Gyvenimo būdas

Pramoginiai puslapiai, padėsiantys vaikyti nuobodulį

2020 kovo 17

Kai prisireikia ilgas valandas (ar net dienas) tiesiog sėdėti namuose ir nieko neveikti, gali apnikti tikra neviltis. Psichologai netgi pastebi, kad nuobodulys dažnai pakenkia mūsų sveikatai. Negaudami jokios dvasinės stimuliacijos, žmonės labiau pasiduoda neigiamoms emocijoms, tad padidėja nemigos, nerimo sutrikimų ar netgi depresijos pavojus. Visa tai neabejotinai prisideda ir prie prastesnės fizinės savijautos. Kaip tuomet kovoti su nuoboduliu? Būdų daugybė. Tarp jų ir internetas. Jo platybėse pilna turinio, kuris ne tik padės laikui tekėti greičiau, bet tuo pačiu ir stimuliuos jūsų protą, pasakodamas ką nors įdomaus ar įtraukdamas į savotiškus galvosūkius. Pristatome kelis tinklapius, kuriuos verta aplankyti.

Protingesniam naršymui: Mix

Ko gero, ir jums tikrai yra nutikę taip, kad, benaršydami internete, viena akimi pamatėte kažką potencialiai įdomaus ir gal net pagalvojote, kad reiks tai patikrinti. Tačiau galop nutinka taip, kad dėmesį patraukia kažkas kitas. Taip dalykai ir pasimiršta. mix.com yra įrankis, kuris kaip tik ir sukurtas šiek tiek protingesniam naršymui. Su šiuo plėtiniu jūs atsidėsite į šoną sudominusius straipsnius, video, podkastus ir kitokį turinį. Visą šį gėrį vėliau rasite vienoje vietoje, o taip pat galėsite dalintis juo su draugais. Tačiau dar svarbiau tai, kad mix.com algoritmas nuolat mokosi ir teikia jums įvairias rekomendacijas, todėl pamatysite ir sužinosite dar daugiau. Ypatingą dėmesį siūlome atkreipti į vadinamąsias „redaktoriaus rekomendacijas“. Čia paprastai sutelpa tai, kas karščiausia ir šviežiausia visame internete.

Nuo memų iki meno: Bored Panda

Lietuvaičius Boredpanda.com šiame sąraše tiesiog būtina paminėti. Šis puslapis tarsi specialiai sukurtas ilgoms nuobodulio valandoms (tai skelbia ir pats jo pavadinimas). Boredpanda.com galima pavadinti internetiniu meno, dizaino ir tiesiog įdomių žurnalu. Kiekvieną dieną tinklapis publikuoja dešimtis humoristinių bei kūrybiškų pranešimų. Dalį jų kuria redakcija, bet didelė dalis – pačios skaitytojų bendruomenės indėlis. Kažką sau mielo, artimo ir įdomaus čia ras kiekvienas. Puslapyje gausu paties įvairiausio pobūdžio turinio: visko, pradedant visuomenės aktualijomis ir baigiant dizaino idėjomis ar istorijos įdomybėmis. Boredpanda.com gali girtis labai aktyvia bendruomene, tad kuo daugiau bendrausite su kitais puslapio lankytojais, tuo daugiau jo potencialo atrakinsite.

Diskusijų ir informacijos džiunglės: Reddit

Apie Reddit.com kažką bent viena ausimi yra girdėję praktiškai visi, turintys internetą. Šis puslapis dar vadinimas „interneto pirmuoju puslapiu“. Tokios pravardės jis nusipelnė dėl to, kad jame tarsi liko užsikonservavusi originalioji interneto dvasia. Reddit.com tęsia pirminę jo misiją – būti erdve, kurioje žmonės iš viso pasaulio galėtų laisvai bendrauti ir keistis informacija. Pripratimas prie šio tinklapio gal kiek užtrukti – čia paprasčiausiai tiek daug turinio, kad jame susigaudyti ne visada paprasta. Tačiau svarbiausią vieną esminį principą. Šis puslapis suskirstytas į daugybę atskirų temų – vadinamųjų „sub–reddit‘ų“. Tuo pačiu, šie dalinami į dar daugiau kategorijų. Tiesiog paieškos lange įrašykite dominančią temą ir įsitraukite į diskusijas. Reddit.com bendruomenė savo aktyvumu tiesiog neturi lygių, tad čia garantuotai gausite tiek informacijos, kad pamiršite, ką reiškia nuobodulys.

Tamsesnio humoro fanams: Failblog

Šiek tiek pasijuokti iš savo ar kitų nesėkmės – tikra humoro klasika. Failblog.com šitai daro jau daugybę metų, bet per visą savo veiklos istoriją visada sugebėdavo neperžengti patyčių ribos bei išlaikyti gerą skonį. Kaip apibūdinti tai, ką jūs rasite šitame tinklapyje? Labai trumpai tariant, jis visų pirma dedikuotas gyvenimo absurdui ir keistoms jo situacijoms. Čia suplaukia istorijos apie keistus nutikimus iš viso pasaulio. Failblog.com prisiskaitysite apie viską, pradedant juokingomis keršto istorijomis bei absurdiškomis buitinėmis nelaimėmis, ir baigiant keisčiausiais konfliktais socialiniuose tinkluose. Galų gale, jeigu tingulys visiškai jus užvaldys, galėsite ir pasinerti į memų jūrą.

Mėgstantiems absurdą: Awkward Family Photos

Šiuos du puslapius savotiškai sujungėme ne be priežasties. Jie labai giminingi savo keistumu ir absurdiško humoro pojūčiu. AwkwardFamilyPhotos.com – tai iš tiesų išskirtinis projektas. Žmonės čia siunčia keistas nuotraukas iš savo vaikystės ar paauglystės, dar pridėdami ir trumpą aprašymą, padėsiantį geriau suprasti padaryto kadro kontekstą. Kaip ir galima tikėtis, priežasčių pasijuokti čia pilna. Jus tikrai pakerės arba pasirinkti įvaizdžiai, arba keistos situacijos, arba nesupratimas, kodėl viena ar kita nuotrauka iš viso buvo padaryta. Turinys labai linksmas, bet tuo pačiu ir visiškai neįžeidžiantis, geraširdiškas.

Akliems tyrinėjimams: The Useless Web

Internetas – tai tikros džiunglės. Mes net sunkiai suvokiame, kiek daug turinio čia esama. Visą jį peržiūrėti paprasčiausiai fiziškai neįmanoma. Tiesą sakant, labai didelė tinklapių dalis yra pasmerkta niekada nebūti pamatyta. Internete esančios informacijos mastus tobulai iliustruoja šis skaičius: visų tinklapių peržiūrai reikėtų 23,8 mln. metų. Taip, perskaitėte teisingai. Tačiau, ką tai turi bendro su theuselessweb.com? Tai labai paprastas, bet tuo pačiu ir genialus tinklapis, kaip tik ir padėsiantis jums panaršyti po tą nežinomąją interneto dalį. Tiesiog paspauskite mygtuką ir būsite nukreipti į kokį nors keistą puslapį, kurį kažkas sukūrė vien todėl, kad galėjo. Panaršykite čia kokią valandą ir jums išsisklaidys visos abejonės dėl to, ar žmonijai netrūksta kūrybingumo.

Žinoma, tai tik mažytė dalis pramogų, kurias jums gali pasiūlyti internetas. Jeigu ten reguliariai dar nesilankote, būtinai patikrinkite tokius puslapius, kaip 9gag.com, 4chan.com, pinterest.com, buzzfeed.com ar mashable.com. Ir žinoma, reguliariai tikrinkite Inovacijų biurą.