaks telefoną padėti ant plokščio paviršiaus, sulenkti ekraną tiek, kad matytume pageidaujamą kadrą ir pirmyn. Pravers ir su šeima save fotografuojant, ir darant ilgo išlaikymo nuotraukas naktį, ir net vaizdo filmukus, kur patys norite suvaidinti. 

Penkta – jau minėjau nešiojamą kompiuterį. Taigi, dirbant šis telefonas gali virsti juo. Tik miniatiūriniu, tokiu nešiojamų kompiuterių kūdikėliu, Baby Yoda. Įjungi rašymo programėle ir renki tekstą pakreipęs ekraną norimu kampu. Gal ir ne itin praktiška, tačiau labai miela.

Šešta – sulenkiamas ekranas suteikia naują prasmę dviejų programėlių naudojimui vienu metu. Samsung tam netgi numatė specialų antrosios programėlės paleidimo įrankį – braukiame šiuo ekranėliu prie briaunos ir pasirenkame antrą programėlę. 90 laipsnių sulenktame ekrane dvi programėlės išsidėsto labai logiškai ir patogiai, jas lengva atskirti. Pavyzdžiui, apatinėje ekrano dalyje galima skaityti naujienas, o viršutinėje žiūrėti „Youtube“. 

Ir septinta beigi svarbiausia. Šis Z Flip suteikia nepakartojamą malonumą, kai perskaičius nemalonią žinutę, pažiūrėjus prastą video ar pralaimėjus žaidimą, galima tiesiog smagiai ir emocingai suvožti telefoną kaip knygą.

 

Kam jis patiks labiausiai?

Taigi, tai nėra telefonas, į kurį verta investuoti tam, kad sužvilgėtumėte prabangiame vakarėlyje. Bet šis kuklus įrenginys turi vieną unikalią ir nepakartojamą vertybę – jis leidžia prisiliesti prie ateities. Ateities, kurioje mažiau yra daugiau, kur telefonas virsta netikėtų naudingų funkcijų turinčiu kišeniniu transformeriu, o skilusių ekranų problema yra visiškai įveikta (skilti gali tik nugarėlė). Ir, taip, ateitis nėra pigi, galbūt kol kas net ne tobula, tačiau kas nori joje gyventi jau dabar turi tokią galimybę. Telefoną jau dabar galite užsisakyti Tele2 elektroninėje parduotuvėje.