Gyvenimo būdas

4 programėlės tėvams, padėsiančios apsaugoti vaikus internete

2018 vasario 7

Inovaciju_Biuras_4_programeles_tevams_padesiancios_apsaugoti_vaikus_internetemamos_ilgas.jpg

Naudojimasis internetu mažiesiems smalsuoliams neretai gali būti žalingas, todėl tėvams išties naudinga žinoti, kaip apsaugoti savo vaikus nuo galybės informacijos, kurią internetu jie gali lengvai pasiekti.

2017 metais atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau kaip 2 tūkst. 9–14 metų vaikų keturiose valstybėse (Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Švedijoje), atskleidė, jog vienas vaikas iš dešimties internete yra užkalbinamas nepažįstamų žmonių, kas trečias patiria patyčias ir net pusė apklaustųjų susiduria su smurto elementų turinčiu turiniu. Be to, didelė vaikų dalis įsitikinę, kad tėvai nė nenumano, ką šie veikia internete.

Taigi, kad tokių tyrimų duomenys daugiau nešiurpintų, tėvelių dėmesiui – keturi patarimai, padėsiantys apsaugoti vaiką bei jo išmanųjį telefoną.

1. „MamaBear“: saugumui internete ir gatvėje 

Inovaciju_Biuras_4_programeles_tevams_padesiancios_apsaugoti_vaikus_internetemama.jpg

Galvoje sukasi klausimai, ką, kur ir su kuo jūsų vaikas veikia? Galite jų išvengti apsaugodami mažylį nuo internete tykančių pavojų. Savo ir vaiko telefone įdiekite programėlę „MamaBear“, kuri leis matyti visų šeimos narių buvimo vietą ir gauti pranešimus, kai jie atvyksta / išvyksta iš pasirinktos vietos. Programėlė išsiskiria tuo, kad leidžia sekti ir vaiko veiklą socialiniuose tinkluose, tad žinosite, su kuo jūsų mažylis susirašinėja, kokias nuotraukas ir įrašus įkelia, gauna arba kokiuose įrašuose būna pažymėtas.

Atsisiųsti

 

Atsisiųsti

 

2. „Geozilla“: sprendimas išmaniesiems telefonams ir laikrodžiams

Inovaciju_Biuras_4_programeles_tevams_padesiancios_apsaugoti_vaikus_internetegodzilla.jpgIšsikrovęs vaiko telefonas – labai dažna ir nerimą kelianti problema. Nuotoliniu būdu šios bėdos išvengti turbūt nepavyks, tačiau su programėle „Geozilla“ galėsite stebėti, kokia yra vaiko telefono būsena. Be to, tiksliai matysite jo buvimo vietą ir apie tai gausite pranešimus. Naudodamiesi privačia susirašinėjimo erdve šeimos nariai galės saugiai bendrauti. Aplikacija puikiai veikia ir su išmaniaisiais laikrodžiais bei kitais prietaisais.

Atsisiųsti

 

Atsisiųsti

 

3. „OurPact“: interneto priegos kontrolė

Inovaciju_Biuras_4_programeles_tevams_padesiancios_apsaugoti_vaikus_interneteourpact.jpgMažieji dažnai laužo taisykles ir savo išmaniuoju telefonu, priešingai nei tėvų lengviau kontroliuojamu kompiuteriu, naudojasi taip, kaip tik nori. Į savo ir vaiko telefoną įdiegę aplikaciją „OurPact“ galėsite nuotoliniu būdu kontroliuoti vaiko naudojamas programėles ir interneto prieigą, o prireikus – net jas blokuoti. Aplikacijoje galima nustatyti, kiek laiko per dieną arba kokiu tam tikru dienos metu galima naudotis telefonu, tad būsite tikri, kad vaikas nežais telefonu pamokų metu. Be to, savo išmaniuoju bus galima bet kada suteikti didesnę arba mažesnę prieigą prie programėlių.

Atsisiųsti

 

Atsisiųsti

4. „Monster Messenger“: susirašinėjimo platforma vaikams

Inovaciju_Biuras_4_programeles_tevams_padesiancios_apsaugoti_vaikus_internetemonster.jpgVisiškai atriboti vaiką nuo socialinių tinklų šiame amžiuje būtų itin sudėtinga užduotis. Laimei, egzistuoja vaikiška susirašinėjimo platforma „Monster Messenger“, kuri puikiai tiks mokytis virtualaus bendravimo. Vaikams skirta aplikacija ne tik nuotaikingesnė, bet ir suteikia daugiau galimybių kontroliuoti. Programėlė yra saugi, nes be tėvų patvirtinimo negalima pridėti naujų kontaktų, tad vaikai bus apsaugoti nuo bendravimo su nepažįstamaisiais. Programėlėje taip pat yra įdiegta sistema prieš patyčias, kur galima pranešti apie netinkamai besielgiančius vartotojus arba paprasčiausiai juos užblokuoti.

Atsisiųsti

Atsisiųsti

 

 

Jeigu dar tik svarstote ar jau laikas vaikui  turėti išmanųjį, esame paruošę kelis patarimus į ką turėtumėte atsižvelgti prieš priimant sprendimą: „Mobilusis telefonas vaiko rankose: „taip“ir „ne“.

Skaitykite