Gyvenimo būdas

Populiariausios programėlės sportui: išsirinkite, kuri labiausiai tinka jums

2017-05-12

populiariausios-programeles-sportui-issirinkite-kuri-labiausiai-tinka-jums-long.jpgIškart norime įspėti – jokia išmanaus telefono programėlė už jus nesportuos, nepajus nuovargio, jokiai programėlei netrūks oro, ji nejaus dieglių šone, jai neskaudės raumenų, jai nereikės sutelkti valios, kad prisiverstų dar ir dar kartą perstatyti koją. Visgi sporto programėlė gali būti puikiai motyvuojanti draugė, neleidžiantis aptingti treneris, viską išmanantis patarėjas ir besirūpinantis, kad nepakenktume savo sveikatai, asmeninis gydytojas. Jei ir nepadės tapti maratono čempionu, tikrai išmokys geriau jaustis bėgiojant. Tokių programėlių daugybė, tad pamėginsime padėti išsirinkti, kuri tinkamiausia būtent jums.

Šiandien pristatome tik nemokamas, veikiančias tiek „Android“, tiek „iOS“ operacinėse sistemose programėles, skirtas bėgiojantiems, minantiems dviratį, išsiruošusiems į žygį pėsčiomis – visiems fizine veikla užsiimantiems entuziastams. Kodėl dabar? Nes kada gi daugiau?

Runkeeper 

Populiari tarp profesionalesnių bėgikų ir atletų programėlė. Pirmiausia todėl, kad naudodama telefono jutiklius ji itin tiksliai pateikia duomenis apie žingsnius, judėjimo tempo pokyčius bei įveiktą atstumą. Paprasta vartotojo sąsaja leidžia sekti savo progresą ir statistiką realiu laiku, išsaugo visą istoriją, leidžia keisti treniruočių tempą, pritaikant jį savo nuotaikai ar pasirengimo lygiui, taip pat siūlo specialius treniruočių planus besiruošiantiems 10 km, pusės ar viso maratono bėgimams.

Be to, programėlė įgalina iš anksto žemėlapyje susiplanuoti maršrutą, tad net jei nutarėte pabėgioti nepažįstamoje vietovėje, tiksliai žinosite, kokį atstumą reikės įveikti, ir tikrai nepasiklysite. Jei bėgate su ausinėmis, programėlė tiesiog balsu praneša, kiek įveikėte kilometrų, koks jūsų greitis, kiek sudeginote kalorijų ir t.t. Dar įdomiau, kad ji leidžia tuo pačiu metu klausytis mėgstamos muzikos (pvz., iš „iTunes“ bibliotekos) ir netgi priderina dainų ritmą prie jūsų bėgimo tempo.

„Runkeeper“ suderinamas su daugybe sporto apyrankių bei kitų įrenginių, kitomis sporto programėlėmis (pvz., „Zombies, Run“) bei „Apple“ ir „Android“ išmaniaisiais laikrodžiais. Didžiausias minusas – nemokama versija neturi visų galimų funkcijų ir nuolat įtikinėja įsigyti kurį nors mokamą papildymą. Jų kaina – nuo 72 centų iki 29 eurų.

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

Endomondo

Tai universali sporto programėlė, kuri skirta bėgikams, tačiau realiai gali pagelbėti užsiimant daugiau negu 40 įvairių sporto veiklų: bėgimu, važiavimu dviračiu, plaukimu baidarėmis ar tiesiog vaikštinėjant ir t.t. Tiesiog pasirenki, kuo dabar užsiimsi, nusistatai tikslą ir „Endomondo“ imasi trenerio vaidmens. Ji seka bei registruoja vidutinį greitį, kiek laiko kuria sporto rūšimi užsiėmėte ir kitus įprastus parametrus.

Programėlė suderinama su išmaniaisiais laikrodžiais ir susijungia su „Google Fit“ ir „MyFitnessPal“ paslaugomis, tad dar lengviau sekti informaciją apie save. Visgi labiausiai žavinti „Endomondo“ savybė – įdiegta socialinio bendravimo galimybė. Ji leidžia varžytis su savo draugais, matyti jų įveiktus maršrutus ir mėginti pagerinti aukščiausius jų rezultatus. Be to, galite dalintis savo pasiekimais socialiniuose tinkluose ir net tiesiogiai balsu bendrauti su tais, su kuriais varžotės.

Žodžiu, motyvavimas čia svarbiausia, todėl programėlė labiausiai tiks pradedantiesiems ir azartiškiems žmonėms. Kūrėjams reikėtų nebent šiek tiek pagerinti jos duomenų matavimo tikslumą.

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

Running for Weigh Loss 

Tai sporto programėlė, kuri turi planą. Specialiai tiems, kam trūksta valios nuosekliai vykdyti savo pasižadėjimą sportuoti ar lieknėti. Ji ne šiaip matuoja ir stebi jūsų pasiekimus, bet ir siūlo treniruočių planą, kurio laikydamiesi pasieksite užsibrėžto tikslo. Pavyzdžiui, per tris mėnesius numesti 10 kilogramų arba per du mėnesius pasirengti penkių kilometrų bėgimui. Čia įdiegtas virtualus treneris rekomenduoja, kaip geriau treniruotis ir skatina tęsti pradėtą darbą. Be to, programėlė siūlo ir pritaikytą treniruočių planui dietą.

Tiesa, ji skirta pradinukams ir entuziastams, norintiems greitai pasiekti numatyto rezultato, o patyrusiems sportininkas nelabai tiks, nes nėra galimybės praleisti numatytų treniruočių. Be to, naudoja daugoka energijos, tad ilgai veikdama greičiau iškrauna telefono akumuliatorių.

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

Runtastic 

Programėlė turi tiek daug funkcijų, kad sunku patikėti, jog tai įmanoma. Skirta užsiimantiems bet kokiu sportu atvirame ore. Ji ne tik seka visus svarbiausius duomenis (greitį, trukmę, atstumą, sudegintas kalorijas ir t.t.), tačiau įrašo ir papildomas svarbias detales: koks oras treniruočių metu, kokiu paviršiumi judėjote, kokia jūsų nuotaika bei širdies darbas, tad galite kur kas geriau suvokti, kaip vyksta jūsų progresas.

Pradinukai gali naudotis trenerio paslaugomis – programėlė balsu praneš, ar viską atliekate teisingai. Be to, galite savo treniruotę stebėti 3D režimu. Tiesa, tam reikia įsidiegti ir „Google Earth“ programėlę.

Be to, „Runtastik“ leidžia dalintis nuotraukomis iš savo maršruto ir gauti draugų paskatinimus bei pagyrimus, turi integruotą muzikos grotuvą, skelbia geriausių savaitės ar mėnesio sportininkų sąrašą ir net turi automatinę pauzės funkciją, kuri įsijungia nustojus judėti.

Programėlė suderinama su visais „Runtastic“ išmaniaisiais įrenginiais – kūrėjai siūlo ir svarstykles, ir apyrankes. Bazinė programėlės versija nemokama, o štai profesionali – gana brangi.

Labai panašias funkcijas turi ir daugiau gerų aktyviam sportui skirtų programėlių.

 

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

Sport Tracker

Kažkada sukurta specialiai „Nokia“ telefonams, dabar puikiai veikia visuose ir leidžia sekti, registruoti ir dalintis savo pasiekimais bei kurti asmeninį sporto dienoraštį.

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

Nike+ Run Club 

Verta būtų paminėti vien dėl to, kad yra „Apple“ laikrodžio modelis „Nike+“. Be to, tai universali programėlė ir pradedantiesiems, ir patyrusiems bėgikams, kuri ir duomenis teikia, ir muziką groja, ir dalintis pasiekimais su bendraminčiais padeda.

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

Strava

Tai programėlė rimtiems bėgikams, kurie nori varžytis, priimti iššūkius ir siekti naujų rekordų. Jei kas nors bėgo tuo maršrutu, kurį pasirinkote jūs, programėlė iškart parodys jų laiką, gali atskirai rodyti bet kurią maršruto atkarpą, lygina kiekvieną jūsų parametrą su kitų pasiekimais ir su buvusiais jūsų bėgimais.

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

Negalime užmiršti ir Google Fit bei Apple Health platformų, kurios tenkins daugelio sportuojančių poreikius. Telefonų gamintojai „Samsung“ ar „Huawei“ taip pat diegia savo sukurtas programėles, kurios puikiai veikia jų įrenginiuose.

RockMyRun 

Pabaigai pristatysime porą netradicinių programėlių, kurios sportuoti padeda kiek kitaip. Štai ši tiesiog groja muziką. Programėlė siūlo specialiai treniruotėms didžėjų sukurtus dainų rinkinius, kuriuos galima pasirinkti pagal tempą, taip pritaikant prie būtent tos treniruotės ritmo. Labai patogu – galima neprarasti tempo ir nereikia prasukinėti netinkančių jums dainų. Beje, norintys praleisti dainą gali tai padaryti. Vienintelė bėda, kad nemokama versija nesiūlo didelio muzikos pasirinkimo, o norintys pilno funkcionalumo turės susimokėti. Užtat čia galima rasti per 1000 sportui skirtų internetinių radijo stočių.

 

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

Zombies, Run!

Norintys kuo didesnės motyvacijos bėgimui turėtų įsidiegti šią programėlę. Tuomet bėgsite ne bet kur, ne bet kokią distanciją, o nuo labai konkrečių zombių. Ir netgi galėsite vykdyti kokią nors misiją.

Puiki idėja sportuoti žaidžiant – ausinėse girdite įspėjimus, vis artėjantį zombių riaumojimą, o per įsivaizduojamą radiją gaunate įsakymus, ką dabar reikia padaryti. Programėlė visa tai susieja su realia jūsų buvimo vieta, tad į gatvę bėgti nelieps, o palakstyti privers. Be to, ji gali būti siejama su „rimtomis“ sporto programėlėmis.

Šiam kartui tiek. Tiesa, neužmirškime ir išmaniųjų laikrodžių ar sporto apyrankių. Šie įrenginiai tiesiog nepamainomi norintiems gauti dar tikslesnius duomenis, dar geriau matyti savo treniruočių rezultatus, tiksliai sekti pulsą ir neieškoti telefono bėgimo metu gavus žinutę.

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

Už Google Play įsigytas programėles galima atsiskaityti kartu su Tele2 sąskaita. Taip paprasta dar nebuvo!