Įrenginių apžvalgos

Samsung Galaxy Fold4 apžvalga: Kaip sulenkti telefoną pusiau?

2022-08-22

Panašu, kad jei ne Samsung, visus išmaniuosius telefonus pasaulyje galėtume skirstyti į flagmanus, kur gamintojai sudeda viską, kas geriausia, ir į likusius. Bet ši kompanija vis randa būdų, kaip kilstelėti, pasukti ar sulenkti net aukščiausią kartelę taip, kad prie flagmanų atsirastų ir superišskirtinių flagmanų klasė. Šiais metais ją vėl „sulenkė“ ir, išbandę jau ketvirtos kartos Samsung Galaxy Fold4, turime pripažinti – sulenkė taip sėkmingai, kad išlanksčius viduje galima pamatyti ateitį! Ir tai ne tušti žodžiai – pažiūrėkite patys.

Mėgstantiems greitį – straipsnis trumpai:

1. Samsung pristatė naujausią ir išskirtiniausią flagmaną sulenkiamu ekranu – Samsung Galaxy Fold4.
2. Samsung turi 2 pilnaverčius ekranus, 5 puikias kameras ir galingiausią procesorių Snapdragon 8+ Gen 1.
3. Išskirtinai šiam flagmanui sukurta operacinė sistema – Android 12L.
4. Galaxy Fold4 lyg kompiuteris – su juo dirbti ir pramogauti bus vienas malonumas.

Išskirtinis dizainas

Šiame telefone viskas liko taip pat, kaip ir pirmtake: 2 ekranai, kurių vienas pilnavertis, o kitas – neįtikėtinas bei trimis kryptimis veikiančios kameros. O štai patirti, koks jausmas delne laikyti būtent šių metų Galaxy Fold4 modelį, tikrai verta. Nes pokytis tiesiog milžiniškas!

Iš pirmo žvilgsnio matyti, kad bjaurusis ančiukas jau išaugo į gulbę. Atrodytų, tik šiek tiek plonesnis korpusas, šiek tiek siauresnis sulenkimo vyris, šiek tiek didesnis ir gracingiau su rėmu susiliejantis priekinis ekranas, vos juntamai mažesnis vidinio ekrano atitraukimas nuo rėmo, bet visa tai kartu sukuria visiškai naują estetinio pabaigtumo įspūdį.

Vieno ekrano būtų per mažai

6,2 colių įstrižainės, 120 Hz dažnio, Dynamic AMOLED 2x ekranas paplatėjo ir tapo ženkliai patogesnis. Jei prieš metus šį ekraną naudojome minimaliai – skambučiams, trumpam žinučių peržiūrėjimui, asmenukėms – bet kokią informaciją skaitėme ar naršėme tik atvertę vidinį, Galaxy Fold4 vėl pakeitė įpročius. Kadangi priekinis ekranas gerokai patogesnis, vis daugiau greitų reikalų galima sutvarkyti jame, vidinį atveriant tik kai reikia rimčiau panirti į darbus arba pramogas. O panirti, patikėkite, jis leidžia.

Beje, apie panirimą – IPX8 atsparumas vandeniui reiškia, kad telefonas išties gali pusvalandžiui niurktelėti į 1,5 metro gylį. 

Besilankstantis 7,6 colių įstrižainės stebuklas taip pat yra 120 Hz Dynamic AMOLED 2x. Atkuria aukštos dinaminės raiškos vaizdą HDR 10+ ir lyginant su praėjusių metų modeliu gali blykstelėti dar ryškiau – šviesumo pikas siekia 1200 nitų. Nors ekrano tvirtinimo medžiagos pakeistos, jokio pojūčių skirtumo braukiant pirštais nėra – stangrumu ir slidumu jis praktiškai nesiskiria dengto stiklu priekinio, nors yra vos minkštesnis. O norint naudotis rašikliu, reikės įsigyti specialiai skirtą lanksčiam ekranui.

Aišku, tuos, kurie niekada neturėjo įrenginio lanksčiu ekranu, labiausiai domina lenkimo linija. Ji yra, gal kiek mažiau pastebima, tačiau tiesa ta, kad pakanka pasinaudoti dieną ir nustoji ją matyti bei apie ją galvoti. Kai naudojiesi ekranu pagal paskirtį, lenkimo linija tampa nepastebima, o stabilus vyrio mechanizmas netrunka išsklaidyti bet kokias baimes dėl patikimumo.

Vidinė kamera, kaip ir prieš metus, įrengta po ekranu – toje vietoje tiesiog ekrano pikseliai kiek išretėja, kad praleistų šviesą. Šiais metais ji dar mažiau pastebima, o vaizdo kokybė labai nebloga. 4 MP lyg ir nedaug, tačiau ir naudosite ją dažniausiai vaizdo konferencijoms, tad daugiau nė neprireiks.

Kameros – jų net 5

Pagrindinė asmenukių kamera priekiniame ekrane savo darbą atlieka puikiai. 10 MP raiškos, dideliais 1,22 mikrometro taškais su giroskopo valdomu elektroniniu vaizdo stabilizavimu, galinti fiksuoti aukštos dinaminės raiškos vaizdą ir filmuoti 30 kps 4K raiška. Ji puikiai fiksuoja natūralias spalvas ir be jokių pastangų daro ryškias bei kontrastingas asmenukes. Tačiau visa tai nėra taip jau svarbu, nes šio telefono savininkams jos beveik neprireiks. Dviejų ekranų privalumas – asmenukėms galima pasitelkti pagrindines galines kameras, kurios sugeba gerokai daugiau. Ir Galaxy Fold 4 čia turi, kuo pasigirti.

Galiniame modulyje kameros yra trys – 12 MP raiškos itin plataus kampo, 10 MP raiškos telekamera su tris kartus optiškai artinančiu objektyvu, optiniu vaizdo stabilizavimu ir fazės aptikimo autofokusavimu, o labiausiai atnaujinta pagrindinė, dabar jau net 50 MP raiškos kamera. Aišku, ši taip pat turi optinį vaizdo stabilizavimą, dar tobulesnį ir greitesnį dvigubo taško fazės aptikimo autofokusavimą bei pakankamai šviesų objektyvą, kurio diafragma – f/1,8.

Taigi, dabar galinė kamera dar geriau veikia prietemoje, hibridiniu būdu vaizdą artina iki 30 kartų, palaiko aukštą dinaminę raišką HDR10+, filmuoti gali 60 kps 4K raiška ir net iki 960 kps HD raiška.

Visi Samsung kameros programėlės privalumai čia yra – nuo daugybės portretinio fotografavimo režimų, iki profesionalaus, sulėtinto ar režisieriaus vaizdo filmavimo – yra viskas, ką turi naujausi Samsung flagmanai.

Funkcionalumas lyg kompiuterio

Galaxy Fold4 sukasi galingiausias Snapdragon 8+ Gen 1 procesorius, yra 12 GB RAM, mažiausiai 256 GB vidinės atminties. O tikra atgaiva čia yra specialiai telefonui su išsilankstančiu ekranu pritaikyta operacinė sistema Android 12L. Ji leidžia išnaudoti ekrano privalumus taip, kad dirbti juo jau galima beveik kaip kompiuteriu.

Pirmiausia vis daugiau programėlių prisitaiko prie besilenkiančio ekrano ir tai išnaudoja. Antra – darbas vienu metu keliomis programėlėmis pakilo į kitą lygį. Atvertus, ekrano apačioje pasirodo programėlių valdymo juosta, kuri veikia taip pat, kaip kompiuteryje. Čia matome naujausias atidarytas svarbiausias programėles ir galime pasirinkti bet kurią iš viso sąrašo. Tokiu būdu ne tik patogu akimirksniu atverti tą, kurios reikia, bet ir kelias greta. Tereikia palietus ikonėlę vilkti ją ekranu ir numesti ten, kur norite. Taip ekrane matysime iki keturių programėlių – tris greta ir vieną iššokančiame lange. Labai patogu norint lyginti duomenis, rašant laišką pasitikrinti informaciją internete, perkelti nuotrauką, bendraujant vaizdo pokalbyje šalia atidaryti ir konspektus, perkelti duomenis iš vienos programos į kitą.

Mūsų verdiktas

Įgudus šis telefonas gali patogiai atlikti daugybę svarbiausių kompiuterio funkcijų – tai veikia ir jau tikrai pritaikoma praktiškai. Tad tiek aktyviai dirbantiems, tiek norintiems mobiliai pramogauti be kompromisų, bet su vaizdu, didesniu už kišenę, šis telefonas turi, ką pasiūlyti. O TELE2 turi ir gali pasiūlyti pati telefoną. Jei norite tapti ateities dalies savininkais ir naudotis juo dabartyje, jau šiandien galite užsisakyti Galaxy Fold4 artimiausiame TELE2 salone arba internetu – tele2.lt