Patarimai

Programėlės, kurios turėtų atsirasti besimokančiųjų telefonuose

2021 6 rugsėjo

Išmanusis telefonas mokiniams trukdo ar kaip tik padeda? Šis paprastas klausimas sukelia gerokai daugiau diskusijų, nei galėtumėme pamanyti. Daugybė žmonių išmaniuosius prietaisus mato kaip blaškantį faktorių, ir tokios jų nuomonės gali būti praktiškai neįmanoma pakeisti. Nejaugi ji tokia pagrįsta? Kaip ir daugeliu atvejų, mums nederėtų dirbtinai paprastinti ar absoliutinti. Išmanusis telefonas – tai viso labo įrankis. Mes patys apsisprendžiame, kaip ir kam jį naudoti. Jeigu jį naudosime vien TikTok‘ui ar Instagram‘ui, telefonas iš tikrųjų taps trukdžiu. Tačiau lygiai taip pat gausu ir programėlių, kurios kaip tik gali padėti mokiniui susikaupti, prisiminti bei vykdyti užduotis. Kurios iš jų galėtų atsidurti ir jūsų vaikų telefonuose?

Idealus pasirinkimas studentams – Todoist

Todoist – tai vienas populiariausių ir geriausių užduočių planavimo įrankių pasaulyje. Jis puikiai tinka ir kasdienybę palengvina tiek aukščiausio lygio vadovams, tiek savo laiką planuoti dar tik besimokantiems studentams. Didžiausias Todoist privalumas – itin intuityvi vartotojo sąsaja. Naviguoti po programėlę ypač paprasta. Vos per kelias minutes perprasite, kaip be jokio streso susidėlioti savo darbų grafiką, susižymėti datas, iki kurių reikia atlikti vieną ar kitą užduotį, pasižymėti, kada laukia svarbus seminaras ar testas ir pan. Kai užduotį atliksite, teliks ją pažymėti varnele. Todoist naudoja kanban metodiką. Ji dar penktajame dešimtmetyje buvo sukurta Toyotos ir yra skirta patogesniam bei efektyvesniam užduočių grupavimui, ir tiks tiek pavienių darbų, tiek tęstinių projektų priežiūrai. Galų gale, Todoist labai palengvina ir bendradarbiavimą su kitais žmonėmis. Užduočių sąrašais itin paprasta dalintis, jie automatiškai sinchronizuojami, tad visi visada žinosite, kas jau padaryta, ir ko imtis toliau. Programėlė netgi stebi jūsų produktyvumo tendencijas – aiškiai matysite, kada nuveikiate daugiausiai, o kada esate labiausiai linkę atidėlioti užduotis.

Geriems įpročiams kurti – Habitica

Būkime atviri ir sąžiningi patys su savimi – kokie praktiški jie bebūtų, paprasti to-do sąrašai mokinius motyvuoja gana prastai. Jie juk nuobodoki. Ypač jeigu palyginsime juos su dėmesio nuolat reikalaujančiais socialiniais tinklais. Habitica išsiskiria tuo, kad tą pačią funkciją atlieka naudodama daugybę žaidybinių elementų, labiau įtraukiančių vartotojus, o į užduočių atlikimo procesą įnešančių daug daugiau dinamikos ir smagumo. Programėlės vartotojo sąsajoje jus reprezentuoja avataras, atrodantis taip, lyg būtų nužengęs tiesiai iš RPG žaidimo. Kiekviena laiku atlikta užduotis padės jūsų herojui kaupti patirties taškus ir kelti savo lygį. Ir atvirkščiai. Jeigu vėluosite, veikėjas taškų praras. Habitica taip pat leidžia draugams susiburti į komandas ir taip augti kartu. Tokia paprasta, bet efektyvi mechanika labai padeda atrasti vidinės motyvacijos. Savo progresą stebėti ir produktyvumo įpročius ugdytis bus kaip niekada paprasta. 

Geriausias pagalbininkas vaikams – Kids ToDo List

Kuo anksčiau vaikas pradės ugdyti savo laiko valdymo įgūdžius, tuo geresnių rezultatų pasieks suaugęs. Todėl produktyvumo programėlė turėtų atsirasti jau pirmajame vaiko telefone. Čia nėra geresnio pasirinkimo už Kids ToDo List. Ji ir sukurta galvojant apie pačius mažiausius, dar tik visai neseniai pradėjusius eiti į mokyklą. Programėlė išskirtinė tuo, kad jos vartotojo sąsaja sudėliota specialiai tokio amžiaus vaikams, kuriems dar lengviau ir patogiau mąstyti vaizdais, o ne žodžiais. Kids ToDo List naudoja vaizdo kortelių mechanizmą. Vaikas mato visą pluoštą kortelių, vaizduojančių dažniausiai pasitaikančias užduotis: dantų valymąsi, kambario tvarkymąsi, namų darbų ruošą ir t. t. Tėvai prie kiekvienos tokios kortelės gali pridėti ir garsinį įrašą, išsamiau paaiškinantį užduotį. O ją atlikus, vaikui užteks tiesiog paspausti žvaigždučių ikonėlę ir atsiimti savo virtualų prizą. Kids ToDo List – tai smagus ir interaktyvus būdas mokytis naudingų kasdienių įpročių. 

Padėsianti prioritetizuoti – Memorigi

Kodėl žmonės prokrastinuoja ir nedaro to, ką turėtų daryti? Paaiškinimas gana paprastas: jie tiesiog nežino, nuo ko pradėti. O kai taip nutinka, užduotys pamažu kaupiasi, ir susiprasti, nuo ko pradėti, pasidaro dar sunkiau. Kitaip tariant, susiformuoja užburtas ratas, iš kurio ištrūkti darosi vis sunkiau. Memorigi skirta šios problemos šaknims rauti. Tai ir to-do sąrašas ir planavimo įrankis, efektyviai padėsiantis racionaliai paskirstyti savo laiką ir pastangas. Pradėdami naudotis programėle, iš pradžių susidėliosite svarbiausių užduočių sąrašą, taip pat priminimus apie būsimas paskaitas, projektus bei rašto darbus. Tuomet Memorigi paprašys jūsų tikslus ir užduotis prioritetizuoti – išskirti tas, kurias reikia atlikti per savaitę, mėnesį ar semestrą. Gavęs šią informaciją, įrankis jas išskaido. Atsidarę skiltį My Day matysite tik tas užduotis, kurias reikia padaryti šiandien. Tokia paprasta mechanika užtikrina, kad niekada nejausite, jog visko tiesiog per daug. Be to, Memorigi labai spalvinga, pasižyminti ypač patogia vartotojo sąsaja, tad užduotis tvarkyti bus ypač paprasta. Įrankis taip pat automatiškai sinchronizuojamas debesyje, tad užduočių sąrašą pasieksite iš bet kokio prietaiso. 

Daugiau niekada nieko nepamirškite su Remember the Milk

Viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, dėl kurių mokiniai ar studentai pasimeta savo užduotyse – paprasčiausias gyvenimiškas chaosas. Su juo susitvarkyti ne visada pavyksta ir vidutinio amžiaus žmonėms. Ką jau kalbėti apie dar tik besimokančius tai daryti jaunuolius. Remember the Milk – įrankis, padėsiantis į gyvenimą įnešti šiek tiek daugiau tvarkos. Jis ypač pravers pirmo kurso studentams, dar tik pradedantiems savo savarankiškus gyvenimus. Programėlė leidžia labai paprastai susidėlioti to-do sąrašus. Čia sutilps ir mokslui skirtos užduotys, ir namų ruošos darbai, ir kitokie priminimai. Viskas pateikiama viename dideliame sąraše. Kurti galima ir bendrus užduočių sąrašus – tokia funkcija itin patiks šviežiai iškeptiems kambariokams. Galų gale, Remember the Milk labai lengva sinchronizuoti su kitais įrankiais: socialiniais tinklais, el. paštu, kalendoriumi ir t. t. Priminimus apie užduotis gausite į visas šias platformas, tad galėsite būti tikri, jog nieko nepamiršite.