Patarimai

Ryšio kokybė: nuo ko ji priklauso?

2017 gruodžio 21

rysys_ilgas.jpg
Kas lemia, kaip gerai girdėsime pašnekovą? Nuo ko priklauso, kaip greitai užsikraus interneto puslapiai mūsų telefone? Dažnas iš mūsų yra linkęs ryšio kokybę vertinti paprastai – jei telefono ekrano viršutiniame kampe matome 4 ar 5 padalas, iškart darome išvadą, kad ryšys bus geras.

Tačiau ne viskas matuojama „pagaliukų“ kiekiu. Štai keli veiksniai, kurie lemia ryšio gerumą: 

  • Mieste gali būti sudėtinga susikalbėti net su keliais „pagaliukais“, o užmiestyje gali pakakti ir vieno. Taip yra todėl, kad miestiečiai daugiau bendrauja – dėl daugybės atliekamų veiksmų kyla trukdžiai ir prastėja signalo kokybė.
  • Jei radijo bangos sklisdamos susiduria su trukdžiais – medžiais, pastatais ar pan., – ryšys silpsta. Todėl jei gyvenate miškingoje vietovėje, susikalbėti ar išsiųsti žinutę gali būti sunkiau. Naujos statybos pastatuose dažnai naudojamos medžiagos, kurios leidžia taupyti energiją, tačiau slopina radijo signalą.
  • Skirtingos ryšio technologijos lemia kitokį padengimą: už 2G ryšį spartesnis yra 3G ryšys, 3G ryšį lenkia 4G, o dabar populiarėja dar spartesnis 4G+ ir 4G++ ryšys.
  • Ryšio kokybei turi įtakos ir radijo bangų dažnis. Lietuvoje ryšys teikiamas keliais dažniais.  Žemesni sklinda toliau, tačiau duomenų perdavimais ne toks spartus. Aukštesni pasižymi didele duomenų perdavimo sparta, tačiau nesklinda taip sparčiai – todėl reikia, kad atstumas iki bazinės stoties nebūtų didelis.
  • Kuo operatoriaus tinklas tankesnis – t.y. kuo daugiau teritorijoje įrengta antenų, – tuo mobilusis internetas yra spartesnis.
  • Ryšio kokybė gali priklausyti ir nuo telefono – pvz., kai kurių telefonų priėmimo antenos yra kokybiškesnės ir jautresnės nei kitų. Dabar 95 proc. nuperkamų naujų telefonų – 4G tinklą palaikantys išmanieji, tačiau senesnių modelių telefonai gali nepalaikyti tokio spartaus ryšio. Anot Inovacijų Biuro eksperto, mobiliųjų įrenginių operacinių sistemų inžinieriaus Mindaugo Pečkio, telefono ryšio parodymus visada galima patikrinti TELE2 Telefonų priežiūros centre.
  • Telefono korpusas – dar vienas veiksnys, kuris ryšiui gali turėti įtakos: jei korpuse yra daugiau metalo, jis gali slopinti radijo signalą.
  • Neoriginalūs telefono dėklai kartais lemia tai, kad pokalbių metu trūkinėja balsas, telefonas netikėtai „pameta“ ryšį ir pan.  Tai dažniausiai nutinka tada, kai neoriginalus dėklas turi metalinių detalių. Todėl rekomenduojama naudoti tik originalius gamintojo siūlomus dėklus.

Verta paminėti, kad ryšio nesklandumai Lietuvoje yra vienas iš dalykų, kurie sprendžiami labai sparčiai: Lietuva pagal plotą nėra didelė šalis, todėl tinklo modernizavimo darbai čia vyksta greitai. Pvz., šiuo metu TELE2 4G ryšys pasiekiamas net 99 % Lietuvos teritorijos. Plečiamas ir 4G+ bei 4G++ bazinių stočių tinklas – jų skaičius jau perkopė 500. Tai sudaro beveik pusę visų operatoriaus šalyje turimų 4G tinklo stočių.

Greitesnį ryšį 4G+ ir 4G++ tinkluose užtikrina tai, kad operatorius 4G tinklą palaikantiems telefonams leidžia priimti duomenis ne iš vieno, o iš kelių šiame tinklo spektre veikiančių dažnio juostų (įprastas 4G vienu metu priima duomenis tik iš vienos dažnio juostos). Tai lemia, kad vartotojas siųsti ir priimti duomenis galės dvigubai ar net trigubai sparčiau.

Kyla klausimų dėl ryšio kokybės? Jus mielai pakonsultuos TELE2 Telefonų priežiūros centro specialistai: „Tele2 telefonų priežiūros centro“ pristatymas.

Žiūrėkite