Išmanieji įrenginiai

Samsung Galaxy Note 20 Ultra apžvalga

2020-08-14

Samsung Galaxy Note serijos telefonų modeliai visada pasauliui pristatydavo aukščiausio lygio ribinius technologinius sprendimus, kurie vėliau virto standartu. Šįkart apžvelgiame naujausią Galaxy Note šeimos narį – galingesnį iš dviejų pristatytų Galaxy Unpacked 2020 renginyje – Galaxy Note 20 Ultra

Galaxy Note 20 Ultra dizainas

Iš pirmo žvilgsnio naujasis Note 20 Ultra nuo praeitų metų Note 10 plus modelio nelabai ir skiriasi – tas pats stiklo stačiakampis tvirto metalo rėmu, taip pat simetriškai lenktos ekrano ir nugarėlės briaunos, tokia pati asmenukių kameros skylutė ekrano viršuje, per patį vidurį. Tik valdymo mygtukai persikėlė ant kitos, beje, patogesnės, briaunos ir pieštukas pasislinko į kitą šoną. Atsirado visiškai naujas ir labai ryškiai išsiskiriantis pagrindinių kamerų modulis. Griežtas stačiakampis su trimis didžiulėmis objektyvų akimis atrodo beveik brutaliai, tačiau tuo pat metu spinduliuoja pasitikėjimą.

Ypatingas Note 20 Ultra ekranas

Atskirai verta pakalbėti apie ekraną, nes tokio Samsung dar neturėjo. 6,9 colių, QHD + raiškos, antros kartos Dynamic AMOLED yra 25 proc. šviesesnis už praeitos kartos modelį. Tai bene ryškiausias bei šviesiausias ekranas kokį kada nors matėme išmaniuosiuose telefonuose. Be to, šis ekranas palaiko 120 Hz atsinaujinimo dažnį. Ir dar gi moka optimalų dažnį parinkti automatiškai – vykdant užduotis kurioms tai nesvarbu, ekrano dažnis sumažinamas ir taip taupoma baterija, o kai reikia tausoti akis ir reikalingas didelis vaizdo tikslumas – pavyzdžiui, žaidžiant žaidimus – ekranas atskleidžia visą 120 Hz švelnumą ir grožį. 

Negana to – šis ekranas geriausiai apsaugotas nuo sugadinimo. Galaxy Note 20 Ultra –  pirmasis pasaulyje telefonas, kurio ekraną saugo naujausios, septintos kartos Gorilla Glass Victus stiklas. Jis 25 proc. atsparesnis smūgiams ir, svarbiausia, net dukart atsparesnis braižymui nei Gorilla glass 6.

Note 20 Ultra galia ir atmintis

Kaip įprastą, nauji Note modeliai gavo pačius galingiausius procesorius, kokie šiuo metu egzistuoja. Europai, reiškia ir Lietuvai, kliuvo 8 branduolių Exynos 990, kurio du galios branduoliai pasiekia 2,73 GHz dažnį. Apie 400 tūkst. kartų galingesnis už pirmąjį Lietuvišką kompiuterį Rūta-110, kuriam, beje, sutalpinti reikėjo salės.

12 GB RAM atmintis ir 256 GB vidinė atmintis, kurią galima išplėsti microSD kortelės pagalba. Yra modelis ir su 512 GB vidine atmintimi. Galios čia tiek, kad sunku net sugalvoti, kas šiam telefonui galėtų tapti iššūkiu. Jis visiškai paruoštas ateičiai, palaiko greičiausią šeštos kartos WIFI AX ryšį ir turi 5G modemą, tad be problemų palaikys tiek įprastą, tiek milimetrinių bangų 5G ryšį.  

Talpi baterija su greituoju įkrovimu

Didelei galiai reikia didelės baterijos ir ji čia būtent tokia – 4500 mAh talpos. Vidutiniškai naudojant net tokios galios telefonui su tokiu ekranu jos pakanka praktiškai dviem paroms. Ir net jei norėsis viską filmuoti 8K raiška ir tuoj pat tą medžiagą siųsti internetu, vis tiek dieną temps be problemų.

Be to, didžiulė baterija gavo ir milžiniškos galios greitąjį įkrovimą. Pusvalandžiui palikite visiškai išsikrovusį telefoną ramybėje, prijungtą prie įkroviklio, ir jis jau rodys 50 proc. įkrovimą. Telefonas palaiko ir 15 W galios belaidį įkrovimą ir, kaip jau įprasta Samsung flagmanams, pats gali be laidų krauti kitus įrenginius.

Ką gali Note 20 Ultra kameros?

Nors mažai kas tikėjosi, Note 20 Ultra gavo ir S20 Ultra galines kameras, kurių pagrindinė turi net 108 MP raiškos jutiklį ir lazerinį autofokusavimą ir optinį stabilizavimą. Antroji – 12 MP kamera su prizminiu teleobjektyvu gali optiškai vaizdą artinti 5 kartus, trečioji – irgi 12 MP – ypač plataus kampo. 

Telefonas gali hibridiškai vaizdą priartinti iki 50 kartų ir keisti priartinimo lygį galima labai sklandžiai. Dirbtinis intelektas atpažįsta scenas ir optimizuoja kameros nustatymus, Bixby Vision kamerą paverčia vertėja, ženkliai pagerintas ir naktinio fotografavimo režimas. Asmenukių kamera viena, 10 MP raiškos, su f/2.2 objektyvu ir fazės aptikimo autofokusavimu, daranti plataus ir platesnio kampo asmenukes, bei galinti filmuoti 4K raiška.

Kameroje be jau įprasto portretinio, tiesioginio fokusavimo ar puikaus profesionalaus režimo (telefonas gali išsaugoti nuotraukas RAW formatu), atsirado ir nematyta funkcija „vienas fiksavimas“. Tai lyg patobulinta „judanti nuotrauka“. Pasirinkus jį, telefonas kelias sekundes fiksuos visą objektyvų matomą vaizdą ir po to pasiūlys jums pasirinkti iš, jo nuomone, geriausių galimų kadrų. Taip fotografuojantis galima maivytis, judėti, keisti pozas ir gausite tik didesnį įdomių rezultatų pasirinkimą.

Dar geresnės Note filmavimo galimybės

Filmuoti galinės Note 20 Ultra kameros gali net 8K raiška. Tačiau svarbiausia čia ne tai, o valdymo precizika, suteikianti šiam telefonui praktiškai profesionalios vaizdo kameros funkcionalumą. Priartinimo lygį galima keisti tiesiog filmavimo metu, o artinant vaizdą „priartinamas“ ir iš ten sklindantis garsas. Galima filmuoti sulėtintai iki 960 kadrų per sekundę, pagreitintai, filmuoti tiesioginio fokusavimo režime, kuomet vaizdas už filmuojamojo nugaros sulietas, tačiau tikri stebuklai prasideda pasirinkus profesionalaus filmavimo režimą.

Dabar visas valdymas jūsų rankose. Rankiniu būdų galima parinkti jautrumą, baltos spalvos balansą ir diafragmą. Dar įdomiau eksperimentuoti pasirinkus rankinį fokusavimą, bet didžiausiu siurprizu čia vėlgi virto garso įrašymo galimybės. Filmuojant galima rinkis, ar garsą įrašinės galiniai ar priekiniai, ar visi mikrofonai. Taigi, norint galima paryškinti filmuojamų žmonių balsus, o norint – savo komentarus. Negana to, garsą galima įrašinėti prijungtu USB mikrofonu ir net per susieto Bluetooth įrenginio mikrofoną. 

S pen rašiklio funkcijos

Dvigubai sutrumpėjusi lyginant su praeitu modeliu pieštuko reakcijos delsa. Piešimas bei rašymas dar labiau primena natūralų pieštuką – jokio užlaikymo tarp veiksmo ir rezultato. Pieštukas turi ir daugybę papildomų funkcijų, kaip, pavyzdžiui, pažymėjus tekstą ekrane, jis gali būti išverčiamas į kitą kalbą. Be jau matytų gestų perjungiant kameros režimus, pačias kameras ir fotografuojant – atsirado daugybė naujų. Paspaudus mygtuką ir mostelėjus į vieną ar kitą pusę, galima grįžti atgal ar į pradžią, o pavinguriavus – galima rašyti ekrane. Pieštuko gestų ir mygtuko funkcijos priklauso nuo tuo metu naudojamos programėlės, pavyzdžiui, grotuve galima valdyti garsumą ir dainų pasirinkimą.

Papildomos Note 20 Ultra funkcijos

Telefonas turi saugią erdvę vaikams, saugią dokumentų erdvę, dirbant programėle gautas skambutis gali būti rodomas ne visame lange, o mažyčiame langelyje, kuri galima stumdyti. Telefonas susisieja su Windows kompiuteriu patogesniam naudojimui, o Dex belaidis ryšys perkels telefono ekraną į modernų televizorių. Kamera išmatuos atstumą o Bixby Routes optimizuos telefoną reikiamoms užduotims reikiamu laiku. Ir taik keletas iš daugelio šio telefono funkcijų. 

Jei norite paties geriausio, universaliausio, labiausiai paruošto ateičiai telefono be jokių kompromisų, bet su fantastišku ekranu bei rašikliu – Samsung Galaxy Note 20 Ultra jau galite užsisakyti bet kuriame Tele2 salone arba internetu – Tele2.lt