Įrenginių apžvalgos

Reolink – stebėjimo kameros, kurioms nereikia jokių laidų

2022-02-02

Įsivaizduokite stebėjimo kameras, kurias galima įrengti visiškai bet kur, kurioms nereikia jokių laidų – nei interneto, nei elektros. Nereikia net belaidžio Wi-Fi tinklo, todėl veiks ir apie neprašytus svečius praneš net ten, kur nei elektros nei interneto kabeliai nepasiekia! Dar daugiau – gali veikti ir net savo energiją papildyti visiškai savarankiškai ir be jokio poveikio gamtai! Sunku patikėti, kad tokios egzistuoja, ar ne? Susipažinkite – Reolink Go 4G ir Reolink Go PT 4G!

Reolink kameroms nereikia jokių laidų, nes jos turi įrengtas talpias įkraunamas baterijas ir jungiasi prie mobiliojo 4G arba 3G tinklo. Reolink Go baterija yra 7800 mAh talpos, budėjimo režime tiek pakaks ir porai mėnesių, o Go PT kiek mažesnė – 6500 mAh. Visiška tiesa – jos energiją gali pasipildyti savarankiškai ir draugiškai gamtai – tereikia prijungti kameras prie Reolink saulės panelių ir jų įkrovimu pasirūpins saulė, o prijungimu prie mobiliojo ryšio – Tele2. Kiekvienai kamerai reikės atskiros aktyvuotos SIM kortelės. Ją reikia įstatyti į lizdą, perstumti jungiklį į įjungimo poziciją ir šiek tiek palaukti. Apie tai, kad prisijungė prie tinklo, kamera praneš pati. Šalia SIM yra ir microSD kortelės, kurioje kamera gali išsaugoti nufilmuotus vaizdus, lizdas.

Kameras susieti su telefonu visai paprasta. Įdiekite Reolink programėlę, įjunkite ją ir pasirinkę nuorodą „Susieti naują įrenginį“ (Add new device) telefono kamera nuskaitykite ant kameros korpuso esantį QR kodą. Lieka sukurti prisijungimo slaptažodį ir sugalvoti šiai kamerai pavadinimą. Paruošti kamerą darbui ir prijungti prie Tele2 tinklo tikrai paprasta. 

Reolink kameros komplektuojamos iškart su visomis montavimui būtinomis detalėmis. Rasite ne tik varžtus bei tvirtinimo elementus, leidžiančius prisukti jas prie sienų ar lubų, bet ir dirželį, kuriuo kamerą galima pritvirtinti prie medžio nedarant jam jokios žalos. Yra net maskuojantis kostiumas!

Reolink Go 4G kamera yra visiškai statiška, tad rodys tai, į ką nukreipsime ją montuodami. Tiesa, 110 laipsnių apžvalgos kampo objektyvas sumontavus rekomenduojamame 2–3 metrų aukštyje aprėps gana didelį regimą plotą. Reolink Go PT 4G kameros objektyvas yra 105 laipsnių, tačiau ji gali sukiotis, tad aprėps 355 laipsnių panoramą horizontaliai ir 140 laipsnių vertikaliai. Tai ir yra didžiausias šių kamerų skirtumas. 

Abi filmuoja Full HD raiška ir gali tai daryti praktiškai visiškoje tamsoje – šviečiant žvaigždėms vaizdą fiksuos 10 metrų atstumu, abi turi įrengtą pasyvų infraraudonųjų spindulių (PIR) judesio daviklį, tad gali automatiškai įjungti filmavimą ir nusiųsti įspėjimą į telefoną prie jos priartėjus šilumą spinduliuojančiam objektui. Būtent todėl kamerą geriau tvirtinti ten, kur nėra nuolatinio judėjimo. Vaizdą galima ne tik įrašyti į microSD kortelę, bet ir stebėti realiu laiku telefone. Go PT telefonu galima ir valdyti, be to, abi turi įrengtus mikrofonus ir garsiakalbius, tad ne tik galima girdėti, ką fiksuoja kamera, bet ir pabendrauti su kadre atsidūrusiu objektu. 

Taigi, kaip matote, visos žadėtosios savybės yra tikros – jokių laidų, jokio Wi-Fi, jokio elektros tinklo ir puikus vaizdas. Reolink pasirodė tikrai paprastai parengiamos darbui, valdomos ir montuojamos kameros, kurios puikiausiai tiks ir atokiai sodybai saugoti, ir gūdžiausios girios ar klampiausios pelkės gyvenimui stebėti.