Gyvenimo būdas

Palyginame: populiariausios programėlės bėgiojimui

2018 gegužės 29

Sporto programėlė gali būti motyvuojantis pagalbininkas ar neleidžiantis aptingti treneris. Ji padeda treniruotis efektyviau ir trokštamą rezultatą pasiekti kur kas greičiau. Tokių programėlių daugybė, tad Jūsų dėmesiui pateikiame keturių populiariausiųjų palyginimą. Visos jos turi nemokamą versiją ir veikia „Android“ bei „iOS“ operacinėse sistemose, o už papildomą mokestį galėsite įsigyti versiją, suteikiančią daugiau privilegijų.

Runkeeper

runkeeperProgramėlė populiari tarp pažengusių bėgikų ir atletų. Pirmiausia todėl, kad naudodama telefono jutiklius ji itin tiksliai pateikia duomenis apie žingsnius, judėjimo tempo pokyčius bei įveiktą atstumą. Paprasta naudotojo sąsaja leidžia sekti savo progresą ir statistiką realiu laiku, išsaugo visą istoriją, leidžia keisti treniruočių tempą, pritaikant jį savo pasirengimo lygiui. Taip pat siūlo specialius treniruočių planus besiruošiantiems 10 km, pusės ar viso maratono bėgimams.

Nemokama programėlės versija suteikia bazinius statistinius duomenis apie jūsų treniruotes – pasiektą greitį ir bėgimo tempą. Tuo tarpu mokama versija suteikia daugiau: įžvalgas apie jūsų progresą, treniruočių planus, orų prognozes, galimybę pasidalinti savo buvimo vieta su artimaisiais ir palyginti savo rezultatus su draugais. Be visa to, „Runkeeper“ yra lengvai suderinama su daugybe sporto apyrankių ir „Android“ išmaniaisiais laikrodžiais.

Runkeeper privalumai:

– Tikslus duomenų surinkimas – judėjimo greičio rodiklis, atstumas ir žingsnių skaičius;

– Detali treniruočių istorija;

– Galimybė pasidalinti savo rezultatais su draugais.

Runkeeper trūkumai:

– Nemokama versija turi nedaug funkcijų;

– Pilna programėlės versija brangoka – 9,99 JAV dolerių per mėnesį arba 39,99 JAV dolerių per metus.

 

Atsisiųsti

Atsisiųsti

 

Endomondo

edmundoTai universali sporto programėlė, skirta bėgikams, tačiau bus naudinga ir užsiimant kitomis sporto šakomis: važiavimu dviračiu, plaukimu baidarėmis ar tiesiog vaikštinėjant (programėlėje rasite daugiau nei 60 veiklų). Endomondo seka ir registruoja vidutinį greitį, kiek laiko kuria sportine veikla užsiėmėte. Programėlė suderinama su išmaniaisiais laikrodžiais, „Google Fit“ ir „MyFitnessPal“ paslaugomis, tad bus dar lengviau sekti informaciją apie savo sportinius pasiekimus.

Nemokama programėlės versija leidžia ne tik sekti savo veiklą, bazinę statistiką, bet ir nusistatyti tikslus, iššūkius, konkuruoti su kitais sportininkais, klausytis mėgstamos muzikos treniruočių metu ar kurti bei atrasti naujus maršrutus. Be to, savo pasiekimais galite pasidalinti socialiniuose tinkluose.

Sumokėjus papildomą mokestį, iš programėlės lango dings erzinančios reklamos. Taip pat gausite prieigą prie treniruočių planų ir daug išsamesnes statistinių duomenų analizes. Sujungę programėlę su išmaniąja apyranke, galėsite stebėti širdies ritmą. Šios papildomos funkcijos kainuos 5,99 JAV dolerių per mėnesį arba 29,99 JAV dolerių per metus.

Endomondo privalumai:

– Paprastas ir aiškus programėlės valdymas;

– Tikslus jūsų progreso sekimas;

– Programėlė leidžia išsikelti tikslus ir mesti iššūkius kitiems programėlės vartotojams.

Endomondo trūkumai:

– Tinka tik veiklai lauke;

– Didžioji dalis funkcijų yra mokamos.

 

Atsisiųsti

 Atsisiųsti

 

Runtastic

runtasticProgramėlė skirta užsiimantiems bet kokiu sportu atvirame ore. Ji ne tik seka visus svarbiausius duomenis (greitį, trukmę, atstumą, sudegintas kalorijas ir t.t.), bet įrašo ir papildomas svarbias detales: koks oras buvo treniruočių metu, kokiu paviršiumi judėjote, ir tai leidžia geriau įvertinti, kaip vyksta jūsų progresas.

Be to, „Runtastic“ leidžia dalintis savo maršruto nuotraukomis ir gauti draugų paskatinimus bei pagyrimus, turi integruotą muzikos grotuvą, skelbia geriausių savaitės ar mėnesio sportininkų sąrašą ir net turi automatinę pauzės funkciją, kuri įsijungia nustojus judėti.

Mokama programėlės versija siūlo panašias funkcijas kaip ir kitų programėlių mokamos versijos. Pavyzdžiui – mitybos planai, priderinti prie jūsų treniruočių ir sveikatingumo poreikių. „Premium“ versijos kaina svyruoja nuo 4,15 € iki 6,63 € per mėnesį. Šiek tiek sutaupysite pasirinkę metinę prenumeratą už 49,90 €.

Kiti Runatastic privalumai:

– Integruotas muzikos grotuvas jūsų motyvacijai;

– Jūsų treniruotės sekimas ir rezultatų dalinimasis realiu laiku;

– Programėlė lengvai suderinama su išmaniaisiais laikrodžiais.

Runtastic trūkumai:

– Didelė mokamos versijos kaina.

 

Atsisiųsti

Atsisiųsti

 

Strava

stravaTai programėlė rimtiems bėgikams, kurie nori varžytis, priimti iššūkius ir siekti naujų rekordų. Jei kas nors bėgo tuo maršrutu, kurį pasirinkote jūs, galėsite palyginti savo rezultatus. Taip pat programėlė suteikia galimybę patogiai analizuoti treniruotės rezultatus prisijungus prie Strava puslapio internete.

Už papildomą prenumeratos mokestį (7,99 € per mėnesį arba 59,99 € per metus) „Strava“ jums suteiks dar daugiau. Pavyzdžiui, savo buvimo vieta galėsite pasidalinti realiuoju laiku su artimaisiais, kad jiems būtų ramiau, kai išbėgate į mišką. Taip pat galite susikurti savo treniruočių planą ir didinti treniruočių sunkumą ar išsikelti vis sunkesnius mėnesio iššūkius. Į papildomą mokestį įeina ir specializuoti treniruočių planai, sudaryti profesionalių atletų. Juos naudodami, su Strava pasiruošite pusmaratoniui ar net pilnam maratonui.

Strava privalumai:

– Galite pasidalinti nuotrauka iš maršruto su draugais;

– Didelė maršrutų žemėlapių biblioteka;

– Suderinama su išmaniaisiais laikrodžiais ir apyrankėmis. 

Strava trūkumai:

– Viena iš brangiausių programėlių;

– Išsami duomenų analizė prieinama tik mokamoje programėlės versijoje.

 

Atsisiųsti

Atsisiųsti

 

Dar daugiau įžvalgų apie savo treniruočių progresą gausite sujungę šių programėlių ir išmaniųjų apyrankių teikiamus privalumus. Kaip išsirinkti jums labiausiai tinkančią, patariame straipsnyje „Kaip išsirinkti išmaniąją apyrankę sportui?“.

Skaitykite

 

  

Patinka tai, ką skaitote? Prenumeruokite Inovacijų biuro naujienlaiškį ir technologijų naujienos pasieks jus pirmus!