Išmanieji įrenginiai

Iššūkis flagmanams: ką gali naujausia Samsung Galaxy A serija?

2021-03-26

Ko žmonės tikisi iš vidutinės klasės telefono? Matyt, gražių nuotraukų ir sklandaus veikimo. Juk būtų naivu tikėtis, kad ši telefonų klasė varžysis su flagmanais. Tai tarsi skirtingo lygio žaidėjai, tad rezultatas čia nulemtas iš anksto. Kaip sakoma, į vienus vartus: flagmanai – 10, vidutinės klasės telefonai – 0. Panašu, ši taisyklė galiojo iki tol, kol Samsung nepristatė naujausių aukštesnės vidutinės klasės telefonų – Samsung Galaxy A52 ir Samsung Galaxy A72.

Vidutinė telefonų klasė meta iššūkį flagmanams? Panašu, kad taip, todėl laikykitės – varžybos prasideda.

Solidi dizaino kalba

Iš išorės abu A klasės naujokai atrodo nepriekaištingai. Matinė nugarėlė ir apvalūs kampai – viskas aptaku, lyg sukurta vienu potėpiu. O ir galinių kamerų modulis įkomponuotas puikiai – įsilieja į nugarėlę, priduoda taip trokštamo solidumo. Nei Samsung Galaxy A52, nei Samsung Galaxy A72 nerasite jokių nereikalingų detalių: briaunose tik trys mygtukai, asmenukių kamera tiesiog ekrane, atspaudo jutiklis po ekranu. Solidus minimalizmas, modernios spalvos, atsparumas vandeniui ir dulkėms – tikros flagmano savybės. Ir čia A serija gauna pirmąjį tašką.

Ekrano ypatumai

Abu telefonai gali didžiuotis Super AMOLED Infinity-O FHD+ raiškos ekranais, kurie savo ryškumu ir spalvų tikrumu, atrodo, hipnotizuoja. Tačiau čia ekrano subtilybės tikrai nesibaigia. Šie telefonai gavo flagmanų lygio 90 Hz dažniu atsinaujinančius ekranus, kurie pasiekia net 800 nitų šviesumą. Ką tai reiškia? Vaizdo sklandumas ir puikus matymas bet kokio apšvietimo sąlygomis garantuotas. Tiesa, Samsung Galaxy A52 puikuojasi 6,5 colių įstrižainės ekranu, o Samsung Galaxy A72 jis – 6,7 colių. Ar duodame dar vieną tašką už tai, kad šie telefonai gavo flagmanų lygio ekranus? Duodame!

Galingumo tiek, kiek reikia

Judame toliau. Procesorius, baterija ir dar keli siurprizai. Abiejuose A klasės telefonuose rasime 8 branduolių Snapdragon 720G procesorius, 6 GB RAM ir 128 GB vidinės atminties. Nieko negali sakyti, solidu, tačiau čia flagmanai turi ženkliai didesnį pranašumą. Bet svarbu paminėti, kad optimali septintos klasės Snapdragon procesoriaus architektūra leidžia mėgautis pakankama galia ir tuo pačiu tausoti energiją. O jei kalbėsime apie atmintį, baimintis nebėra ko – ją puikiai pavyks išplėsti su papildoma micro SD kortele – kad ir iki 1 TB.

A serijos telefonams tenka tik nulenkti galvą – tiek A52, turintis 4500 mAh bateriją, tiek A72, kuriame buvo sutalpinta gigantiška 5000 mAh baterija, vienu įkrovimu veikia iki dviejų dienų. Ir nors telefonai nepalaiko belaidžio įkrovimo, greitasis 25 W įkrovimas yra. Duodame dar 2 taškus – už micro SD kortelę ir ilgą veikimo laiką.

Galantiška kamerų sistema

Samsung Galaxy A serija tarpusavyje turi be galo daug panašumų, tačiau esminiai skirtumai slypi čia – kamerų moduliuose. Bet pirmiausia apie panašumus. Abiejų modelių asmenukių kameros identiškos – įstatytos tiesiog ekrane, milžiniškos, net 32 MP raiškos. Neturi autofokusavimo, bet leidžia rinktis tarp platesnio ir siauresnio apžvalgos kampų. Abu telefonai turi 64 MP raiškos pagrindinę kamerą ir labai šviesų (F/1,8) objektyvą, 5 MP raiškos makro ir 12 MP ultra plataus kampo kameras. Čia panašumai ir baigiasi. Jei ketvirtoji A52 kamera yra tiesiog 5 MP raiškos gylio jutiklis geresniam tiesioginio ir portretinio fotografavimo efektui išgauti, tai A72 toje vietoje turi 8 MP kamerą su triskart optiškai vaizdą artinančiu teleobjektyvu. Savo parametrais kameros atrodo labai solidžiai, tačiau šiek tiek nusileidžia flagmanams – pavyzdžiui, maksimali filmavimo raiška yra 4K 30 kps, optinį stabilizavimą turi tik viena kamera.
Tiek A52, tiek A72 kameros programėlėje rasite visas funkcijas, kuriomis didžiuotis gali ir šiais metais pristatyta Samsung Galaxy S serija: vieno fiksavimo režimą, itin stabilų filmavimą, dirbtinio intelekto valdomą naktinį fotografavimą, papildytą realybę bei makro ir portreto fotografavimo režimus. Viskas veikia puikiai ir nuotraukos atrodo geriau, nei galėtumėte pagalvoti, todėl A serija užsidirba dar vieną tašką.

Spręsti lieka jums

Panašu, kad naujausia Samsung Galaxy A serija lipa ant kulnų flagmanams. Dar duodame tašką už ausinių lizdą, kurio nerasime nė viename flagmane ir tašką už žemesnę kainą. Stipriai žemesnę kainą.
Samsung Galaxy A52 ir Samsung Galaxy A72 yra universalūs, optimaliai galingi ir siūlantys viską, ką gali pasiūlyti šiuolaikinis išmanusis telefonas. Šie telefonai griauna nusistovėjusias taisykles – telefonų skirstymas į geresnius ir prastesnius jau paseno. Skirtingi telefonai atlieka skirtingas užduotis ir ši A serija su savosiomis susidoroja puikiai.
Skirtumų nedaug – A72 šiek tiek didesnis, turi didesnės talpos bateriją ir teleobjektyvą. A52 didžiausia stiprybė – mažesnė kaina. Tačiau kad ir kaip ten būtų, tiek Samsung Galaxy A52, tiek Samsung Galaxy A72 jau šiandien galite įsigyti tele2.lt, o pirmųjų dar laukia ir šaunios dovanos – Samsung Galaxy Buds+ ausinės.