Patarimai

Programėlės, kurios Kalėdas pavers dar kalėdiškesnėmis

2021-11-18

Kalėdos – vienos iš nedaugelio dienų metuose, kai prietaisams skiriame mažiau laiko, o pirmenybę teikiame gyvam bendravimui. Kitaip tariant, geras tonas diktuoja, kad per didžiąsias metų šventes nuo šiuolaikinių technologijų reikėtų bėgti, ar bent jau atsiriboti. Tačiau ar tikrai viskas turi būti taip griežta ir vienpusiška? Ne veltui visada reikėtų atsiminti vieną paprastą taisyklę: technologijos tėra įrankis, kuris savaime nei trukdo, nei padeda. Viskas priklauso nuo to, kaip jį naudosime. Išmanusis telefonas ir jame esančios programėlės per šventes gali mus ne blaškyti, o kaip tik padėti organizuojant, planuojant ir pramogaujant. Pristatome kelis įrankius, kurie padės Kalėdas paversti dar kalėdiškesnėmis. 

Skaičiuokite dienas iki Kalėdų – Christmas Countdown

Kalėdos oficialiai švenčiamos gruodžio 25 ir 26 dienomis, bet iš tikrųjų šventinis jausmas aplanko gerokai anksčiau. Tiesą sakant, visą gruodį juk apie jas galvojame, joms ruošiamės ir nekantriai laukiame. Geriausias įrodymas – Advento kalendorius. Tai kiekvienas metais populiarėjantis šventinis atributas, skirtas tam, kad skaičiuoti dienas iki Kalėdų būtų lengviau, įdomiau ir linksmiau. Paprastai Advento kalendorių įsivaizduojame kaip fizinį daiktą. Tačiau jeigu nemėgstate jų kaupti, egzistuoja puiki alternatyva programėlės pavidalu – Christmas Countdown. Įsirašę ją, telefono ekrane matysite, kiek dienų, valandų, minučių ir netgi sekundžių liko iki švenčių. Kiekvieną dieną jūsų laukia ir mažytė virtuali dovanėlė: naujas šventinis darbalaukio fonas, įdomus šventinis faktas ar nuorodą į smagią šventinę dainą. Jeigu labai nekantraujate, kada pagaliau ateis tos šventės, su Christmas Countdown tikrai laukti bus šiek tiek lengviau. 

Slaptojo Kalėdų senelio žaidimas – Secret Santa 22

Ko gero, žaidimą Secret Santa (Slaptasis Kalėdų senelis) žino praktiškai kiekvienas. Daugybei bendradarbių, bendramokslių ir tiesiog draugų kompanijų jis jau spėjo tapti tradicija. Priminti šio žaidimo taisyklių nėra reikalo, bet vis tiek tai padarysime: visų žaidimo narių vardai surašomi ant lapelių, šie sumetami į vieną krūvą, o tada burtų kelių traukiame vieną žmogų, kuriam dovanosime dovaną (arba dovanas). Secret Santa 22 šio žaidimo idėją perkelia į telefoną. Taip viskas ne tik tampa gerokai paprasčiau, bet ir palengvinami organizaciniai iššūkiai. Tarkime, rankiniu būdu traukiant lapelius praktiškai visada atsiras nepatenkintų burtų rezultatais ar manančių, kad jie buvo kaip nors sufabrikuoti. Secret Santa 22 šią ir daugybę kitų problemų labai paprastai išsprendžia – dovanų gavėjai ir dovanotojai sugrupuojami visiškai atsitiktinai. Savo paskyroje taip pat galėsite sukurti daugybę tokių grupelių (pavyzdžiui, vieną darbui, kitą draugų kompanijai ir pan.), todėl niekada nepasimesite ir nepamiršite, ką ir kada turite apdovanoti. Pasiruoškite žaisti Secret Santa be jokio streso.

Kalėdinių dovanų sąrašas be rūpesčių – Christmas Gift List

Kalėdos – dovanų metas. Nuobodu, banalu ir tūkstantį kartų girdėta? Gal ir taip. Tačiau vis tiek teisybė! Be dovanų ir dovanojimo proceso šventės paprasčiausiai neįsivaizduojamos. Ir nors pradžiuginti žmogų gera dovana – didžiulis malonumas, pats idėjų generavimas ir paieška paprastai teikia daug mažiau teigiamų emocijų. Tik pagalvokite, kiek daug rūpesčių čia turite išspręsti. Visų pirma, reikia sudaryti sąrašą žmonių, kuriems norite kažką dovanoti. Tuomet sugalvoti, kas tiktų ir patiktų kiekvienam jų. Galų gale, visiems viską supirkti (pageidautina, ne paskutinę dieną). Jeigu dovanoms iš tikrųjų skiriate daug dėmesio, be užrašų knygelės niekaip neišsiversite. Tačiau Christmas Gift List yra daug paprastesnė, lengviau naudojama alternatyva pastarajai. Programėlė leidžia jums labai paprastai sudaryti dovanų sąrašus. Įvedę artimojo vardą sukursite jam mini puslapį, kuriame iš pradžių žymėsite potencialias idėjas, o išsirinkę konkrečią, matysite kokioje ruošimo stadijoje yra dovana. Be to, su artimaisiais galėsite pasidalinti ir pačių norimų dovanų sąrašu – taip jiems pasufleruosite, ko norėtumėte.

Šmaikštesniems kalėdiniams sveikinimams – ElfYourself

Kaip šiemet toliau esančius draugus bei artimuosius pasveikinsite su Kalėdomis? Išsiųsite standartinę žinutę per Facebook, Instagram ar elektroniniu paštu su išgooglintu neva šmaikščiu eilėraštuku (jeigu draugas ypač geras, galbūt pridėsite dar ir gif‘uką)? Tikrai galite sugalvoti šį tą originalesnio ir išskirtinesnio! Unikalų sveikinimą sukurti jums kaip tik ir padės programėlė ElfYourself. Šis paprastas įrankis leidžia patalpinti savo atvaizdą į iš anksto sugeneruotas elfiškas animacijas bei pasidalinti jomis su savo artimaisiais. Gana kvaila, nerimta ir vaikiška? Taip (kada dar prisiminti vaikystę, jei ne per šventes?). Šventiška ir juokinga? Irgi taip. Pramoga visai šeimai? Trigubas taip. Žinoma, programėlė taip pat yra susieta su socialiniais tinklais – Facebook‘u bei Instagram‘u, tad sveikinimus galėsite išsiųsti tiesiai per juos. 

Kad vaikai būtų geresni… Santa’s Naughty or Nice List+ 

Tas visiems puikiai žinomas šventinis folkloras… Jis skelbia, kad geri vaikai metų pabaigoje yra apdovanojami Kalėdų senelio. O negeri vaikai gauna anglių. Kaip nusprendžiama, kas yra geras, o kas blogas? Na, čia veikia karmos taškų sistema. Už gerus poelgius jų gaunama, už blogus – prarandama. Vaikams gruodis – streso pilnas laikotarpis, per kurį būtina užtvirtinti savo pozicijas ir užsitikrinti dovanas. Tėvams tai galimybė šiek tiek draugiškai pašantažuoti atžalas ir bent kelias savaites pasidžiaugti pavyzdingu jų elgesiu. Santa’s Naughty or Nice List+ čia labai padės. Programėlė veikia štai taip: vaikui reikia pirštu priliesti jūsų telefono ekraną. Nuskenavus jo piršto atspaudą nustatoma, ar vaikas buvo geras, ar blogas (tėvai gali arba iš anksto parinkti, koks atsakymas bus gaunamas, arba palikti tai atsitiktinumui). Nereikia nė sakyti, kad mažuosius tokia procedūra net labai įtikina. Santa’s Naughty or Nice List+ skirta tik iOS vartotojams, bet Android taip pat turi labai panašų įrankį. Tik nepamirškite, kad vaikų pernelyg išgąsdinti nereikėtų.