Įrenginių apžvalgos

Samsung Galaxy A51 ir A71 apžvalga

2020 balandžio 24

Samsung pristatė du naujus telefonus, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip identiški dvyniai, lyg vienas kito veidrodiniai atspindžiai – Samsung Galaxy A51 ir A71 modelius. Tačiau kaip ir žmogiškieji dvyniai, jie turi šiokių tokių subtilių skirtumų. Šįkart apžvelkime juos ir sužinosite, ką gali šie pažangūs, vidutinės klasės telefonai.

Dizaino panašumai

Abu modeliai itin panašūs tarpusavyje. Kamerų gale tiek pat, abiejų ekranai turi skylutes asmenukių kameroms. Nors A71 vos didesnis ir vos keliais gramais sunkesnis. Abiejų modelių ekranus dengia vienodai tvirtas Gorilla Glass 3 kartos stiklas, tačiau nugarėlės, kaip ir rėmeliai, pagaminti iš plastiko. Tai nėra blogai, nes plastikas geriau atlaiko smūgius nei trapus stiklas.

Tokie pat ryškūs ekranai

Samsung Galaxy A51 ir A71 ekranai tarpusavyje skiriasi taip pat nežymiai, A71 įstrižainė siekia 6,7 colio, o A51 – 6,5. Taigi, didysis brolis turi vos keliais kvadratiniais centimetrais didesnio ploto ekraną. Kokybės prasme – abu modeliai turi Super AMOLED technologijos ekranus – tad abu vienodai gerai perteiks spalvas žiūrint filmą ir bus pakankamai ryškūs bandant skaityti tekstą saulei spiginant tiesiai į ekraną. Vaizdas aiškus, kontrastingas ir stulbinančiai geras. Tiesa, po abiejų modelių ekranais įrengti pirštų atspaudų skaitytuvai.

Pajėgios kameros

Kamerų moduliai šių telefonų nugarėlėse taip pat atrodo kaip identiški dvyniai: po tris kameras ir po vieną gelmės jutiklį. Tačiau pačios kameros čia šiek tiek skiriasi. A51 pagrindinė kamera yra 48 MP raiškos, o A71 modelyje – net 64 MP raiškos. Jei mėgstate naktinę fotografiją, pastaroji kamera jums pravers labiau, nes turi ir kiek didesnį jutiklį, bei šviesesnę diafragmą, tad fotografuojant prieblandoje, turėtų daryti šiek tiek geresnes nuotraukas nei A51 modelis.

Tačiau čia kamerų skirtumai ir baigiasi. Visa kita kaip du vandens lašai. Štai ypač plataus kampo, 12 MP kameros yra identiškos ir daro vienodai kokybiškas nuotraukas. Labai praverčia, kai norisi iš to paties apžvalgos taško aprėpti daugiau, todėl pasitarnaus, kai norėsite nufotografuoti įspūdingą peizažą kelionėje ar sutalpinti daugiau draugų šypsenų vakarėlio nuotraukoje.

Trečioji kamera abiejuose telefonuose kiek neįprasta. Tai dedikuota 5MP raiškos makro-kamera, kuri leidžia fotografuoti iš labai arti. Pagaliau mėgstantys fotografuoti smulkias detales, augalus, vabzdžius ar smulkias tekstūras galės išpildyti savo kūrybinę viziją.

Yra ir ketvirtoji kamera, tiksliau, 5MP raiškos vaizdo gelmės jutiklis – jis padeda išgauti pakankamai realistišką sulieto fono efektą. Asmenukių kameros taip pat identiškos – 32 MP raiškos, kamerų diafragmos pakankamai šviesios, o nuotraukos ar vaizdo įrašai išties geros kokybės.

Filmavimo galimybės

Beje, jei mėgstate filmuoti arba kaip tik, nemėgote dėl to, kad jūsų senu telefonu daryti vaizdo įrašai atrodė drebantys, tai šie abu telefonai jus maloniai nustebins – abu turi išmanųjį vaizdo stabilizavimą, todėl vaizdo įrašai atrodys daug geriau nei esate įpratę matyti. Jokio drebulio ir abu telefonai filmuoja net iki 4k raiška. Yra ir sulėtinto filmavimo galimybė.

Galia ir atmintis

Kalbant apie galią, abu telefonai šiek tiek skiriasi: nors abiejų procesoriai turi po aštuonis branduolius, A71 modelyje naudojama šiek tiek pažangesnė, 8 nanometrų technologija, vietoje dešimties. Galios nuotraukų ar vaizdo redagavimo programėlėms čia daugiau nei reikia, o žaidimams yra atskiras Game Booster režimas, kuris optimizuoja visus telefono išteklius geriausiai žaidimo patirčiai.

Ištvermingos baterijos

Baterijose taip pat esama skirtumų, bet nedidelių. A51 baterijos talpa įspūdinga – 4000 mAh, o A71 – net 4500 mAh. Daugiau nei reikia visai dienai intensyvaus naudojimo ar net dviems, jei naudosite įprastai. Kaip jau ir tapo įprasta – abu palaiko greitąjį įkrovimą, tik A71 jis gerokai galingesnis: 25W, o A51 – 15 W, tad baterija pasipildys kiek greičiau.

Tai kurį rinktis?

Štai tokie šie beveik identiški, tačiau subtilių skirtumų turintys Samsung Galaxy A51 ir A71. A51 rekomenduojame rinktis tiems, kas ieško kokybiško vidutinioko, kuris daro visko po truputį ir tai atlieka gerai – visą dieną atlaikanti baterija, pakankamai galingas procesorius ir puikias nuotraukas daranti kamera. O norintiems šiek tiek galingesnio varianto, su ištvermingesne baterija ir dar didesniu ekranu – A71 bus teisingas pasirinkimas. Abu modelius galite internetu – www.tele2.lt